To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Dar gminy Tarnów dla stróżów prawa    -   01/12/2008
Waga dla policji
W piątek, 28 listopada wójt Grzegorz Kozioł przekazał tarnowskim policjantom ufundowaną przez Samorząd Gminy Tarnów elektroniczną wagę do ważenia środków narkotyków. Uroczyste przekazanie wagi, w którym uczestniczyli Komendant Miejski Policji w Tarnowie inspektor Zbigniew Ostrowski oraz komendant Komisariatu Tarnów-Centrum podkomisarz Jan Pytko, miało miejsce w siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Ogloszenie

Jak podkreślał komendant Zbigniew Ostrowski, waga, która służyć będzie sekcji kryminalnej w komisariacie Tarnów-Centrum, jest policjantom bardzo potrzebna, choćby z tego względu, że dotychczas – zabezpieczając środki odurzające – musieli ważyć je na wagach aptecznych. W tej chwili procedura ważenia narkotyków w prowadzonych postępowaniach znacznie się uprości.
To znaczne ułatwienie pracy policjantów jest szczególnie potrzebne właśnie teraz, bo – na co zwracał uwagę szef tarnowskiej policji – policjanci zlikwidowali właśnie dwie duże grupy handlujące narkotykami, a zatrzymanych zostało prawie dwadzieścia osób. Przez cały czas policja prowadzi szereg postępowań wymierzone przede wszystkim przeciwko dilerom.
Komendant Ostrowski mówił także o ważnej roli profilaktyki i zwracał uwagę na dużą rolę działalność takich wspólnot, jak Cenacolo, która ma swój dom w Porębie Radlnej ne terenie Gminy Tarnów. Wspólnota Cenacolo (wł. wieczernik) powstała w 1983 roku we Włoszech z inicjatywy siostry Elwiry Petrozzi. Dzięki działalności tej wspólnoty setki ludzi wychodzą z narkotyków, alkoholu, hazardu, erotomanii, utraty wiary w sens życia – bez tradycyjnej terapii, drogich leków czy pieniędzy na leczenie – a dzięki modlitwie i wzajemnemu wsparciu. Cenacolo działa między innymi we Włoszech, Austrii i Ameryce. W Polsce aktualnie funkcjonują trzy domy: w Giezkowie k. Koszalina, w Jastrzębiu Zdroju oraz od 2004 roku w Porębie Radlnej. Opiekę duszpasterską sprawują kapłani z Poręby Radlnej oraz – szczególnie w ostatnim czasie – ks. Antoni Mleczko, emerytowany proboszcz z Zawady.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Fri, April 19, 2024 21:35:10
IP     : 44.210.149.205
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html