Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: Okay
  
   Umarł Król, niech żyje Król   -   01/5/2004
Tarnowski Rynek wypełnił się w piątek wieczorem tłumem mieszkańców miasta, którzy chcieli powitać Unię Europejską, być świadkami historycznego momentu wejścia Polski do jej struktur lub po prostu pobawić się podczas hucznej imprezy. Przez chwilę na płycie Rynku zjawili się też ludzie żegnający polską suwerenność, niosąc symboliczną trumnę, klepsydry i znicze. Dominowała jednak zabawa i atmosfera pikniku. Punktualnie o północy na niebie ponad Ratuszem rozbłysły fajerwerki. W ten sposób Tarnów symbolicznie wszedł do Unii.

Ogloszenie
>

Wcześniej na płycie Rynku pojawili się m.in. motocykliści z Konfederacji "Watacha", hostessy rozdające wszystkim chętnym, głównie dzieciom, baloniki oraz chorągiewki w barwach Polski i UE. Same występy muzyczne i seria zaplanowanych na scenie konkursów sporo się opóźniły, później niż planowano pojawili się też szczudlarze, powiewający najpierw flagami nowoprzyjmowanych krajów a potem maszerujący z pochodniami. Dopiero po północy odbył się również koncert - pokaz multimedialny Roberta Kaaanana z zespołem zatytułowany "Misterium światła i dźwięku". Na wielkim płótnie na scenie oraz na niebie ponad Rynkiem pojawiły się ruchome obrazy i słupy światła a z głośników popłynęły dźwięki muzyki elektronicznej.

Uczestnicy imprezy bawili się pod sceną ale też w ogródkach piwnych i kawiarnianych, które przeżyły istne oblężenie. Prezentowano różne postawy wobec wydarzeń odbywających się na płycie Rynku i świętowanego momentu historycznego. Młodzi ludzie doskonale się bawili, nawet mimo usterek technicznych towarzyszących występom na scenie. Wiele osób dojrzałych, z którymi rozmawialiśmy nie mogło się jednak pozbyć skojarzenia tego europikniku z dawnymi pochodami pierwszomajowymi. - Te chorągiewki, te baloniki, te flagi wokół Ratusza i na kamieniczkach, ten "polityczny" cel, propaganda na scenie ... - kiwał głową jeden ze starszych panów rozmawiajacych z nami, ale zaraz dodał : - Trzeba jednak przyznać, że entuzjazm na twarzach młodzieży nie jest na pewno udawany. To dobrze, że przynajmniej oni widzą jakąś nadzieję dla siebie.

"Nadzieja" była zresztą jednym z najczęściej wymienianych słów przez mieszkańców Tarnowa rozmawiajacych ze sobą w trakcie imprezy. Większość zdaje sobie sprawę z pewnych zagrożeń i niedogodności, które przyniesie akcesja, szczególnie na początku, ale tego wieczora zdecydowanie przeważały w tłumie na Rynku nadzieje. Czy mogło być inaczej ?
Do północy dotrwało na Rynku sporo dzieci, ktore nie mogły przegapić takiej okazji, jak sztuczne ognie (pokaz trwał 10 minut). O tym, że młodzi (i nie tylko) mieszkańcy oczekiwali tej nocy głównie igrzysk przekonał się wiceprezydent Tarnowa Andrzej Sasak, któremu tuż przed północą praktycznie uniemożliwiono oficjalne powitanie wejścia kraju, w tym również Tarnowa do Unii Europejskiej.
W Unii się jednak znaleźliśmy.

Fotoreprtaż z imprezy - niebawem na stronach portalu.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 152)Dodaj komentarz
(01-05-2004) klopsik :
byłem wczoraj na tym spędzie i odczucia ma negatywne. Owszem moz.e i była to impreza, kótra miała prowamować nasze członkostwo w UE, ale nawet nie wiedziałem kto do tej UE wchodzi Polacy czy może Białorusini. Próbowano go zorganizować z młodzieńczą i luzacką werwa. W ten dzień chyab odrobina akcentów patryjotycznych byłaby jak najbardziej na miejscu. Poandto z dużym niesmakiem patrzyłem na zapijaczoną młodzieżą, po części jej było wszytko jedno z jakiej okazji bawi się. Wydaje mi się, że tym raze w konwencji imprezy zabrakło orginalności i wystpił przerost formy nad treścią

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-05-2004) ale to już było :
Jedyna rzecz godna uwagi podczas tego wieczoru to piwo, ktore i tak tam zawsze jest i sztuczne ognie. Reszta to było straszne badziewie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-05-2004) Nika :
"praktycznie uniemożliwiono oficjalne powitanie wejścia kraju". Po co takie omówienie ? Przecież zagwizdano Sasaka . Nie można tego wprost napisać?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-05-2004) Kajor :
Takie sobie, ale pokaz sztucznych ogni był rewelacyjny. Wcześniej uśmiałem się do łez, jak zobaczyłem pochód kabaretu UPR-u i jeszcze kogoś tam..., co lazły z trumną. Dawno się tak nie uśmiałem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-05-2004) Skalpel :
Powinno byc tam wiecej jakiejs ochrony, przeciez to co działo podczas pokazu sztuczynch ogni to był skandal! pod sama sceną jakies buraki popchneły faceta który przechdził przez tłum na szczudłach z pochodniami w ręce, facet runął na publicznośc,w tym i na mnie, jestem cała poobijana...mało brakło a miałabym spalone włosy, niestety prawda jest taka że głupota co poniektórych ludzi nie zna granic. Poza tym kilka minut po 24, pod samą sceną doszło do bójki, i to nie 2 osób tylko kilkunastu... - doscyc dziwny sposób wejscia do Europy prezentują niektórzy tarnowianie...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-05-2004) Krzychu :
a ja się cieszę, że ktoś się zdecydował zamanifestować odmienność (trochę smutno, ze przywiązanie do suwerenności kraju jest dziś "odmiennością") , mmo,ze tezdostrzegam w Unii wiecej szans niż negatywów. Ale takich ludzi jest dzis w kraju może nawet połowa obywateli. Nie mogło zabraknąć takiego akcentu ! Mnie to trochę zastanowiło . A zestawienie z zabawa, smiechami itd. było uderzajace. Tym ludziom (z trumną) rzeczywiscie na czyms zalezy. A Nam, tylko na piwie i igrzyskach ?!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-05-2004) Skalpel :
"Ludzie z trumną" to tarnowski oddział UPR i Stowarzyszenia KoLiber

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-05-2004) M.Wietrzyk :
Do Kajora Śmiał się pan nie dlatego, że było to śmieszne, ale dlatego, że nie rozumiał pan z czego się śmieje.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-05-2004) V :
Z tego co widziałem to Kajor był pijany jak młody kot , i dlatego sie śmiał !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-05-2004) kachaaa :
ello ludziska zgadzam siem to było beznadziejne!!! Pijaki i mała liczba ochroniarzy... Program denny i ta muza ...Ale jak zwykle na naszym Rynqu nie mogło zabraknąć piffka I TO JEST JEDYNY +

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-05-2004) suwerenność :
Prezydent naszych sąsiadów Czechów, Wacław Klaus napisał wprost: "Za kilka dni nasze państwo przestanie istnieć jako niezależna i suwerenna jednostka.", zaś już wcześniej dodał: "to jest tak oczywiste, że wie o tym każde małe dziecko".

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-05-2004) W.Popiela www.upr.pl :
Do Ojczyzny Vox clamantis in deserto Kędyż te słupy, te granice twarde, Które nasz Chrobry oznaczał żelazem?Tenże to naród cary wiązał harde,Gromiąc i Orły, i Księżyce razem?Myż to Polacy, owych mężów plemię,Co nam krwią swoją kupili tę ziemię? O wielkie dusze! jeśli cnót obliczeZe swej ku nam poglądacie chwały:Zacni Tarnowscy, mężni Chodkiewicze!Na cóż przykłady nam wasze zostały?Takeśmy podli, że was bierze trwogaBłagać za nami zwróconego BOGA. Cokolwiek świętej po was jeszcze sławyNam się zostało (o bezczelna zbrodni!)Gładzim do szczętu sromotnymi sprawy,Wspomnienia nawet waszego niegodni.Zdradzając braci i wolność, i chwałę,Cóż poczną serca, hańbą odrętwiałe? OJCZYZNO! na cóż nam przeszyte mieczemPiersi otwierasz? my nie twoje dzieci.Straciwszy czułość, tam kajdany wleczem,Gdzie pędzi przemoc, lub mamona świeci.Oto na sam brzęk i krótki blask złota,Troskliwym uchem czatuje niecnota. Skądkolwiek chytra zabłyśnie intryga,Leci tam nędza i co urwać pragnie.Chełpi się zdrada, że ją gwałt podźwiga;Klaszcze mu podłość i kark jarzmu nagnie.Jakże się z twojej wydźwigniesz ruiny,MATKO! takimi otoczona syny?,br>Franciszek Dionizy Kniaźnin Wiersz ten został przeczytany przy Grobie Nieznanego Żółnierza przez p.Andrzeja Króla (UPR) w obecności tych, którzy szli i przyłączyli się do naszego przemarszu. Dziękuję też panu profesorowi Zbigniewowi Banasiowi (AK) za obecność wśród nas. Zdjęcia będą tu pewno niedługo.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-05-2004) Kajor :
Wypraszam sobie panie V. Nawet mnie Pan chyba nie znasz... Wiec chamie nie wymyslaj sobie jakis idiotyzmow, bylbym bardzo wdzieczny. Do Pana Wietrzyka: Prosze sobie wyobrazić, ze smialem sie z Was i z waszego zenujacego spektaklu Unii Polityki Radosnej (UPR). Wy chyba sobie naprawde nie zdajecie sprawy, co Wy robicie?? Taka trąbką Rosji jesteście! Straciliśmy suwerenność! Ah no tak! Zjedzą nas Niemcy! Zniszczą! Ah no tak! Ale Wy UPR (Majacy 1% poparcia) jak dojdziecie do wladzy (I chwala Bogu, ze nie dojdziecie) Wyjdziecie z tej strasznej UE i dzieki Wam wstapimy do NAFT-y, i bedziemy handlowac z USA i z Meksykiem. Na pewno wyzyjemy wtedy z tego handlu. Napewno!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-05-2004) W.Popiela www.upr.pl :
Panie Kajor, jak pan sądzi, z kim Polska handlowała do 30 IV 2004? Sądzi Pan może, ze firmy z UE nie handlują z firmamy z krajów spoza UE? Z kim handluje Norwegia? Z kim Szwajcaria? z kim Islandia? Rozumiem Pana emocje, od dziś jest Pan Unijczykiem, ale obiecanki unijno-eseldowsko-peowskie pryskają jak bańki mydlane jedna po drugiej. Jesli Pan nam coś zarzuca, to proszę się zastanowić co Pan wypisuje zanim Pan wyśle, bo co prawda nie ma Pan odwagi podpisać się (chyba, że to Pana Nazwisko), ale jednak nie ma co dyskutować na takim poziomie. Nikt z nas nigdy nie mówił by firmy nie handlowały z kim chcą. Jesteśmy za wolnym handlem i zniesieniem wszystkich barier. Jak Pan wie, UE otacza się murem celnym wobec tanich produktów spoza UE... Itd,. itp. Przyzna Pan, że Pana forma rozmowy wnosi niewiele, poza tym, że Panu ulży gdy Pan nam poubliża. Dla odprężenia polecam poezję Kniaźnina...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-05-2004) gjseskeqjqonqnq :
Dobrze, że pan się śmiał panie Kajor, bo to była jedyna ciekawa rzecz jaką można było zrobić. Cały wieczór zorganizowany za publiczne pieniadze przez eurofilow był nudny do szpiku kości. Po drugie, widze że przejawia pan poddańcze skłonności i stąd takie podejście. Jak nie Bruksela to musi być Moskwa. Pan Kajor musi mieć nad sobą pana z batem, który będzie mu mówił co ma robić. Inaczej jest bezradnym dzieckiem. Panstwo z Kolibra. Nie przylaczylismy sie, bo nie chcielismy tracic stolika z przyjaciolmi, ale gratulujemy wam pomysłu i odwagi. Swietny happening! Mam nadzieje, że zrobiliście jakieś fotki i umieścicie je na waszej stronie. Powysyłam w swiat! Niech ludzie wiedzą, że w Tarnowie nie każdy się sprzedał !!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-05-2004) padnora :
ja też powiem dobrze że było piqo to był ubaw hehehe ale pozatym masakra fajerwerki były tez pinkne ale reszta no coment czy kiedyś tarnowiaccy urzędnicy i politycy nauczą się organizować jakieś fajne imprezy ?????????? eeeee chyba nie!!!!!!!!!!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-05-2004) M.Wietrzyk :
Panie Kajor nie jesteśmy niczyją trąbką - to po pierwsze. Staramy się przedstawiać rozwiązania dla Polski naszym zdaniem najkorzystniejsze. Chyba pan nie zaprzeczy(a może pan z tych co wolą centralne sterowanie i wysokie podatki), że handel bez ograniczeń jest o wiele korzystniejszy niż obłożenie towarów i usług ciężarami podatkowymi lub cłami. Jesteśmy za jak najmniejszą administracją aby nie przejadała tego co sami wypracowujemy. Chcemy jasnego i prostego prawa a nie dziesiątków albo i setek tysiecy przepisów z którymi zwykły człowiek nie jest w stanie się zapoznać nie mówiąc już o zrozumieniu. Bardzo gładko przeszedł pan nad utratą suwerenności. Szkoda tylko, że nie rozumie pan, że suwerenność jest nam potrzebna po to abyśmy sami mogli decydować o tym jaka będzie Polska i nie prosili o łaskę innych.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-05-2004) M.Wietrzyk :
Pierwsze zdjęcia są dostępne na stronie: http://www.tarnow.ne t.pl/index.php?pokaz=wiadomosc &id=347

