To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tygodniowa Kronika Policyjna    -   01/12/2008
Oto Polska właśnie...
W minionym tygodniu wydarzyły się dwie poważne kradzieże – z pewnego domu w Tuchowie nieznani sprawcy ukradli 15 tysięcy złotych, 35 tysięcy koron szwedzkich oraz złotą biżuterię – suma strat wyniosła 70 tys. zł. Z kolei w Tarnowie doszło do kradzieży Audi A4. Nie próżnowali również oszuści – mieszkaniec Olkusza za pomocą portalu internetowego oferował do sprzedaży laptop – kupiec otrzymał w przesyłce zepsute części komputerowe i starą książkę. Na szczęście oszusta zatrzymała policja podczas próby podjęcia pieniędzy. Zadziwiają także zniszczenia mienia – jak np. zarysowywanie karoserii samochodów; czyjaś mściwa ręka zadała sobie również trud, by w Zalasowej podlać nieustaloną cieszą 75 sztuk krzewów tui, powodując ich uschnięcie. Oto Polska właśnie...

Ogloszenie

Kradzieże, oszustwa
W ręce policjantów z komisariatu Tarnów Zachód wpadł 24-letni mieszkaniec Bogumiłowic, który jak ustalono 3 miesiące temu ukradł z siedziby jednej z firm budowlanych w Bogumiłowicach przenośny komputer oraz monitor LCD o wartości 3 000 złotych.
Niemile zakończył się pobyt mieszkanki Tarnowa w mieście Kraka. Nieznany sprawca wykorzystał nieuwagę dziewczyny robiącej zakupy w centrum handlowym blisko dworca kolejowego i wyciągnął jej z torebki portfel z gotówką w kwocie 450 złotych, dowodem osobistym, prawem jazdy, legitymacją studencką i biletem uprawniającym do bezpłatnych przejazdów tarnowską komunikacją miejską. Wartość strat jakie poniosła dziewczyna oszacowano na 500 złotych.
W nocy na ul. Brandstaettera w Tarnowie, nieznany sprawca dokonał kradzieży samochodu osobowego marki Audi A4, zaparkowanego na osiedlowym parkingu. Suma strat na szkodę właścicielki, mieszkanki miasta wynosi 30 tysięcy złotych.
Policjanci Sekcji Kryminalnej komisariatu Tarnów Centrum ustalili i zatrzymali 21-letniego oszusta z Olkusza, który za pomocą portalu internetowego oferował do sprzedaży komputer laptop. Ofertą zainteresował się mieszkaniec Tarnowa, obaj umówili się więc w sprawie sfinalizowania transakcji poza aukcją. Zakup kosztował Tarnowianina blisko 1400 złotych. Tyle tylko, że do niego nie dotarł. Sprawca podszywając się za kobietę, przesłał tarnowianinowi paczkę za pobraniem, do której zamiast laptopa włożył zepsute części komputerowe i starą książkę. W ręce policjantów wpadł kiedy próbował odebrać pieniądze za nieuczciwą przesyłkę.
Nieznani sprawcy wyłamali jedno z okien domu jednorodzinnego w Tuchowie na ul. Leśnej, po czym z wnętrza ukradli 15 tysięcy złotych w gotówce, 35 tysięcy koron szwedzkich oraz złotą biżuterię w postaci zegarków, bransoletek, pierścionków, kolczyków i naszyjników. Łączną sumę start oszacowano na 70 tysięcy złotych.

Zniszczenie mienia
Policjanci z Wojnicza zatrzymali 31-letniego mieszkańca miejscowości Nieckowo oraz jego kolegę 36-letniego mieszkańca Rutki-Tartak Nowy, którzy na stacji paliw w Łoponiu uszkodzili drewniane krzesła, porcelanowe donice oraz kufle powodując straty w wysokości przekraczającej 400 złotych na szkodę właścicieli.
W Tarnowie nieznany sprawca uszkodził zaparkowany przy ul. Szujskiego samochód marki Skoda Octavia, przerysowując maskę silnika, przednie i tylne drzwi oraz jeden z błotników, w wyniku czego powstały straty w wysokości 2000 tysięcy złotych na szkodę mieszkańca miasta.
W Zalasowej nieznany sprawca podlał nieustaloną cieczą 75 sztuk krzewów tuja, powodując ich uschnięcie. Właścicielka drzewek, mieszkanka Zalasowej poniosła w wyniku jego działania straty o wartości 750 złotych.

