To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Modernizacja stawów, budowa tuneli dla żab    -   29/11/2008
Powiatowe inwestycje
W Ryglicach - obok Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych - dobiegają końca prace związane z budową tuneli dla żab i modernizacją stawów. Celem tego projektu jest ograniczenie śmiertelności płazów w czasie migracji sezonowych wzdłuż fragmentu drogi powiatowej Tarnów – Ryglice. Droga ta tworzą jednolity ciąg tras migracyjnych płazów. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się też stawy, które odgrywają ważną rolę w życiu płazów. Stan ich wymagał podjęcia odpowiednich zabiegów, mających na celu przywrócenie im pierwotnego wygląd informuje starostwo tarnowskie.

Ogloszenie
>

Sprawą żab zajęła się naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska w tarnowskim starostwie Agnieszka Jeleń. -Wspólnie z Zespołem Parków Krajobrazowych Pogórza wystąpiliśmy o stosowne dotacje. Będzie tu też ścieżka przyrodnicza z platformą widokową a dla mieszkańców możliwość odpoczynku w parku - mówi Adam Szpak, etatowy członek zarządu powiatu tarnowskiego, odpowiedzialny za ochronę środowiska. Tunele i płotki naprowadzające wykonane są gotowych elementów z polimer-betonu. Obok wjazdu na teren pałacowo – parkowy, przy stawie zostanie wykonana platforma widokowa o powierzchni 1270 m2. Wybudowane zostaną też nowe ogrodzenie, alejki. -Praktycznie wszystkie słupki trzeba było zbudować na nowo, mimo, że w specyfikacji prac była tylko ich modernizacja. Jednak modernizacja nie wchodziła w rachubę, bo każdy był inaczej ustawiony i miał różna wysokość. Gdybyśmy tak zostawili popsułoby to wygląd. Postanowiliśmy wybudować nowe słupki zbrojone z głęboko usytuowanymi fundamentami. Wykonaliśmy to bez podwyższania kosztów całej inwestycji. Wszystkie zbiorniki zostały pogłębione i wyczyszczone, wybudowana palisada. Ustawione zostały płotki naprowadzające i tunele pod ulicą - mówi Krzysztof Włodek właściciel firmy budowlanej KMK w Radlnej. Niestety nie obeszło się bez strat. Miejscowi chuligani zniszczyli 8 elementów, które są nie tylko drogie, ale ich sprowadzenie ze Szwajcarii, wymaga kilku tygodni. To może opóźnić zakończenie inwestycji, przewidziane na 30 listopada br.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Tue, May 21, 2024 10:38:44
IP     : 3.215.16.238
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html