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-05-2004) a-nitka :
Po raz kolejny mozna sie przekonac jak Polacy kochaja narzekac. Moze troche wiecej optymizmu w Zjednoczonej Europie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-05-2004) hostessa :
Drogi skalpelu-skad tyle goryczy u Ciebie? Proponuje Ci zajac sie kolejna impreza kulturalna na rynku(tylko i wylacznie ty zajmiesz sie wszystkim), wtedy mozemy pogadac:) Krytykowac w koncu baardzo latwo.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-05-2004) ciekawski :
Dlaczego wine zwala sie na biednych urzednikow? I wanted to know

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-05-2004) KakadU :
ello ludziska:)A mnie sie bardzo podobalo:)Szczgolnie GOS.PL ktory byl naprawde rewelacyjny. Szczudlarze zawalili z czasem, ale jestesmy w koncu tylko ludzmi.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-05-2004) a-nitka :
Narzekanie jest waszą brochą wiec proponuje wypunktowac co sie konkretnie nie podobalo:> Wiec?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-05-2004) Yopp :
Zdajecie sobie sprawe ze jestemy w Unii!!!!!!!!!!!! Yeyeye! Pozdro

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-05-2004) D.Mazgaj FM PiS :
Ja nie rozumiem tak hucznego świętowania. Forum Młodych PiS uznało, że nie będzie się włączać w świętowanie obchodów wejścia do UE, ponieważ: a) Dzień wejścia Polski do UE to tylko symbol. Tak naprawdę teraz zacznie się gra o wszystko - czy będziemy w stanie wykorzystać szanse i uniknąć zagrożeń. Tak więc nie ma się z czego jeszcze cieszyć, ale też nie ma nad czym płakać. b) Można było wynegocjować lepsze warunki A co do tej trumny, to gratuluję pomysłu, gdyż jakby nie patrzeć, zrobiliście show mający na celu przyciągnąć eurosceptyków z LPR do UPR. Co do suwerenności, to chyba od nas zależy jak Polska będzie silna w Europie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-05-2004) ojrosceptik :
Eurosceptycy łączmy się ! Stwórzmy UNIĘ POLSKICH RODZIN albo LIGĘ POLITYKI REALNEJ !!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-05-2004) Patriota :
Jeszcze Polska nie zginęła, póki my żyjemy !! Dopóki Polska będzie w naszych sercach , dopóty będzie istnieć !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-05-2004) W.Popiela :
Panie Damianie - co do suwerennosci, dedykuję Panu słowa pana W.Klausa., ale rozumiem, ze skoro PiS agitowało za głosowaniem na TAK, to teraz jakoś trzeba to usprawiedliwiac. Najpierw przed sobą, pozniej przed ludźmi. Co do reszty, niestety kto będzie mial ile do gadania, pokazali i pokażą nam Niemcy, bo jak wskazala pani Thatcher, UE jest narzędziem ich polityki w Europie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-05-2004) mlody :
Fotoreportaz z imprezy tutaj

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-05-2004) Skalpel :
To nie jest żadna gorycz. Przecież nie narzekałam na cała impreze.Stwierdzam fakty, gdyby było wiecej ochrony, może nie byłabym taka obolała. Nie krytykuje ogólnej organizacji. Byc moze zostałam źle zrozumiana. Pozdrawiam

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-05-2004) Michał Szanduła :
Panie Mazgaj 1. Nie rozumiem jak osoba która będąc najpierw przeciw potem za przystąpieniem Polski do UE może wydawać wiarygodne opinie ... (ale zapomniałem, ze to charakterystyczne dla polityków SLD, PO, PiS, UW, PSL czy Samoobrony) 2. Czy tego Was szkoli Były zastępca przewodniczącego Koła Związku Młodzieży Socjalistycznej w Zakładzie Usług Radiowych i Telewizyjnych w Krakowie Pani Poseł Prawa i Sprawiedliwości Barbara Marianowska ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-05-2004) Michał Szanduła :
PS Zapomniałem dodać, ze moim skromnym zdaniem, obraża Pan, Panie Mazgaj wyborców LPR (jak i UPR) posądzając ich o uczestniczenie w tak dennej imprezie o haniebnej nazwie .... Przez co, ośmielę się zauważyć, że teza o odbijaniu głosów jest nie trafna. Proszę sobie wyobrazić, ze można robić coś z miłości Ojczyzny a nie dla głosów, ale rozumiem .... ta socjalistyczna szkoła robi swoje ....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-05-2004) Jurny Chłop! :
A ja się BARDZO cieszę bo: 1) jesteśmy wreszcie w Unii ! 2) bo mnie rozśmieszył piątkowy przemarsz UPieRdków z papierową trumną i ze zniczami. To naprawde Wam "wyszło", w tym radosnym dniu dołożyliście jeszcze nutkę komizmu! Knajpa pod której parasolkami siedziałem śmiała się do łez, jak zobaczyła Wasz manifest. 3) jeszcze bardziej śmieszą mnie wasze komentarze i propagandowe historyjki.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-05-2004) M.Wietrzyk :
Śmieszą? Nie widzę w tym nic śmiesznego. To świadczy tylko o Twoim poziomie. Oczywiście, o wiele prościej jest się napić piwa pod parasolem niż chwilę pomyśleć samodzielnie. Jeżeli byłbyś łaskaw to proszę, wymień co śmieszy Cię w "propagandowych historyjkach".

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-05-2004) nie na temat :
Żywot grabarza jest wesoły. / Grzebie systemy, wiary, szkoły. Czesław Miłosz (ur. 1911)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-05-2004) Poplar :
Kochamy krytykę-tylko krytyka wtedy ma sens kiedy jest konstruktywna(dotyczy to też"hostessy"-zazdrościsz "slalpel"?)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-05-2004) Kajor :
A prosze mi powiedziec?? Jesli nie UE to co?? Od razu należy odrzuić idee NAFT-y bo to jest tak wirtualne dla Polski jak przystapienie do Strefy Wolnego Handlu Honkong. W interesie LPR-u, Samoborony chyba jest przystapienie do ZBiR-u. NIE MA ŻADNEJ MOŻLIWOŚCI EKONOMICZNEJ zeby Polska wyzyla z samej siebie! NIE MA!! !! !! Skreca mnie jak widze tych "wybitnych" pseudoekonomistow z LPR-u i samoobrony ktorzy mowia, ze Polska ma ogromny potencjal i nie trzeba nam UE. Ludzie opamietajcie sie! Potencjal to moze i ma! Ale wykorzystanie jego jest nie moliwe bez przystapienia do UE!! Dajmy szanse tej Unii, moze sie powiedzie. Zacznijmy wspolnie pracowac dla naszego kraju, a nie tylko UE zla, Niemcy nas wykupią. Czekam na program UPR-u. Bo jeszcze go na oczy nie widzialem, bo chyba nie istnieje...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-05-2004) kuba :
kajor a kto zabrania nam handlu z unia jesli do niej nie wejdziemy?? a jesli faktycznie zabronia to cos nie tak jest z tym "wolnym rynkiem" w UE :/

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-05-2004) M.Wietrzyk :
Zapraszam na strony UPR panie Kajor. Tam pan znajdzie program.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-05-2004) Kajor :
Tyle ze nasze produkty beda oclone, jak nie wejdziemy do UE, a tak to nie ma barier celnych. Wolny handel! Do pana M.Wietrzyka - to sa w wiekszosci banaly. A w jaki sposob chcecie to zrealizowac? To mnie zastanawia? Ja czekam na konkrety. Ale tak btw. dziekuje za informacje dot. strony, na biezaco bede kontrolowal poczynania UPR-u.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-05-2004) heh :
Kajor nie wiem ile masz lat czy chodzisz jeszcze do szkoły, ale w 2 klasie liceum poruszana jest sprawa merkantylizmu. Co to jest? Jest to też narzucanie wysokich ceł na towary z zagranicy. Zastosowały to między innymi Prusy. Nie wyszło im to na dobre. Ciekawe ile jeszcze pociągnie UE prowadząc taką politykę..

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-05-2004) Q :
Podboje terytorialne zawsze były metodą przedłużania agoni niewydolnych systemów politycznych . Dzieki rozszeżeniu na wschód stara europa kupiła sobie kilka lat życia , oczywiście naszym kosztem .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-05-2004) Kajor :
Widze, ze sami geniusze ekonomiczni! Tacy mądrzy, ale niestety na tym co nie trzeba. Ja nadal czekam na odpowiedz, jesli nie UNIA to co?? Powiedzmy sobie szczerze nie ma MOŻLIWOŚCI, ŻADNEJ!! !! !!, żeby Polska funkcjonowała sprawnie poza granicami Unii Europejskiej. NIE MA! Jakbyśmy teraz wyszli z Unii, to nastapilaby zapasc gospodarcza, z ktorej nie wygrzebalibysmy sie przez wiele, wiele lat.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-05-2004) M.Wietrzyk :
1) Banały? Którą stronę pan odwiedził panie Kajorze? 2)Nie byliśmy w Unii na początku lat 90-tych ubiegłego wieku i nie tylko, że nie wpadliśmy w zapaść, ale rozwijaliśmy się w tempie, o którym możemy sobie teraz tylko pomarzyć (i większość Europy również) 3) Jeśli nie UNIA to co? Hmmm a czy my musimy do czegoś należeć? Jeżeli już to do Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Układu z Shengen. Na jakiej podstawie twierdzi pan, że po wyjściu z Unii nastąpiłaby zapaść gospodarcza? Owszem stracilibyśmy to co zostało włożone na dostosowanie, ale zyskalibyśmy możliwość nieskrępowanego decydowania o nas samych i naszej gospodarce.Nie chce już zanudzać o NAFTA bo wstąpienie do niej też nie jest takie łatwe, ale nie jest niemożliwe. Zresztą (powtórze się) czy musimy gdzieś wstępować. Weźmy przykład z Chile. Oni znosili cła mimo braku wzajemności ze strony innych państw. Uważam, że powinniśmy zrobić tak samo. Do tego zlikwidowanie koncesji itp. bzdur, obniżenie podatków jak to tylko możliwe, zredukowania nadmiernej administracji i uproszczenie przepisów. Niestety nic z tego nie zostanie zrealizowane w UE, co wróży nam jak najgorzej. Dodatkowa admnistracja, dodatkowe tysiące przepisów, dostosowywanie do norm unijnych w znacznej części kompletnie nie przystających do realiów życia i krępujacych rozwój gospodarczy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-05-2004) Q :
Od kilkunastu lat rozwijamy sie szybciej niż średnia w UE i to pomimo tego że rządzili nami ,,geniusze" z AWS,PSL, czy SLD i pomimo tego że w Unii nie byliśmy. Jeżeli teraz karci sie kraje za to że chcą obniżać podatki i rozwijać sie jeszcze szybciej to znaczy że przynależność do tego klubu jest szkodliwa!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-05-2004) D.Mazgaj FM PiS :
No cóż, Panie Michale , nie sugeruję, że wyborcy LPR i UPR byli na tej imprezie. Oni się o tym mogli dowiedziec z mediów. Mogli też przybyć nie na festyn, tylko na Wasz przemarsz. Nie rozumiem w jakiej materii Wasz happening przysłużył się dobru Ojczyzny. Wrecz przeciwnie w tym momencie osłabiacie ducha walki o Silną Polskę w narodzie. Co do mnie, to chyba nie widać we mnie jakiegoś euroentuzjazmu. Staram się spoglądać na wydarzenia w Europie i na świecie realistycznie, a przy tym kieruję się stanowiskiem Episkopatu. Dziś rozmawiałem też z ks. prof z tarnowskiego WSD i podzielał moje stanowisko. Musimy wnieść dziedzictwo chrześcijanskie do Europy. Któż miałby to uczynić jeśli nie Polska? Może to taki mały mesjanizm? Polonia antemurale christianitatis!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-05-2004) M.Wietrzyk :
O ile mi III RP nie ma za zadnia chrystianizowac Europy czy innych kontynetów ale ma dbać o bezpieczeństwo swoich obywateli.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-05-2004) M.Wietrzyk :
Przepraszam miało być "O ile mi wiadomo..."