Rozboje, pobicia
Podczas imprezy odbywającej się w prywatnym domu miejscowości Sanoka w gminie Radłów, 18-letni mieszkaniec Glów został pobity przez znanych mu innych uczestników imprezy - 20-latka z Sanoki, jego 17-letniego brata oraz 16-latka z Biskupic Radłowskich. Sprawcy kopali ofiarę po ciele i zadawali mu uderzenia pięściami, w wyniku czego doznał on rany tłuczonej okolicy potylicy, złamania kości nosa i ogólnych potłuczeń. Policjanci z Żabna zatrzymali sprawców. Dwaj starsi zostali zatrzymani w policyjnym areszcie, nieletni trafił do Policyjnej Izby Dziecka.

Za kółkiem
W godzinach popołudniowych policjanci z Tuchowa zatrzymali w Lubczy do kontroli drogowej kierowcę Opla Astra, 44-letniego mieszkańca miejscowości, który prowadził pojazd mając 0,8 promila alkoholu we krwi.
W Radłowie na ul. Woleńskiej policyjny patrol z komisariatu w Żabnie zatrzymał do kontroli drogowej 41-letniego mieszkańca miejscowości Zdarzec, który kierował rowerem mając 2,4 promila alkoholu we krwi.
W Zaczarniu na drodze K 1376 kierujący Fiatem 126p, 67-letni mieszkaniec Woli Rzędzińskiej zjechał na przeciwny pas jezdni doprowadzając do kolizji z pojazdem marki Polonez Truck, którym poruszał się mieszkaniec Nowej Jastrząbki. Obu kierujących poddano badaniu na zawartość alkoholu. Ten ostatni był trzeźwy, natomiast sprawca kolizji miał 1.7 promila alkoholu we krwi. Zatrzymano mu prawo jazdy i zabezpieczono pojazd.
W nocy na drodze K4 w miejscowości Ładna, na obwodnicy kierujący Fiatem Punto 18-letni mieszkaniec Dęblina utracił panowanie nad pojazdem najeżdżając na barierę ochronną. W wyniku uderzenia pasażerka pojazdu mieszkanka Łętowic doznała złamania palca lewej ręki. Kierującemu oraz dwójce pozostałych pasażerów nic się nie stało.

Różne
Prokuratura Rejonowa w Tarnowie na wniosek komisariatu Policji Tarnów Centrum zastosowała wobec 28-letniej mieszkanki Tarnowa środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Kobieta podejrzana jest o narażenie trojga własnych dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, po tym jak pozostawiła je w zamkniętym mieszkaniu przy ul. Bocznej w Tarnowie bez opieki.
Jak już informowaliśmy, tarnowska Policja wzbogaciła się o nowy sprzęt. Jest nim elektroniczna waga pomiarowa, ufundowana przez Gminę Tarnów. Starania o jej zakup czynił Komendant Miejski Policji w Tarnowie insp. Zbigniew Ostrowski, nie było by to jednak możliwe gdyby nie otwartość i zrozumienie ze strony władz samorządowych potrzeby inwestowania w szeroko rozumiane bezpieczeństwo. Nowy sprzęt służyć będzie do określania ilości zabezpieczanych narkotyków i na co dzień będą z niego korzystać policjanci Sekcji Kryminalnej komisariatu Tarnów Centrum. Uroczyste przekazanie wagi odbyło się w Komendzie Miejskiej Policji w Tarnowie. Wójt Gminy Tarnów Grzegorz Kozioł przekazał ją na ręce komendanta obdarowanego komisariatu - podkom. Jana Pytki. „Cieszymy się bardzo z nowego nabytku, był on bardzo potrzebny i jak podkreśla Komendant Miejski z pewnością pomoże w walce z przestępczością narkotykową w naszym mieście” – informuje rzecznik prasowy tarnowskiej policji. Komendant komisariatu Centrum dziękując za prezent zaznaczył, że przekazany dar usprawni pracę jego policjantów, którzy dotychczas ważyli zabezpieczone narkotyki korzystając z wag aptecznych. Zapewnił również, że zostanie on w pełni wykorzystany dla poprawy poczucia bezpieczeństwa lokalnej społeczności.
Tragiczny wypadek wydarzył się w Lubince. 61-letni mieszkaniec miejscowości utonął w przydomowym stawie rybnym. Mężczyzna chciał uratować owcę, która wpadła do stawu, niestety sam zginął.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Fri, April 19, 2024 22:03:33
IP     : 44.210.149.205
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html