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-05-2004) edzio :
Panie Wietrzyk bez Chrystusa i chrystianizacji to sobie Pan zapomnij o jakimkolwiek bezpieczeństwie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-05-2004) Jola :
W zaproszenie Polski do NAFTY nie wierzę...jak i nie uwierzę, że ktoś się pcha do Parlamentu, będąc przeciwko obecności Polski w UE "bo to w interesie naszego kraju"...w interesie Polski są mądrzy politycy, z rozsądnym programem i tacy, co wiedzą, że do mądrego rządzenia potrzeba wielu ludzi, gotowych na pewne kompromisy, znających się na prawie rynkowym i prawie europejskim, i myślących o interesie większości, a nie swoim własnym... i na pewno nie takich, co nachalnie wypisuja różności w interesie, licząc, że trafi to do masowego odbiorcy :P P.S. Norwegia, Islandia i Lichtenstein oraz kraje UE to EOG... ale Polacy w referendum zdecydowali na UE, bo liczą na pozytywne zmiany. I te zmiany będą, jeśli będą ludzie czuli się odpowiedzialni za nasze państwo. Jak na razie warto pamiętać, w jakim rozpadzie wkroczyliśmy do UE. Bo niestety po latach rozkwitu gospodarka stanęła, a w Polsce jest bezrobocie, kryzys i spadek wartości.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-05-2004) Marek :
"Dzikusy, złodzieje i truciciele. Hordy ze Wschodu zaleją czyste ulice zachodnich miast i wsi. Zniszczą ład, morale i cywilizację Europy - taką wizję zjednoczonego kontynentu wciąż serwują swoim społeczeństwom przeciwnicy rozszerzenia Unii Europejskiej". To z "Kulis"... i patrząc na to, jak "kulturalnie" w Tarnowie się ludzie ostatnio bawili, zaczyna mi się wydawać, że faktycznie najpierw powinniśmy zacząć na nowo chrystianizować siebie, a potem pchać się z jakimiś wartościami na Zachód. W Polsce niestety przeciętny katolicym trwa 45 minut - tyle ile msza w niedzielę. Potem na 167 godzin zapominamy, co to są wartości chrześcijańskie... chyba że trzeba pokrzyczeć - to każdy potrafi. Zacznijmy od siebie, i może Polska odzyska pozycję kraju katolickiego - i to nie takiego, gdzie 95% ludzi uważa się za chrześcijan, ale takiego, gdzie te 95% zachowuje się jak chrześcijanie!!! Marnie z nami...:(((((

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-05-2004) M.Wietrzyk :
Panie edziu: Pytałem czy III RP ma chrystianizować? Chrystianizacją zajmuje się Kościół (w pełni tego słowa znaczeniu). Nie są do tego powołane organy państwa - one zajmują sie czymś innym. Są też kraje niechrześcijańskie gdzie jest bezpiecznie i choć w Europie chrystianizacja ma ogromne znaczenie zwłaszcza kiedy coraz więcej w niej muzułmanów to jednak nie leży to w gestii organów państwowych. Pani Jolu: Polska już raz została zaproszona do NAFTA. Dokonał tego ojciec obecnego prezydenta USA. Polska niestety ni skorzystała z zaproszenia. Pani Jolu czy chce pani powiedzieć ,że program UPR jest nierealny, za to realne są programy ludzi, którzy już sprawowali władzę lub co gorsza należeli do organizacji, które Polskę niszczyły? Do mądrego rządzenia wcale nie potrzeba wielu ludzi - to jest właśnie problem Polski. "Ludzi gotowych na kompromisy" - chyba zbyt wiele kompromisów już zawarto poczynając od Okrągłego Stołu. Napisała pani że potrzebni są ludzie myślacy o interesie większości - dobre sobie. Cały czas wybieracie panstwo takich, którzy myślą o interesie większości, tylko że jest to większość aktualnie sprawująca wadzę. UPR myśli o wszystkich, bez wyróżniania kogokolwiek. Wszystkie zmiany, które proponujemy służą wszystkim prócz złodziei i kombinatorów.Co do naszej nachalności - cóż, nie ma przymusu czytania a jest też i tak, że prawda w oczy kole, więc będziemy pisali nadal. Nie liczymy też na to, że to co pisujemy trafi do masowych odbiorców. Żeby to trafiło do kogoś to najpierw ten ktoś musi samodzielnie myśleć - bez tego ani rusz. Jeżeli ktoś jak mantrę powtarza wiesci i opinie zasłyszane w radio i tv to nie ma szans, że zrozumie cokolwiek. Zresztą tzw. masowy odbiorca zachowuje sie jak dziecko, co widac przy niemal każdych wyborach - wygrywa nie ten, kto ma dobry program ae, ten kto się ładniej uśmiecha i głośniej krzyczy. Polacy wybierając wstąpienie do UE rzeczywiscie liczyli na pozytywne zmiany tylko, ze nie mieli bladego pojęcia czym jest UE, co się wiaże z wstąpieniem do UE i co nam daje UE a co EOG lub układ z Shengen. Ludzie po prostu zagłosowali tak jak im powiedziała tv - proste. Napisała pani: "I te zmiany będą, jeśli będą ludzie czuli się odpowiedzialni za nasze państwo" jezeli byliby ludzie odpowiedzialni to nie potrzebowalibyśmy UE czyż nie tak? Czegoś tu nie rozumiem: "Bo niestety po latach rozkwitu gospodarka stanęła, a w Polsce jest bezrobocie, kryzys i spadek wartości" a podobno to my mamy naprawiać UE. To jak to jest? Gospodarka zaś stanęła m.in. dlatego, zę zaczeliśmy przyjmować prawo unijne - dość szybko zjechaliśmy do poziomu rozwoju gospodarczego UE.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-05-2004) Jola :
Gospodarka stanęła po zmianach w służbie zdrowia, szkolnictwie... i braku zmian na kolei. Błędy gonią błędy. Zła prywatyzacja, złe zarządzanie Polską - przez ostatnie 10 lat na pewno. Nie w ciągu ostatniego roku, jak zaczęliśmy zmieniać przepisy do prawa unijnego. A jeśli chodzi o NAFTĘ i zaproszenie Polski, to przypomnę, że faktycznie "zaprosił" nas Prezydent USA George Bush - ale kiedy?? Podczas kampanii prezydenckiej w 1992!!! I przypomnę Panu, że wybory te przegrał, a Bill Clinton, który wybory wygrał, Polski nie zaprosił!!! TO NIE POLSKA NIE SKORZYSTAŁA Z ZAPROSZENIA, TYLKO NIKT NAS OFICJALNIE NIE ZAPROSIŁ!!! Bo chyba słowa, jakie padły podczas jednego ze spotkań Busha nie należy traktować za oficjalne zaproszenie. Politycy mówią różne rzeczy. A jeśli ktoś chce, żeby kościół został rozdzielony od państwa to nie powinnien wykorzystywać znaku krzyża w swojej kampanii - bo sam sobie zaprzecza. Jeśli ktoś chce systemu rozdziału musi wziąć pod uwagę, że nie posługuje się znakami religinymi. W innym wypadku mamy, tak jak w Polsce, system powiązania - czyli sfera Kościoła i państwa występuje, i wzajemnie się przeplata. A w Polsce Kościół katolicki od zawsze dominował, więc nie da się zmienić mentalności ludzi, i oddzielić go od sfery polityki. A jeśli ktoś ciągle mówi o wartościach chrześcijańskich i obronie wartości oraz Bogu powinnnien zastanowić się czym jest kara śmierci - i kto ma prawo decydować o życiu drugiego człowieka!!! Jakoś nie widzę, żeby UPR coś w Tarnowie zmienił na lepsze - a trzeba zacząć od swojej okolicy, a potem pchać się w "wielki świat"... Jeśli kiedyś zobaczę, że coś zrobiliście, może uwierzę. Jak na razie krzyczeć ja też potrafię :P Pozdrawiam!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-05-2004) Bacter :
Napaście tym widokiem wasze krwawe oczy, O wy wszyscy, jej zbójcy, rodzie gadów smoczy, Wy chytrych zdrad sąsiedzkich służalce nikczemni, Błędu, dumy, prywaty, krzykacze najemni, Wy wszyscy, coście różne larwy przybierali, I zgubą Waszej matki ręce pomazali. Niech ta krew na was padnie i na wasze dzieci, I piętnem matkobójczym na czole wyświeci, A przekleństwo zgubionych milionów ludzi I tych, których potomność w ich wnukach obudzi. Niechaj was wśród ścian waszych, wśród ludzi ścigają, I trwożnych mar widziadła niech was przebudzają, Ale czyż przez to żywot ojczyźnie wrócicie, I głowę jej waszemi głowy okupicie. Wam niechaj nieprzyjaciel targ wasz w gardło wbije, I miejsca ich siedziby lemieszem rozryje. I płód ich napoczęty o kamień rozpryśnie, I ciała niepogrzebne psom na pastwę ciśnie. Niech ich wątroby szarpią sępy nieuśpione. Ale kto usiadłszy na karki spodlone, Niech im wymyśla męki, śmierć odradza z śmierci. A katusze ich wieczna zawora zawierci.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-05-2004) Q :
Nieważne, że nie znasz ortografii! Grunt, że wysłowiłeś myśl i wysłałeś ją w Internet... A właściwie nie musi w tym być nawet żadnej myśli -- wystarczy, że dobrze ci z tym, żeś napisał... Lucia Mušková

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-05-2004) M.Wietrzyk :
Pani Jolu zacznę od tyłu :-) bo mi tak wygodniej. Co mieliśmy zmianiać na lepsze w Tarnowie skoro nie mamy nikogo w Radzie Miejskiej. Kiedy mieliśmy tam jednego radnego,m.in. dzięki jego staraniom zniesiono podatek od spadków i darowizn. Po drugie nie ma takiego przymusu(zresztą byłoby to nieroztropne) aby zaczynać od własnego podwórka i "pchać się w wielki świat ". W taki sposób nigdy byśmy nie mogli się nawet pokazać. Teraz od początku :-)Polska gospodarka stanęła także "dzięki" reformom, bo to i takie reformy były. Widać dobrze, zę zwiększyła nam sie administracja a UE żąda od nas abyśmy ją jeszcze zwięszyli - czy od tego nam się poprawi? Sprawa NAFTA . Zaprszoenie G.Busha było sygnałem, niestety nikt z naszych polityków nie podjął tego tematu, więc głupio byłoby aby prezydent USA napraszał się i za uszy wciągał nas do NAFTA - to chyba jest oczywiste.Mam pytanie, kto posługuje sie znakiem krzyża w swojej kampanii? UPR z konieczności bo ma taką flagę i już. Co do kary śmierci to zapraszam na forum tarnowskiego Kolibra - tam nieco szerzej opisałem swoje stanowisko w tej sprawie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-05-2004) Jola :
"Zaproszenie" nie było sygnałem, bo nie było zaproszenia!!! Bush chciał poparcie Polonii, i coś musiał powiedzieć. Tak jak teraz jego syn mówił w kampanii o zniesieniu wiz. Polacy patrzą ślepo w Amerykę, ale naiwni aż tak nie są, by im wierzyć. Gdyby ktoś nas zaprosił, na pewno znaleźliby się tacy, co by się zajęli taką propozycją - bo NAFTA by nam dobrze zrobiła. Ale Clinton nie zaprosił, Bush Junior wziął się za Irak, i nie myślał o NAFTA... marzyć trzeba, choć warto stanąć na ziemi jak się myśli bawić w wielką politykę :P A poza tym, Prezydent USA bez Kongresu nic nie może zrobić, a Kongres od lat ma twardą politykę wobec Polski P.S. A kto ostatnio niósł krzyż wraz z trumną?? To właśnie jest mieszanie znaków religijnych ze sferą polityki!!! Więc trudno wołać o rozdzielenie Kościoła od Państwa, skoro samemu łamie się podstawową zasadę rozdziału P.S.2 Nie trzeba być w Radzie, by zaistnieć w tym mieście!!! Można coś robić będąc poza urzędem - wystarczy tylko chcieć... Jak na razie, gdyby nie ta strona, większość Tarnowa nie wiedziałaby, że UPR istnieje w tym mieście :P Choć dalej nie wie... P.S.3 Kiedy i gdzie zniesiono podatek od spadków i darowizn??

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-05-2004) M.Wietrzyk :
Nie przypominam sobie, żeby młodszy Bush mówił coś o zniesieniu wiz (nawet podpuszczany przez Kwaśniewskiego). Sygnał oczywiście był, tylko nikt się tym nie zainteresował bo w NAFTA nie ma kilkudziesięciu tysięcy stanowisk do obsadzenia a w UE są. ad.1 A widziała pani pogrzeb bez krzyża? Polska to podobno chrześcijśski kraj. Nie złamaliśmy zasady rodziału Kościoła od państwa - bo niby w którym momencie i w jaki sposób? Nie jesteśmy przecież hierarchami ani władzą państwową. ad2 Zaistnieliśmy nie raz. Przypomnę tylko spotkania które organizowane są w piątki (z udziałem UPRowców), przypomnę choćby 8 marca i wręczanie kwiatów naszym miłym paniom, przypomnę choćby zbieranie podpisów pod protestem przeciwko montowaniu kas fiskalnych, przypominam również, że wydajemy nasz biuletyn, że zbieraliśmy pieniądze na leczenie chorej dziewczyny i na odnowienie cmentarza Orląt Lwowskich, co chwilę przedstawiamy nasze stanowisko w sprawach dotyczących miasta. Mało? Nie nasza wina, że nie puszczaja nas w tv i w gazetach(choć i to ostatnio sie zdarza) Inni nawet połowy z tego nie robią a my robimy to własnym wysiłkiem i za własne pieniądze. ad3 Grudzień 1999.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-05-2004) M.Wietrzyk :
W Tarnowie oczywiście

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-05-2004) M.Wietrzyk :
Przyomniałem sobie jeszcze kilka innych rzeczy które zrobiliśmy(to tak ad 2). W wyborach do Rad Osiedlowych na os. Jasna Członkowie KoLibra i UPR zajeli pierwszych 6 miejsc i pewnie byliby teraz w radzie gdyby nie nikła frekwencja. Jako jedyni zorganizowaliśmy, obchody 60 rocznicy rzezi na Wołyniu - nawet przedstawiciele miasta sie nie pofatygowali. Widocznie mieli gdzieś to ludobójstwo. Już nie chce mi sie dalej wymieniaś wystarczy zajgladnąć na odpowiednie strony, tam wszystko jest napisane.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-05-2004) Jola :
Polityką Stanów i kampaniami się interesuję, więc na bieżąco śledzę prasę amerykańską :P Jakoś nie przypominam sobie, żeby gdziekolwiek w TV lub prasie ktoś coś wspomniał o Polsce w NAFTA...Może mi Pan przypomni gdzie moge znaleść informacje?? A Bush Junior wspominał w kampanii o zniesieniu wiz - ale nie dodał, że to nierealne, bo Kongres się nie zgodzi :P P.S. Wręczanie kwiatków czy pochód z trumną to reklama partii, nie działanie. Spotkania to słowa, nie czyny!!! P.S.2 z tym podatkiem już pamiętam co było... problem z burmistrzami gmin, bo prawo w Polsce mówiło, że podatek obowiązuje. Ale to UPR złożyło w 2002 roku projekt nowej ustawy, zgadza się ;-)))

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-05-2004) M.Wietrzyk :
Raczy pani żartować - co UPR może zrobić więcej będąc partią pozaparlamentarną? Może ma pani jakiś pomysł, z przyjemnością przeczytam co ma pani do zaproponowania(czy mam rozumieć, że pozostałe działania także pani nie przekonują?). Acha i proszę pamiętać, że na media nie ma pani co liczyć bo nawet nie wspomną o pani słowem jezeli będzie pani w UPR. Jedynie pozostaje nam internet i własne gazety.Pani Jolu kiedy mieli wspominać o Polsce w NAFTA?Co do podatku od spadków to byłaby pani łaskawa nieco jaśniej wyłuszczyć o co Jej chodzi?Nie rozumiem też o jakim projekcie ustawy pani wspomina?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-05-2004) M.Wietrzyk :
Czy mogłaby pani przypomnieć kiedy Bush młodszy wspominał o wizach i gdzie mozna znaleźć informacje na ten temat?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-05-2004) Przemek :
Wszyscy sie cieszą tylko z czego? Ja naprawdę nie wiem i nikt nie był w stanie mnie do tej pory oświecić. O przepraszam, mówiono mi, że to wielka szansa, ale "na co?"... nie dodano. Nauczyciel na moje pytanie powtarza cały czas w kółko jedno: jak nie unia to rosja. Skoro wiec jest to mniejsze zło to dalej nie wiem z czego tu się tak cieszyć. Z przymusu? Mówią też, że powinniśmy się zabrać za to i za tamto. Brać się do pracy i dużo uczyć. Skoro tak to wychodzi mi na to, że same nieuki i nieroby cieszą się z wejścia do Unii. Ja do tej pory zarówno pilnie się ucze jak i ciężko pracuje. Tak samo moi rodzice. Jedyna rzecz, która przychodzi mi do głowy to polityczne (i symboliczne) powiazanie Polski ze strukturami zachodniej Europy. To, że Unia, przyrównywana z Europa, bedzie oddychać dwoma płucami. Ale nt. szans... dalej nic nie wiem... i pewnie się nie dowiem, bo wszyscy swietują i nie mają na to czasu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-05-2004) M.Wietrzyk :
Otóż to panie Przemku. Obawiam się jednak, że nikt pana nie oświeci w sprawie szans. Nie twierdzę, zę nie ma plusów z wstapienia Polski do UE. Swobodny przepływ kapitału, towaru, usług oraz swoboda podróżowania dla tych, którzy są w Shengen, ale do tego nie potrzebowaliśmy UE tylko wcześniej wspomnianego układu z Shengen i EOG.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-05-2004) Jurek :
Do bani z Tarnowem takiej wsi to świat nie widziałem.Buraki,wieśniaki,co jeden to większy.Nieżle sie uśmiałem na rynku.Ludzie z czym do ludzi (DO EUROPY).

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-05-2004) M.Wietrzyk :
Ciekawe czy teraz będzie Ci do śmiechu Ministerstwo Finansów podało we wtorkowym komunikacie, że na konto Komisji Europejskiej przesłana została pierwsza transza polskiej składki do budżetu Unii Europejskiej, która wyniosła 727 milionów złotych. Jednocześnie Polska otrzymała z UE pierwszą część rekompensaty budżetowej, która wyniosła 290 milionów złotych ... Całość: finanse.wp.pl

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-05-2004) M.Wietrzyk :
Widzę, że już są nowe zdjęcia z przywitania UE.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-05-2004) W.Popiela www.upr.pl :
Fotoreportaż nosi nagłówek: Wydarzenia na Tarnowskim Rynku w ramach imprezy "Umarł Król, niech żyje Król" - 30.04.2004 / 01.05.2004 r A ponieważ znajdują się tam zdjęcia z akcji UPR i KoLibra pt. "Umarł król - NIE żyje król", wiec warto dodać, ze my byliśmy poza ramami tej oficjalnej imprezy i jej tytułowi wbrew. Nie korzystaliśmy także z żadnej złotówki podatników, które szerokim strumieniem lały się na Rynku. Reszta widoczna jest w dużej cześci na zdjęciach. http://www1.atlas. okay.pl/fotoreportarz/index.ht ml?temat=krol2

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-05-2004) wolny :
Brawo to mi się podoba po co liczyć na złotówki od podatnika jak można wystrzyc pracownika wycyckać i bez łaski jest kasa. A jaką propagandę przy tym można zaserwować że niby to dla dobra podatnika. Brawo UPR i reszta. No chyba że macie fabrykę gotówki to przepraszam nie byłem zorientowany.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-05-2004) jaros :
UPR jest sUPeR!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-05-2004) ;] :
UPR TAK!!! POLSKA TAK!!! jestem za UPR od lat !!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-05-2004) Kajor :
UPR NIE! POLSKA TAK! EUROPA TAK!, Ja do tej pory się nie dowiedziałem, co szanowne "towarzystwo" z UPR ma do powiedzenia w sprawie alternatywy dla UE, no poza tą wirtualną NAFTĄ... Ja czekam na konkretne informacje... bo jak na razie to same narzekania. Krzyczeć to dzieci w przedszkolu potrafią...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-05-2004) eryk :
bełkot kajor bełkot

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-05-2004) M.Wietrzyk :
Już o tym pisałem panie Kajorze, ale ekstra dla pana zrobię to jeszcze raz. Czy musimy gdzieś należeć?Czy musimy gdzieś się zapisywać? NIE! Wystarczy na początku obniżyć, a w końcu znieść cła, obniżyć podatki, zredukować administrację i uprościć prawo. Należyć dać samorządom większe uprawnienia, a ludziom wolność decydowania o sobie (w tym wolnść gospodarczą). Zakazać tworzenia deficytu budżetowego a z wypracowanych w ten sposób środków zrobić cos naprawde sensownego np. wzmocnienie Policji albo wojska. Niczego więcej nie chcemy i niczego więcej nie oczekujemy. Do tego nie potrzebna nam jest żadna Unia Europejska.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-05-2004) Rojar :
Skoro już mowa o sprawach wirtualnych to jak wytłumaczyć fakt, że Meksyk podpisał umowę stowarzyszeniową z UE? :PPP

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-05-2004) M.Wietrzyk :
Tak samo jak to, że Singapur przystąpił do NAFTA ;-)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-05-2004) M.Wietrzyk :
A tu podrzucam link dla ambitniejszych, którym nie sprawia bólu czytanie i samodzielne myślenie. Decydując się na podpisanie układu o wolnym z handlu z Meksykiem, Amerykanie uznali, że to nie demokracja, z którą na południu były wciąż problemy, lecz wolny rynek stanie się siłą napędową NAFTA. Za zbędne uznali dostosowywanie ustawodawstwa, uzgadnianie polityki podatkowej czy nawet tworzenie wspólnych "ciał zarządzających". Pewnego dnia ustalono, że cła zostaną stopniowo zniesione, że strony układu rezygnują we wzajemnej wymianie z wielu uciążliwych procedur standaryzujących, pozostawiając decyzję rynkowi, czyli konsumentom. Zrezygnowano także z subsydiów i innych form pomocy... Całość na stronie: http://www.wprost.pl/ar/?O=449 75&C=57

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-05-2004) Kajor :
Czy studiowal Pan Panie Wietrzyk Ekonomie?? Poza rzecz jasna tym waszym von Misesem?? Widze, ze nie... bo Pan i wasze UPR nie znacie się w ogóle na realiach obecnego świata. Jestescie globalistami?? Nie! jestescie anty-globalistami. Radze poczytac co nie co o zjawisku globalizacji. A ta Wasza NAFTA - prosze o jakies wyliczenia - plusy i minusy wejscia Polski do tej organizacji...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-05-2004) cogito :
PKB Unii Europejskiej w roku 1994 ...........7,4 mld USD PKB NAFTY w tym samym czasie ............7,2 mld USD Polski - .............................. ............... 0,09 mld USD, USA - .............................. ....................6, 2 mld USD Niemiec - .............................. ..............2,0 mld USD Po 8 latach PKB Unii Europejskiej w roku 2002 .........8,1 mld USD ( + 9,2%) PKB NAFTY w tym samym czasie .........11,0 mld USD ( + 52 %) Polski - .............................. .............. 0,16 mld USD, ( + 76 %) USA - .............................. .................. 9,8 mld USD ( + 56 % ) Niemiec - .............................. ............ 1,9 mld USD ( - 6,5 % ) http://www.prawica.net/modul es.php?name=Reviews&rop=showco ntent&id=200

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-05-2004) M.Wietrzyk :
Panie Kajor pan wybaczy, ale ten pana wrzaskliwy bełkot jest trudny do zrozumienia. Czy mógłby pan rzeczowo i spokojnie wytłumaczyć o co panu chodzi? Rozumiem, że pan się na realiach świata zna, więc z pewnością wytłumaczy mi pan co oznaczają pańskie okrzyki w stylu "jesteście anty-globalistami" i co to ma wspólnego z NAFTA? Tam prawie w ogóle nie ma administracji takiej jak to ma miejsce w przypadku UE - to jest jeden ogromny plus. Reszta w wyliczeniach powyżej. Nie ma też kretyńskich dopłat itp. socjalistycznych wymysłów. Gdyby pan był łaskaw zaglądnąć na stronę do której link wcześniej podałem to dowiedziałby się pan znacznie więcej i nie musiał tyle pisać.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-05-2004) Mariola :
Polska w NAFTA to marzenie...piekne marzenie, ale przy naszym stanie niestety nierealne ;-((( Nawet się nie ma co oszukiwać - chcieć możemy, ale nas tam nie chcą...szkoda. Więc nauczmy się korzystać z tego, co mamy...;-)))) A mamy szanse i realne możliwości...gorzej, że nie mamy pojecia, co z tym zrobić!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-05-2004) LifAna :
Mam wrażenie że szanowny pan Wietrzyk nie ma nic do roboty poza siedzeniem na tym"forum dyskusyjnym". Zająłby się pan czymś pozytecznym...:)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-05-2004) Mariola :
To co wyprawia UPR to przeciez smiechu warte. Bylam na rynku w piatek i tak sie sklada, ze widzialam wasz przemarsz z trumna. Ludzie wprost ryczeli na wasz widok ze smiechu. Krzyczycie o suwerennosci a chyba sami do konca nie zdajecie sobie sprawy co to znaczy. Szkoda...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-05-2004) Mariola :
Przepraszam...chcialam aby moja wypowiedz miala bardziej powazny charakter, ale na sama mysl o UPR.... Prosze mnie nie odsylac do waszej stronki jak Kajora. Z wyrazami szacunku....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-05-2004) Szkita :
Chyba poznalam inne oblicze pana Mazgaja.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-05-2004) TuRbO :
Impra na rynku byla swietna:) W koncu cos sie dzialo:)). Szkoda, że muzy za bardzo nie bylo slychac gdy siedzialo sie w ogrodkach piwnych. Jednak gdy podszedłem pod scenę naprawde swietnie sie bawilem. Powiem wiecej-wytrwalem do polnocy- warto bylo.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-05-2004) K_arin_a :
Rozdawałam baloniki i inne gadżety (mozna mnie nazwac hostessą jak wolicie) i powiem że robilam to w czynie spolecznym. Za latanie na rynku dostalam jedynie zolta koszulke:D bawilam sie fajniutko(kto by pomyslal ze ludzie beda sie bic o jeden balonik)!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-05-2004) .... :
Dreptać po grobie ojczyzny zawsze miło, jak będzie w tej unii dopiero się okaże, jak widać te kłamstwa przedreferendalne wychodzą na jaw! Mariola, jacy ludzie się śmiali?? Pijana młodzież?? Mi nie było do śmiechu tego wieczoru nie byłem na rynku i nie świętowałem. Stypa…

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-05-2004) Tomasz Wietrzyk :
Mariola, a kto Ci powiedział że nas tam nie chcą. Jeśli już to "nasi" politycy nie chcą, bo nie ma tam posadek dla siebie i rodzin!! Śmiej się do woli, zobaczymy jak długo będzie Ci do śmiechu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-05-2004) kuba :
no to sie doczekalismy unii :(( paliwo JUZ ponad 4zl :( a podobno do 5dojdzie no i nacialem sie na taksowke zdrozala...bilet na pociag zdrozal...a ZADNEGO polepszenia nie widze :(

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-05-2004) Swędzi noga :
A Mariola na to... ryczałam ze śmiechu jak zobaczyłam podwyżki benzyny, taksowek i biletu na pociag. Pomyślałam sobie, a co tam, ważne że mogłam ryczeć na rynku w te majową noc. I nawet taki fajniutki balonik dostałam.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-05-2004) ?? :
Polska będzie musiała podnieść akcyzę na paliwa do poziomów unijnych w ciągu najbliższych kilku lat. Podatek ten obejmie także węgiel i gaz, choć biznes zapłaci niższe stawki ... Rada Ministrów Unii Europejskiej określiła okresy przejściowe w harmonizacji stawek podatku akcyzowego dla nowych członków Unii. W ten sposób zapewniono łagodne wprowadzenie tzw. dyrektywy energetycznej (2003/96/EC) w nowych krajach Wspólnoty. Dotychczasowi członkowie UE również zapewnili sobie okresy przejściowe - na ogół do 2006 r. - we wprowadzaniu wyższych stawek akcyzy od nośników energii. Nasz kraj będzie musiał stopniowo podwyższać stawkę akcyzy na benzynę bezołowiową do poziomu 359 euro/1000 litrów do 1 stycznia 2009 r. (obecnie stawka ta wynosi ok. 317 euro). Wzrośnie też podatek od olejów opałowych - dziś wynosi on 60 zł (ok. 12,5 euro) za 1000 kg, do 1 stycznia 2008 r. zaś ma osiągnąć poziom 15 euro za 1000 kg. W tym okresie nasze władze będą mogły zastosować całkowite lub częściowe zwolnienia dla niektórych olejów używanych do ogrzewania szkół i innych obiektów państwowych. Na razie nasze krajowe przepisy akcyzowe nie przewidują takich ułatwień."... Całość: www.rzeczpospolita.pl

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-05-2004) rerew :
LUDZIE !!! TO JEST KOMPROMITAJCA !!! Tyle sie mowilo i mowilo o OSCYPKU i okazalo sie, ze nie zarejestrowalismy go we wlasciwym urzedzie patentowym i teraz... jestem ciekaw czy np. Slowacy nie zglosili tego wniosku przed nami. Jesli tak to w takiej banalnej sprawie WLADZA dala d*** !!! To sie naprawde w glowie nie miesci...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-05-2004) Pepik :
Przeciez wam napisali u horu co powiedzial Vaclav Klaus. "Za kilka dni nasze państwo przestanie istnieć jako niezależna i suwerenna jednostka.", zaś już wcześniej dodał: "to jest tak oczywiste, że wie o tym każde małe dziecko". Kazde bez Marioli.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-05-2004) Zaściankowiec :
Kajor : nie wiem jaka opcję prezentujesz ale zachowujesz się jak Lepper Za ilośc bredni przeliczonej na ilośc wyrazów w Twojej wypowiedzi powinienes dostac nagrodę nobla (o ile wiesz co to jest) a argument o studjach ekonomii jest poprostu godzien mojego 5 letniego siostrzeńca .... Prosze sobie poczytać ale nie wybitnych EKONOMISTÓW jak Hausner, Kołotko czy Balcerowicz tylko może tych trochę mniej wybitnych (z drugiej strony wiem, ze czytanie to dośc znaczący wysiłek intelektualny ale nie boli) Z góry przepraszam wszystkih urażonych moim postem ale nie wytrzymałem ;)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-05-2004) M.Wietrzyk :
Pani LifAno pani czujność (jak u rasowego czekisty) jest wprost zadziwiająca. Mógłbym Panią zapytać dokładnie o to samo np. "Czy nie ma pani nic innego do roboty tylko czytanie na forum jakiegoś Wietrzyka?" Oczywiście nie zapytam, bo w przeciwieństwie do czekistów, NKWDzistów, UBeków, SBeków nie interesuje mnie co ludzie robią ze swoim czasem o ile akurat nie są w tym czasie zatrudnieni u mnie :-)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-05-2004) Kajor :
Program UPR to jeden wielki bełkot...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-05-2004) ? :
a nie przypadkiem jeden wielki kajor?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-05-2004) Jakub Kwaśny :
A ja sie bardzo cieszę, że WSTĄPILIŚMY do Unii Europejskiej. :) To wielkie historyczne wydarzenie, jednoczącej się Europy. Polska ma ogromna rolę do spełnienia, teraz mamy także i możliwości :) Należy popatrzeć do historii naszego narodu. Mamy takiego pecha badz takie szczescie ze lezymy w centrum Europy, wielokrotnie z tego powodu mielismy wiele problemów. W szczytowym momencie bylismy przedmurzem chrześcijaństwa broniąc Europe przed najazdem Turków, w wiekszosci jednak bylismy targani licznymi wojnami i konfliktami, ktore nam na dobre niestety nie wyszły. Przez przeszło 120 lat nie istnielismy na mapie świata, pozniej pod wplywem radzieckim kwiat polskosci nie miał możliwości rozkwitnąc. Dobrze wszyscy wiedzą,że w osamotnieniu Polska jedynie traciła, teraz jestesmy w wielkiem rodzinie narodów i teraz możemy rozwijać skrzydła. Mamy wielkie możliwości i czy je wykorzystamy czy nie ... zależy tylko od NAS. Dlatego teraz zamiast narzekać i szukac "dziury w całym" wezmy sie do pracy aby budować silną Polske w silnej Europie. I myla się Ci co po wstapieniu do UE krzyczą że oto Polska traci suwerennośc i jest pod okupacja UE. To wielki grzech! I doskonale podsumował wypowiedz Mariusza Grabowskiego (LPR czy jakas pochodna partyjka) zołnierz AK stojący z wieńcem 3 maja pod grobem nieznanego żołnierza okreslajac go najpierw Idiotą a pozniej zapytał "Gówniarzu czy ty wiesz co to jest okupacja?" Brak odpowiedzialności, straszenie nas Polaków Unią Europejską pesymizm i czarnowidztwo to są największe zagrożenia dla Polski a nie UE. Dlatego wszyscy Ci (mniejszość) która jest przeciw UE LPR, Samoobrona, UPR zamiast siać w narodzie niepokoj niech wezma sie do roboty bo jeszcze NIC powtarzam NIc dobrego nie zrobiły dla NAS. Referendum było naród zdecydował !!! I nie trafiają do mnie treści że bylismy okłamywani, ja widziałem audycje TV przed referendum UPR'u i LPR'u i nie znalazłem tam konkretów, faktycznych zagrożeń jedynie puste hasła mające zebrać głosy przeciwników akcesji. Powtarzam jeszcze ... my , nasze dzieci i wnuki beda jeszcze dziekować ,że wykorzystaliśmy ten historyczny moment!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-05-2004) .... :
kłamstwo na kłamstwie, naród zdecydował TAK! TEN SAM NARÓD głosował na SLD i co?? i nic porażka!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-05-2004) prawybory :
W III LO im. A. Mickiewicza w Katowicach w tym tygodniu odbyly sie uroczystosci zwiazane z wejscie RP do UE o nazwie "Dni europejskie", ktorych kordynatorem byla moja skromna osoba. Przez 3 dni przedstawiciele wiekszosci liczacych sie ugrupowan prezentowali program swych partii i brali udzial w licznych dyskusjach oraz w debatach, ktorych widownie stanowila mlodziez tejze zaszczytnej szkoly. Podczas ostaniego tygodnia przez liceum przewineli sie poslowie, senatorowie, profesorowie, m.in. posel Rzymelka (PO), prof. Roszkowski (PiS), mec. Kosinski (PiS), Janusz Korwin Mikke (UPR), p. Slawski (UPR), senator Markowski (SLD), posel Czechowski (Samoobrona), prezes Gramatyka (UW). Punktem kulminacylnym calej imprezy byly prawybory do PE, w ktorych udzial brali uczniowie klas 1 i 2 (wyjatkowo maturzysci). Frekwencja wyniosla 52%, a oto wyniki uzyskane przez poszczegolne ugrupowania: PO- 45,7% UPR- 18,7% UW- 9,5% PiS- 8,7% Samoobrona- 7% SdPl- 6,7% SLD- 1,5% LPR- 1% PSL- 0% glosow niewaznych- 3,6% W sumie glosowalo 191 uczniow.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-05-2004) Moby :
Taki kamyczek do ogródka UPR-owców i Koliberków : Cytat: "w tej chwili Polska ciągle jest suwerennym krajem, ciągle Komisja Europejska może tylko wydawać dyrektywy, zalecenia. Po podpisaniu traktatu konstytucyjnego jakaś większość będzie mogła Polsce coś narzucić, w tej chwili nie może" Kto to powiedział ? Ano wczoraj w Katowicach niejaki Janusz Korwin Mikke , było nie było protoplasta i prezes honorowy Waszej partii ... Bardzo Was lubię i cenię racjonalność, ale w kontekście wypowiedzi JKM bardzo dziwnie wygląda Wasz ubiegłotygodniowy happenig z trumną. To, jak to jest ? Pogrzebaliśmy już tę suwerenność, czy może jakoś zmartwychwstała po trzech dniach ? Bo chyba nie można mieć kilku zdań naraz. Z nieciepliwością oczekuję odpowiedzi

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-05-2004) M.Wietrzyk :
Panie Kwaśny: "A ja sie bardzo cieszę, że WSTĄPILIŚMY do Unii Europejskiej. :) To wielkie historyczne wydarzenie, jednoczącej się Europy. Polska ma ogromna rolę do spełnienia, teraz mamy także i możliwości :) " Każdy cieszy się z tego co lubi. Jeden koniecznie musi mieć nad sobą pana nie ważne czy to z Moskwy, Berlina czy z Brukseli, ważne żeby bat nad głową świstał i zaganiał do pracy. Ordnung muss sein! Inni wolą sami decydować o sobie. Wspomniał Pan o wielkim historycznym wydarzeniu jednoczacej się Europy. Równie wielkim wydarzeniem jednoczącej się Europy był 1 września 1939 r. Tak jak po tej dacie to Europa już dawno nie była zjednoczona. Zresztą była to zasługa wybitnego socjalistycznego polityka (Pan zdaje się też jest socjalistą) A. Hitlera - pogratulować towarzystwa.Nie przeceniałbym też naszej roli a już napewno możliwosci w tej jednoczacej sie Europie - liczby mówią same za siebie. "...teraz jestesmy w wielkiem rodzinie narodów i teraz możemy rozwijać skrzydła. Mamy wielkie możliwości i czy je wykorzystamy czy nie ... zależy tylko od NAS." Panie Jakubie zawsze, wszystko zależało od nas,naszej zaradności, naszej odwagi, naszego oddania i przezorności więc chyba nic się nie zmieniło nawet w tej tak wspaniałej i wielkiej jak Pan twierdzi rodzinie (nb. Ciekawe kto pełni w tej rodzinie rolę teściowej, bo wiecie państwo jak to z teściowymi bywa). No i jak będziemy te nasze skrzydła rozwijać to musimy uważać, żeby nie zrobić krzywdy naszym braciom unijczykom - zresztą oni już o to zadbal żebyśmy za bardzo skrzydeł nie rozwijali. "Dlatego teraz zamiast narzekać i szukac "dziury w całym" wezmy sie do pracy aby budować silną Polske w silnej Europie" Muszę przyznać, że nawoływania do wspólnej, wytężonej pracy dla dobra naszej socjali... pardon europejskiej ojczyzny brzmią bardzo swojsko, choć powinny zaczynać się od słów "Ludu pracujacy miast i wsi..." "Gówniarzu czy ty wiesz co to jest okupacja?" No właśnie, co to jest okupacja? Z łac. occupatio znaczy zajęcie, objęcie w posiadanie. Chyba każdy kto jest jako tako spostrzegawczy zauważył, że to SLD i UP przy wpsółudziale PSL wspierani przez Europejczyków brukselskich zawłaszczyli sobie Polskę i uczynili zeń folwark a z ludzi dojne krowy, które powinny dawać jak najwięcej mleka i broń Boże nie powinny się buntować kiedy są za często dojone. Nie był więc Pan poseł daleki od prawdy. "Brak odpowiedzialności, straszenie nas Polaków Unią Europejską pesymizm i czarnowidztwo to są największe zagrożenia dla Polski a nie UE. " Większość ludzi zapewne poczuje się urażona określeniem Pana Kwaśnego, że są "nieodpowiedzialni" . Cóż, odpowiedzialni mieli nami rzadzić a co z tego rządzenia wychodzi każdy widzi. Zalecam Panie Kwasny większą powsciagliwość w diagnozowaniu. Acha, zapomniałbym! Myślę, że Polaków nie tak łatwo przestraszyć i są o wiele większe zagrożenia czyhające na nich niż nasze czarnowidztwo ;-)"...UPR zamiast siać w narodzie niepokoj niech wezma sie do roboty bo jeszcze NIC powtarzam NIc dobrego nie zrobiły dla NAS. "Dla nas czyli dla kogo? Dla SLD, UP itp. napewno nic dobrego UPR nie zrobiła, wręcz przeciwnie, cały czas dąży do tego aby zlikwidować koryto przy którym rozsiedli się pańscy koledzy a i z którego z pewnością Pan też czerpie dużymi łyżkami. Referendum było naród zdecydował !!! A jak będzie referendum, żeby Pana skrócić o głowę i naród tak zdecyduje to też Pan będzie się cieszył? "I nie trafiają do mnie treści że bylismy okłamywani" Jasne! Lepiej schowac głowę w piasek i udawać, że wszystko było ok "ja widziałem audycje TV przed referendum UPR'u i LPR'u i nie znalazłem tam konkretów, faktycznych zagrożeń jedynie puste hasła mające zebrać głosy przeciwników akcesji. " Są dwie możliwości. Albo Pan nieuważnie oglądał audycje telewizyjne albo Pan nie chciał usłyszeć prawdy. Prawda czasem boli, ale ma to do siebie, że człowiek spokojnie może się wyspać a później myjąc zęby czy goląc się rano bez obrzydzenia patrzy w lustro. "Powtarzam jeszcze ... my , nasze dzieci i wnuki beda jeszcze dziekować ,że wykorzystaliśmy ten historyczny moment!!!" Podobno kłamstwo powtórzone 50 razy staje się prawdą. Zostało panu jeszcze ok 48 razy. Proszę próbować, może się uda. Chciałbym sie mylić , ale obawiam się, że nasze dzieci i wnuki albo nas będą przeklinały albo tak jak Pan napisał będą nam dziękowały potym jak skutecznie wypiorą im mózgi w europejskiej szkole.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-05-2004) y :
Sądzę, że podpisanie konstytucji będzie przybiciem ostatniej deski do trumny. Jak na razie jesteśmy UE ale trzeba jeszcze spełniać „ich” normy itp. Wiele nam brakuje, póki co ceny się wyrównują /paliwo/. Tak jak 1 maja jest symbolicznym wejście do UE tak samo KoLibrowy happening był też symboliczny. Może się mylę….

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-05-2004) Jakub Kwaśny :
No coż nic dodać nic ująć. Słowem komentarza. Ciesze się że takie poglądy jak Pana Wietrzyka to zaledwie 1% polskiego społeczeństwa (poparcie dla UPR)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-05-2004) wijak :
Panie M.Wietrzyk, podobnie jak Moby szanuję UPR i głosuję od lat na Was, ale troszkę się Pan zagolopował w tych oskarżeniach pod adresem P. J.Kwaśnego o używaniu przez niego dużej łyżki przy korycie. Trochę Pan chyba przecenia tego młodego człowieka. Kompletnie nie rozumiem jak człowiek inteligentny (mowa o p. J.Kwasnym) może mieć aż tak czerwone poglądy i jak może powtarzać tak nic nie znaczące slogany, ale jest młody ... i ma prawo błądzić (ja też kiedyś myliłem humanizm z socjalizmem). Nie podejrzewam go jednak o to, że bierze już udział w tym szabrowaniu podatników-obywateli. Jest tego oczywiście bliski (ach te socjalne poglądy i geopolityczna historiozofia) , ale jeszcze nas nie łupi. W każdym razie jest jedynym człowiekiem lewicy jawnie się do tego przyznającym w tej dyskusji i należy mu się za to odrobina więcej szacunku. Nie myśli Pan, Panie Wietrzyk ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-05-2004) Kajor :
Ja! Ja! Wykupią nas Niemcy, masoni i żydzi! A my będziemy pracowali w ich gospodarstwach. Będziemy pieskami Niemców, Ja Ja! ... Żałosne...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-05-2004) Katarzyna Wrońska :
A ja się cieszę, że takie poglądy jak pana Jakuba Kwaśnego ma zaledwie 6% polskiego społeczeństwa.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-05-2004) fąfara :
Nein, nein. Nie było 2 Wojny Światowej. Nein, Nein.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-05-2004) Rojar :
IDZIE NOWE czyli UNIOEUROspojrzenie na historie. "Śląsk w latach 1945-91 był częścią ziem wschodnich niemieckich pod tymczasową administracją Polski i ZSRR" - zdanie z publikacji współfinansowanej przez opolski Urząd Marszałkowski. "Autor tej publikacji uważa, że Śląsk był do 1991 roku częścią Niemiec" - powiedział Czerwiński. Jego zdaniem dopuszczenie do pojawienia się takiego sformułowania w publikacji współfinansowanej przez urząd marszałkowski "jest ewidentnym brakiem dbałości o przyzwoitość". "To zdanie używane jest przez przesiedleńców jako koronny argument uzasadniający ich dążenie do odzyskania majątków, lub uzyskania odszkodowań" - dodał opolski poseł RKN. Niefortunne zdanie znalazło się w części historyczno- statystycznej "Polsko-angielsko-niemieckiego glosariusza regionalnego" - publikacji, która zawiera najważniejsze słowa i wyrażenia, w tym nazwy instytucji i imprez na Opolszczyźnie sformułowane w trzech językach. Autorem książki jest Tomasz Kamusella, były doradca marszałka województwa ds. współpracy z zagranicą podczas poprzedniej kadencji samorządu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-05-2004) Nowak :
A toważysz Kwaśny jest już borówką czy też pozostał krwisto czerwony ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-05-2004) M.Wietrzyk :
Panie wijaku szanuję Pana Kwaśnego ale swojego zdania o czerpani wielką łyżką nie cofnę. To z pieniędzy podatnika w większości utrzymywany był SLD . Myśli Pan, że ich młodzieżówka utrzymywana była tylko ze składek? Nie sadzę.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-05-2004) M.Wietrzyk :
Panie Kwaśny ja też się cieszę, że conajmniej 2% polskiego społeczeństwa ma takie poglady jak ja - mogło być gorzej np. 0,001% co po praniu mózgów w szkołach i codziennej dawce wysokoprzetworzonej papki w tv zakrawa na cud, że jest inaczej. Jeszcze jedna rzecz. Argument , że ileś tam procent społeczeństwa ma takie a nie inne poglady jest żadnym argumentem. Zdaje się, że np. Kopernik, Kolumb i kilku innych odkrywców oraz wynalazców było w mniejszości. Nie ilość a jakość.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-05-2004) Jakub Kwaśny :
No chyba nie porownuje sie Pan z Kopernikiem. To juz byłoby nietyle smieszne co zalosne. Ale wracam do watku ogłupienia narodu. Czy uważa Pan, że wiekszość Polaków jest głupia i dała sie ogłupić? Że ekonomisci, przedsiebiorcy ktorzy juz teraz inwestuja akonto zysków jakie beda mieli po tym jak ich firmy beda mialy latwiejszy dostep do rynków Unijnych. Przypominam znikaja bariery, kazda polska firma moze smialo wejsc na rynek ktoregos z 24 krajow i smialo konkurowac. Czy nie bedzie fajnie jak juz przystapimy do układu z Shengen i wreszcie bez paszportów bez kontroli celnych bedziemy mogli jezdzic po Europie, czy nie bedzie fajnie jak bedziemy miec Euro w Polsce bez ryzyka wahać kursów. Wreszcie bedziemy miec wpływ na to co sie dzieje w Europie jestesmy jej czescia i nie rozumiem dlaczego mielibysmy nie wspoldecydowac o TYM co i tak nas dotyczy. Nikt nam nie stworzy NAFTY tylko dla nas Polaków, nie mamy ropy jak Norwegia, nie mamy takiej pozycji jak Szwaicarja. Czy w UE czy nie i tak bysmy musieli handlowac z krajami UE tyle ze teraz to jest bardziej korzystnie dla NAS. Fakty same za siebie świadcza!!! I teraz poczekajmy na pierwsze bilanse. Ja też myslalem ze to nie bedzie tak ciekawie na wsi na przyklad, ze ludzie nie beda umieli wykorzystac tych srodków a tutaj SAPARD caly wykorzystany a w podtarnowskich wsiach ludzie juz maja papiery zlozone o doplaty. Teraz co bardziej gospodarny dostanie jeszcze wspolfinansowanie projektow. Kwestia następna... borówką nie jestem ani befsztykiem, socjaldemokratą, trzeźwym socjaldemokratą, który w trudnym momencie zasilił szeregi SLD. Co do tego szacunku to chyba dla Pana obco brzmiące słowo skoro uważa Pan, że przejadam partyjne/wasze pieniądze. Coz takto juz jest pieniactwo polityczne, Wiem ze nawet jak Panu powiedza ze Polska bedzie beneficjentem jak GUS przekaze dobre prognozy to Pan i tak nie uwierzy i tak wszystko bedzie zle. Jak Polska zyska na wejsciu do UE to i tak Pan z uporem maniaka bedzie mówił że stracilismy. To samo jest nawet z kwestia "wypedzonych" ale coz WY i tak twierdzicie ze oni do nas przyjda i wypedza Polaków z ich domów. To samo jest z wasza UPR'owska mania sondazowa.... Wielki sukces J.K. Mikke drugi we Wrocławiu ale nikt z was nie powiedział jaka była frekwencja hehehe i ze suma oddanych głosów na JKM była mniejsza niż na Ciesielczyka w Tarnowie !!! Przeinaczacie fakty czesto mijajac sie z prawda- bardziej mi to przypomina propagande sukcesu czasów PRL wyrabiacie 500% normy hehehe Pozdrawiam Jakub Kwaśny Federecja Młodych Socjaldemokratów

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-05-2004) FEDERACJA MŁODYCH SOCJALDEMOKRATÓW FRAKCJA REWOLUC :
Choć się w prywatnych szkołach uczymy Słowa Lenina w czyny wcielimy My robotników potrzeby znamy Bo flagę z sierpem i młotem mamy Chociaż rodzice nasi bogaci Nasz radykalizm na tym nie traci My robotnikom wkładamy w głowy Jaki interes jest ich klasowy Jeśli w nauce tej nie podołamy Po rewolucji ich rozstrzelamy Przyświeca wszak nam zasada twarda Robole słuchać! To my awangarda!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-05-2004) M.Wietrzyk :
Nie porównuję się z Kopernikiem bo astronomia to nie moja dziedzina. Nie porównuję sie z Kopernikiem bo wiemy już, że Ziemia kręci się wokół Słońca, ale nie wiem dlaczego odmawia mi Pan prawa docieczenia prawdy, wszak Kopernik nie zrobił nic innego. Teraz wątek "głupiego narodu". Wszystko zależy od tego kogo uzna Pan za głupiego. Czy głupim będzie człowiek głupszy od przeciętnej czy też może głupszy od ponad przeciętnej dowolnie wybranej przez Pana w pewnym określonym społeczeństwie. O rozkładzie Gaussa pewnie pan słyszał, więc siłą rzeczy część ludzi musimy uznać za głupich albo żeby nie robić im przykrości "mądrych inaczej". Nie wiem czy Polacy są głupi, być może są. Nie sądzę jednak, żeby mieli być głupszymi od innych narodów, co nie zmienia faktu, że dali się ogłupić.Tyle razy powtarzano im brednie, że w końcu uwierzyli nie mając dość czasu, chęci lub zdolności aby dojść do prawdy. Otwarcie granic to oczywiście rzecz chwalebna, szkoda tylko, że otwierajac się na rynek unijny zamknęliśmy się na pozostałe rynki. Co do Shengen to mam pytanie. Czy nie mogliśmy wejść do Shengen bez wstąpienia do UE? Mogliśmy! Tylko nie to było ważne dla naszych dygnitarzy w tym i pańskich kolegów z SLD. Teraz na Shengen musimy czekać conajmniej 2 lata ( w wersji optymistycznej). Teraz rzecz o Szwajcarii i innych znamienitych państwach. Ich bogactwo nie bierze się z wstępowania do wspólnot ich bogactwo bierze się z pracy, oszczędności i przezorności. Postępujmy jak Szwajcarzy a nie jak NRD, która o wiele wcześnie została wcielona do UE a co się w niej dzieje to myślę, że nie trzeba tu powtarzać.Trochę się Pan zagalopował co do złożonych przez rolników papierów - ale myślę że to jest temat na inną rozmowę. Krótko o współdecydowaniu. Pan Olechowski były aparatczyk PZPR obecnie PO powiedział kiedyś, że wstępując do UE: "...będziemy mogli współdecydować o swoich sprawach". To ja dziekuję bardzo. Nie chiałbym przy całym szacunku do Pana aby Pan np. współdecydował o tym jak mam wydawać zarobione przez siebie pieniądze, choć o ile dobrze pamiętam to WY SOCJALDEMOKRACI w imię solidaryzmu chcecie a co gorsza wyciągacie pieniądze z kieszeni jednych i dajecie "potrzebującym", przy okazji marnotrawiąc w połowie pozyskane środki (wiadomo administracja też musi z czegoś żyć). "Co do tego szacunku to chyba dla Pana obco brzmiące słowo skoro uważa Pan, że przejadam partyjne/wasze pieniądze" Panie Kwaśny to nie jest kwestia szacunku tylko kwestia wiedzy. Proszę napisać ile SLD wyciąga pieniędzy z budżetu państwa, śmiało niech się Pan nie krępuje. Przypominam, że pieniądze w budżecie biorą się z podatków, a podatki płacić musimy ! Innymi słowy, przymusza się nas m.in. do utrzymywania pańskiej organizacji. No i jak? Przejada Pan nasze pieniądze czy nie? Napisał Pan, że jest trzeźwym socjaldemokratą. Czy mam rozumieć, że nietrzeźwi też się zdarzają? Doszliśmy wreszcie do beneficjów. Wielokrotnie na tym forum były przedstawiane różnorakie wyliczenia, że Polska jednak będzie płatnikiem netto. Nie mam zatem powodu wierzyć w słowa zapewniające, iż będzie inaczej. Tym bardziej, nie mam podstaw wierzyć kłamcom, którzy twierdzili, że im gruszki wyrosną na wierzbie. Co do wypędzonych - myślę, że kolega W.Popiela przedstawi niebawem bardzo ciekawe fragmenty dokumentów, przybliżajacych zagadnienie tzw. wypędzonych(cierpliwości). "nikt z was nie powiedział jaka była frekwencja hehehe i ze suma oddanych głosów na JKM była mniejsza niż na Ciesielczyka w Tarnowie !!! " Jakby to Panu delikatnie powiedzieć. Wcale nas to nie martwi! Szkoda tylko, że się Pan nie pochwalił ile głosów dostał WASZ kandydat, ale rozumiem, że wielkie SLD wstydzi się przyznać, iż jakiś tam Korwin-Mikke miał więcej głosów od kandydata SLDowskiego. Panie Kwaśny w którym miejscu przeinaczyliśmy fakty? Raczy Pan wskazać kiedy to było i czego dotyczyło. Rozumiem, że jest to praktyka szeroko stosowana w SLD i w głowie się Panu nie mieści, że może być inaczej.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-05-2004) W.Popiela www.upr.pl :
Dość interesująca dyskusja. Zwłaszcza hardość Czerwonego wskazuje, że tupeciku im nie brak. Spójrzmy więc nie na obiecanki tylko na fakty, czyli dokonania poprzedniego wcielenia obecnych Czerwonych - PZPR i dokonania SdRP przekształconej dla niepoznaki w SLD, a obecnie podzielonej dla niepoznaki na dwie części z "nową" SdPl. 1) Czerwoni, (także wielu aparatczyków rządzących ażdo tej pory) - używając po 1944 identycznych argumentów jak obecnie - puszyli się propagandą o tym, jak to PRL podniosła Polskę itd itp. Skończyło się to co prawda plajtą, ale od czego jest propaganda. Prof. E.Rychlewski SGH w "Ekonomiście" opublikował podsumowanie PRLu pt. "Rezultaty systemu gospodarczego PRL". Wyniki sprowadzają się to następujących porównań: Wartość środków trwałych w przemyśle na koniec roku 1989 była niższe niż długu zagranicznego. (39/40,8 mld USD) Profesor porównał też Polske z Grecją, Portugalią, Hiszpanią i Włochami w latach 1938 i 1989. Oto wyniki. Produkt krajowu na głowę mieszkanca w roku 1938 i // 1989: Polska 167 // 4728 Grecja 200 //7528 Portugalia 127 //8042 Hiszpania 278 // 11 297 Włochy 177 // 15703. Jak widać, tylko przedstawiciele "dyktatury ciemniaków", jak uprzejmie określił ich założyciel UPR Stefan Kisielewski, mogli twierdzić, że okres pełnej władzy nad polityką i gospodarką jaki mieli Czerwoni był dla Polski korzystny. 2) Po roku `89, Czerwoni jako agenci w tzw opozycji (dodac warto, ze uklad magdalenkowy zapewnial Czerwonym nienaruszalnosc ich wplywow gospodarczych) i sami jako legalna władza (1993-1997 i 2001 - 2004) rządzili równie udanie. Oto Heritage Foundation (przy okazji podziękowania dla p. Anny I. Eiras) wraz z The Wall Street Journal po raz kolejny opublikowali Indeks Wolnosci Gospodarczej, w którym poddają analizie rozwój gospodarczy, obciążenia podatkowe, poziom ingerencji państwa itd. W skrócie - stan gospodarki państw świata. Z 10 nowych państw przyłączonych do UE pierwsze miejsce zajmuje Estonia (6 w ogólnym rankingu). Ta sama Estonia, która jeszcze 14 lat temu była pod Sovieckim jarzmem. W Estonii nie rządzila nigdy SLD, rządzili tam za to ichni UPRowcy z panem Laarem na czele. Polska jest OSTATNIA wśród tych krajów. Zajmuje ogólnie 56 miejsce. Tu czerwoni w różnych odmianach i barwach rządzili w ciągu ostatnich 60 lat przez okres 53 lat. W pozostałych siedmiu też nie rządziła UPR ani nikt o zbliżonym do UPR czy estońskiej "UPR" programie. Mądremu dość.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-05-2004) W.Popiela www.upr.pl :
Panie Moby, spieszę z odpowiedzą. Jak Pan słusznie zauważył, pan Korwin-Mikke przedstawiając naszych kandydatow do PE, wśród nich lidera listy p.Andrzeja Misiołka - rektora Górnośląskiej Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Kardynała Augusta Hlonda, powiedział powyższe. To prawda, że w chwili obecnej jak szacuje "Rzeczpospolita" obce prawa są nam narzucane w okolo 70%. Warto zauważyć jednak zdanie poprzedniej JKM`a: "Będziemy walczyć, żeby nigdy, przenigdy nie została podpisana żadna konstytucja europejska, żeby związek państw nie przekształcił się w jedno państwo (...)". Nasza akcja dokładnie o tym przypominała. Tym bardziej, że "Na pierwszym roboczym spotkaniu w poszerzonym składzie, Komisja Europejska omawiała sprawy unijnej konstytucji. Zdaniem Hübner wszyscy komisarze zgodzili się, że jest potrzeba, by konstytucję uzgodnić do czerwca, tak by mogła zostać przyjęta w czasie spotkania przywódców UE w Brukseli 17-18 czerwca." Dla rozwinięcia tematu polecam http://dzis.dziennik.krakow.pl /?2004/05.08/Magazyn/13/13.htm l

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-05-2004) Magda :
A mnie się wydawało, że z suwerenoscią jest jak z ciążą. Nie można być częściowo suwerennym. A jeśli już nawet można - to po co urządzać pogrzeb tej suwerenności, skoro nieco chora, ale żyje. Coś kręcicie, panowie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-05-2004) W.Popiela www.upr.pl :
Pani Magdo. Nie wiem czy była Pani w ciąży, ale po pierwsze z opowiadańwiem, że może też być ciąża urojona, a po drugie, w kwestiach suwerennosci stopniowanie jednak jest możliwe (tak jak i różne są zaawansowania ciąży). Oczywiscie trudno uniknąć oddziaływań itd. Tym niemniej jest roznica miedzy stanem obecnym, a stanem w ktorym Polska będzie "województwem". Co do "pogrzebu" - jesli za nasze podatki robi się uniagitkę z haniebnym tytułem, to milczenie w takiej sytuacji jest naganne. I pozostaje mi podziękować tym, którzy odważyli się z nami pójść.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-05-2004) Jakub Kwaśny :
No cóż Panie Popiela, nic z wiekiem kultury Panu nie przybywa. I na ulicy i na forum jest Pan tak samo KIEPSKO wychowany. Ale takich błedów ani Ja ani nikt inny nie skoryguje. Ale może się jeszcze Pan nauczy, szkoda tylko że gdzie sie Pan znajdzie zawsze są marne efekty - tak jak i w "Awanturze o kase" tak i w UPR - sukcesów nie było, nie ma i zapewne nie bedzie. Jak już wczesniej mówiłem. Bo to jest tak ... ze choc pigułka dobra to nie w kazdym organizmie zadziała. A Polska to akurat taki kraj który te pigułke w postaci pańskich poglądów szybko by brzydko mówiąc "zwymiotował" . Ale chwała Bogu ze nie dane bedzie Panu wyprobować tego waszego "złotego środka" , bo w kraju takich Lepperów mielibysmy nie setki a tysiące!!! Ale coz szalenie niezmordowany Pan Popiela nadal bedzie glosił swoje poglądy bo wie, że nigdy nie bedzie musiał ich realizować. Tak Panie Popiela ... ide o zakład, że w rzeczywistosci z tego co Pan mówi teraz gdyby Pana ugrupowanie rzadziło, nie zostało by wiele. Mozna by napisać drugą "Utopie" . Jest Pan w tej komfortowej sytuacji ze nie musi Pan brac odpowiedzialnosci za to co Pan mówi bo nie bedzie Pan musiał tego robić. Panie Wietrzyk bez obrazy ale w tej grupie "madrych inaczej" to ja raczej widze Pana a nie Naród Polski.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-05-2004) terorysta :
Wy KOMUCHY wcielacie w życie UTOPIE od kilkudziesięciu lat .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-05-2004) M.Wietrzyk :
Widzę towarzyszu Kwaśny, że kończą się wam argumenty a zaczynają się inwektywy. Całe szczeście, że tylko inwektywy bo pewnie ze 20 lat temu skończyłbym w więzieniu albo w jakimś zalewie. No cóż, przewodnia siła Narodu zawsze miała rację oraz nie dopuszczała krytyki - i tak wam zostało do dzisiaj.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-05-2004) wijak :
Jestem porażony wypowiedzią P. Kwaśnego. Nie podzielam Pana poglądów ale chciałbym z NIMI polemizować a nie z Pana ocenami i prognozami psycholiogicznymi dotyczącymi adwersarzy. Nie wiem, czy Pan zdaje sobie sprawę , ale dokładnie w taki sposób jak Pan to uczynił uczył czekistów "dyskutować" Dzierzyński, a prokurator Wyszyński i egzekutor zy Jagoda i Beria "wdrażali" takie oceny wzgledem innych "niepokornych" w czyn. Bełkot, którym pojawia się Lepper, utopia, teleturniej i kompletnie chybione analizy celu, który chca osiagać wolnosciowcy (" kto tu mówił o złotym środku ?" ). A do tego jeszcze to "idę o zakład, ze ... Przeciez to Pan się kreuje na Mesjasza ! Mieliśmy juz takich w historii... Wwielka prośba - o powrot do merytorycznej dyskusji. Argumenty, racjonalne ciągi uzasadnień .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-05-2004) W.Popiela www.upr.pl :
Zacznijmy kulturalnie, od wiersza noblistki: Wisława Szymborska o śmierci Józefa Stalina (z wiersza „Ten dzień”): Jaki rozkaz przekazuje nam na sztandarach rewolucji profil czwarty? - Pod sztandarem rewolucji wzmacniać warty! Wzmocnić warty u wszystkich bram! Oto Partia - ludzkości wzrok. Oto Partia: siła ludów i sumienie. Nic nie pójdzie z jego życia w zapomnienie. Jego Partia rozgarnia mrok. Niewzruszony drukarski znak drżenia ręki mej piszącej nie przekaże, nie wykrzywi go ból, łza nie zmaże. A to słusznie. A to nawet lepiej tak. i jeszcze może Wisława Szymborska, „Lenin” Że w bój poprowadził krzywdzonych, że trwałość zwycięstwu nadał, dla nadchodzących epok stawiając mocny fundament - grób, w którym leżał ten nowego człowieczeństwa Adam, wieńczony będzie kwiatami z nieznanych dziś jeszcze planet. Co do "dyktatury ciemniaków" to jest to jedno z najdelikatniejszych określeń na czerwonych morderców i złodziei. Zresztą dała już mu odpór Trybuna Ludu w roku 1968. Ale rozumiem, że żarliwych obrońców tej zbrodniczej ideologii nie brakuje.Z żalem trzeba stwierdzić, iż historycy, uczeni, profesorowie, duża część inteligencji dowiodła wówczas w praktyce, że nie nauczyła się niczego z doświadczeń historii, była politycznie ślepa, nie potrafiła dostrzec, gdzie leży polska racja stanu. Używając terminologii Kisielewskiego, tę naszą polską rację stanu umieli dostrzec tylko "ciemniacy", reprezentujący polityczny rozum polskiej klasy robotniczej. http://www.gomulka.terramail.p l/stanpartii.htm A co do samych czerwonych, to w redakcji CZASu tarnowskiego widzialem fragment listu Ojca Świętego, w którym można przeczytać: Bez trudu domyślacie się, drodzy Bracia, że mówimy o tej sekcie ludzi, którzy są określani różnymi i prawie barbarzyńskimi nazwami - socjaliści, komuniści (...), już nie kryją się pod osłoną ciemności tajemnych zebrań, lecz otwarcie i pewni siebie wychodzą na światło dzienne z zamiarem przyjętym już wcześniej, rozbicia fundamentów społeczeństwa cywilizowanego. No, ale wszystko przed nami. Jak mówił rok temu m.in. Tarnowie Włodzimierz Bukowski, a obecnie donosi wiarygodny (szefem jest były Sekretarz KC PZPR, wiec o kłamstwie nie ma mowy) tygodnik Wprost i "Rz" - UE dryfuje w stronę struktur Związku Sowieckiego. Tak więc towarzysze, jeszcze jeden wysiłek! A że fakty związane z waszymi dokonaniami są jakie są i was bolą... - powiedzcie jak zawsze: TYM GORZEJ DLA FAKTÓW! Bukowski: http://www.kapitalizm.republik a.pl/ue/bukowski.html WPROST: http://www.wprost.pl/ar/?O=5 9930 Rzeczpospolita: http://www.rzeczpospolita.pl/g azeta/wydanie_040508/kraj/kraj _a_3.html

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-05-2004) logik :
Panie Popiela, powinien pan sie uczyc od partii pana Jakuba Kwasnego i brac lapowki, a nie jakies tam teleturnieje. Zmadrzej pan wreszcie!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-05-2004) Obserwator :
Pajace z UPR i LPR. Idzćie się leczyć na głowę! Te wasze zakichane akcyjki i przemarsze to tylko czysta propaganda. Nic więcej. Nie pozdrawiam!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-05-2004) Obserwator :
Pajace z UPR i LPR. Idzćie się leczyć na głowę! Te wasze zakichane akcyjki i przemarsze to tylko czysta propaganda. Nic więcej. Nie pozdrawiam!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-05-2004) miro :
sUPeR!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-05-2004) W. Popiela www.upr.pl :
Nie wiem jak LPR bo nie mamy z nimi wiele wspólnego, ale dziękuję przynajmniej za troskę o nasze zdrowie. Gdyby jeszcze "Obserwator" przed rzuceniem obelg zażył tabletki na odwagę i raczył się podpisać, wiedzielibyśmy komu wysłać list dziękczynny. No, ale nie można mieć wszystkiego - i dogłębnych przemyśleń i odwagi. Szczęśliwie postępy farmakologii i tu dają pewną nadzieję. Można za to mieć poczucie humoru, jak choćby PiS. "Jakże inaczej wyjaśnić przyczynę, dla której Prawo i Sprawiedliwość umieściło w swojej deklaracji inaugurującej kampanię wyborczą do Parlamentu Europejskiego passus, że posłowie PiS będą w tym Parlamencie dbali o polskie interesy, nawiązując w tym do działalności polskich kół poselskich "w parlamentach krajów zaborczych"? Już mniejsza o to, na ile skojarzenie Parlamentu Europejskiego z parlamentami "krajów zaborczych" jest uzasadnione merytorycznie, bo ważniejsze, że pozwala zajrzeć do podświadomości autorów deklaracji. Taka freudowska pomyłka byłaby zabawna w każdym przypadku, a cóż dopiero w przypadku ugrupowania, które przed referendum zachęcało do Anschlussu?" Chichoty Gombrowicza - artykuł Stanisława Michalkiewicza http://www.tarnow.koliber.org/ forum/viewtopic.php?p=1505#150 5

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-05-2004) Zaściankowiec :
ja tylko w kwestii formalnej: Post o dożynkach w pipidówce komentarz - koajor post o starej babie z Bobowej komentuj - kajor post o zeszłorocznym śniegu. komentujący - kajorboje się otworzyć lodówkę ....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-05-2004) Kajor :
Wielebny Chamie Zaściankowcu, czy nie lepiej wybrać się do domu dla obłąkanych?? To jest pytanie retoryczne jakbyś Chamie Zaściankowcu nie wiedział (Chamie napisałem przez dużą literę tylko i wyłącznie z szacunku dla samego wyrazu) Ale tak Chamie, zastanów się kilka razy co piszesz... bo to jest ni w łoko ni w płupę (może tak do ciebie dłotrze, nie?? eee...)UPR to kUPeR

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-05-2004) :) :
Fajerwerki były najlepszą częścią wieczoru!!!!!!! I były one superowe!! Było na co popatrzeć, po prostu cudo!!!! Oby tak dalej!!!!!!!! A co do ochrony, to prawda powinno być ich więcej!! Albo policjantów, chodzących a nie siedzących w autach po bokach!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-05-2004) wolny :
EEE Łokeje wyczytałem że w Tarnowie jest 60* F Czy chodzi o fiołów s chameryki????

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-05-2004) Zaściankowiec :
i tą oto niewielką prowokacją ukazałem poziom kolegi Kajora z PiS jak się zdaje ... heh Pozdrawiam wszystkich którzy łudzą się ze zmiana SLD na PiS i PO (czyli AWS !!!) coś dobrego przyniecie ....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-05-2004) heh :
kolega kajor chyba nie jest z PiS.. ale jest Fanem PiS!..

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-05-2004) geldo :
do wolnego: To jest choroba, kolego. Tylko nie wiem , jaki lerkkarz na to pomaga. Bo widzisz tylko to, co znajduje się po lewej stronie.... Ja widzę jedno i drugie (choć to,co po prawej bardziej mnie interesuje) , dlatego bez problemu wiem, ze mamy 17 stopni C. ;-)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-05-2004) cogito :
'Dobrze jest, psiakrew, a kto powie, że nie, to go w mordę!' (Stanisław I. Witkiewicz, "Pożegnanie jesieni",1927)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-05-2004) sceny z żerowiska :
Mechanizmy rządzenia demkratycznego: W imieniu PO zrobił to ostatecznie poseł Aleksander Grad, na którego Rokita scedował upoważnienie, a sam oświadczył, że nie zgadza się na warunki porozumienia. Koalicjanci rozpisali w aneksie podział stanowisk w zarządzie województwa i w prezydium sejmiku. Struktura Koryta wg Gazety Wyborczej... 1) http://miasta.gazeta.pl/krakow /1,35798,2060270.html 2) http://miasta.gazeta.pl/krakow /1,35798,2060121.html

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-05-2004) jaros :
czyli to co zwykle, miejmy nadzieje ze to nieprawda, PO też aferały jak SLD?? niemozliwe...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-05-2004) M.Wietrzyk :
Możliwe, możliwe pokazali na co ich stać w Warszawie, przypuszczam że w innych miejscach może być podobnie. Nie ma się zresztą czemu dziwić skoro w poprzedniczce PO, AWS (i UW) było %-towo więcej członków PZPR niż w SLD.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-05-2004) Jakub Kwaśny :
Czytając to co zostało napisane w Gazecie Wyborczej a co przytoczył jeden z komentatorów dosłownie w połowie przestałem. Miałem po prostu dosyć. Mamy zapowiedz jak to po wyborach nasi wspaniali politycy w postaci Jana Rokity, Ziobry czy Kaczynskiego i na dodatek może Giertych z tej mieszanki choć programowo powinien wyjśc dynamit !!! bedziemy miec koalicje wyborcza tak proszę państwa AWS-UW-Bis. Schładzanie gospodarki i powtórka z historii , a mówią, że nic dwa razy sie nie zdarza. Pragnął bym jednak skomentować ten artykuł. Zdaje sobie sprawe, że w agencjach i spółkach należących czy to do państwa czy samorządu są tzw. stanowiska obsadzane z klucza. W porządku - wiadomo kazdy prezydent woli pracować z zaufaną sobie osobą, bo przecież nawet najbardziej wykwalifikowany pracownik, moze prezydentowi czy marszałkowi czy rzadowi wywinać przysłowiowego "orła" :P. Tylko na litośc boską dlaczego tam dostają się ludzie niekompetentni? Przecież każda partia ma w swoim zapleczu fachowców. Czy to faktycznie ma tak wygladać? Znam naprawde wiele przykładów osób, które z klucza objeły stanowisko i działały na rzecz rozwoju przedsiebiorstwa którym zarzadzali. Czy to z prawicy czy z lewicy. Ale taki sposób po prostu razi, podobnie jak razi wiele przykładów karygodnych błedów przy obsadzie stanowisk przez rzad również ten Leszka Millera. Problem jest jednak szerszy... nie dotyczy tylko SLD-UP ale tak naprawde wszystkie siły polityczne i razi tutaj ta obłuda, ten fałsz polityków Platformy i Pis'u, którzy roztaczaja w okol siebie taka aure jedynych sprawiedliwych, LPR z Bogiem na piersi a w rzeczywistosci jaki kon jest kazdy widzi. Problem dotyczy wiekszosci sił politycznych a rozwiazanie jest jedno, ograniczyc zbedne agencje i tzw. stanowiska z klucza ( nie mówie zlikwidowac ale ograniczyc , bo niestety likwidacja jest niemozliwa) oraz wprowadzic swego rodzaju odpowiedzialnosc karna badz finansowa za bledne zarzadzanie, badz celowe mataczenie. A tak mówiąc brzydko, ktoś to powinien wreszcie wziać za morde i pilnować w tym opisanym powyzej przypadku marszałek województwa. Martwi rowniez fakt ze w małopolse faktycznie nie rzadzi Sepioł i inni a Rokita Ziobro i Kotlinowski. Mamy oto tercet egzotyczny hehehe. Kilka przykładów z naszego podwórka, zmiana rzadu spowodowała zmiane na stanowisku prezesa ZAT-M S.A. oraz TZM (tarn. zakłady mech.) przypomnijmy poprzednim szefem był wywodzacy sie z zakładowej solidarnosci Pan Barwacz. Azoty z sytuacji upadkowej, dzwigaja sie z kryzysu, widzimy pozytywne ruchy i ... osiagniecie DOCHODU !!! TZM - weszły w skład konsorcjum Bumar oraz przyjmuja nowych pracowników. Da się? DA! Z innej beczki, zastanawia mnie fakt czym kierował się Mieczysław Bień ze zasiadł w radzie nadzorczej MPEC ( jesli sie myle odnosnie firmy prosze mnie poprawic) checia zysku, czy moze aby wszystkie sprawy dopilnowac samemu? Jesli to drugie to czemu Pan Bien nie zasiada jeszcze w Radach MPGK, ZKM i innych miejskich jednostek. Pozdrawiam

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-05-2004) M.Wietrzyk :
Nie ma się co unosić w słusznym gniewie Panie jakubie skoro nie chce się zlikwidować koryta a tylko zmieniaja się przy nim świnie (tak jak jest to satyrycznie narysowane na plakacie UPR).

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-05-2004) y :
sprywatyzować!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-05-2004) D.Mazgaj FM PiS :
Pozwolicie Państwo, że wyśmieję tę publikację lewackiej gazetki Michnika. Ten tekst winien ukazać się w "Fakcie" albo "Super Expressie". No ale masz rację Gazeto - o czytelników tamtejszych tytułów również walczyć trzeba :D

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-05-2004) M.Wietrzyk :
To znaczy, że jest to nieprawda? Czy jest to prawda a mimo tego Pan wyśmiewa ten artykuł?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-05-2004) Jakub Kwaśny :
Z relacji radnych wojewódzkich tak wlasnie było. Głosowanie pozniej szli za "Hołd" , głosowanie - przerwa i za Hołd i tak kilka razy. Targi ze az wstyd!!! Mozna postawic znak rownosci z Jagielinskim

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-05-2004) reformator :
Powinni isc za przykladem partii pana Jakuba Kwasnego i uwlaszczyc panstwowy majatek przejmujac go we wlasne rece czyli ostateczny przekret raz na zawsze, a nie siorpanie grosz po groszu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-05-2004) midas :
w druzynie jagielińskiego trzeba pamiętać są odpady z SLD, właśnie ci co tak mieli naprawiać ten kraj! teraz trudno jest się do nich przyznawać...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-05-2004) Rolf :rolf2@op.pl 
Dla mnie najbardziej efektowny był pokaz motocykli z TKM WATAHA (nie "watacha" jak nabazgrał pismak powyżej...) Pozdrowienia dla wszystkich tarnowskich motocyklistów -nie tylko tych zrzeszonych. Jesteście THE BEST!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-03-2005) dajda :
a ten Skolankiewicz Adam ze szczudłami to jakiś baran , jak ktoś nie umie chodzić to powinien leżeć, żenada!!!!!!!!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947