To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: Okay/PAP
  
   GP: "Jaskółki" przegrały tylko z Australią   -   02/5/2004
We wczorajszych zawodach w Sztokholmie, inaugurujących sezon Grand Prix bardzo dobrze spisali się obaj reprezentanci Unii Tarnów: Tony Rickardsson i Tomasz Gollob. Obaj znaleźli się w wielkim finale, o którym można nawet powiedzieć, że był to finał: Unia Tarnów - Australia. Niestety, obie "jaskółki" musiały uznać tego wieczora wyższość Leigha Adamsa i Jasona Crumpa. Tony stanął na najniższym stopniu podium, Tomek znalazł się tuż za nim.

Ogloszenie
>

Rickardsson jeździł znakomicie od początku zawodów. Najlepszy polski zawodnik nie rozpoczął jednak startu w Grand Prix najlepiej. W dwóch pierwszych startach przywiózł tylko 1 punkt.
Przełamanie nastąpiło w chwili, w której już musiało. W biegu osiemnastym Tomek pokazał styl jazdy, z którego był znany, gdy zdobywał medale mistrzostw świata. Pewnie pokonał Lorama oraz Mikaela Maxa (nie startował Nicholls) i pozostał w turnieju.
Po chwili Gollob kolejny raz zademonstrował wielką klasę. Startując z trzeciego pola wygrał wyścig 22., a w pokonanym polu pozostawił Hancocka, Bjarne Pedersena i bardzo dobrze spisującego się w sobotę Bohumila Brhela.
W półfinale polski żużlowiec spotkał się z kolegą klubowym z Unii Tarnów Rickardssonem oraz dwoma Duńczykami - ubiegłorocznym mistrzem świata Nickim Pedersenem i Jesperem Jensenem. Gollob niezbyt dobrze wystartował, ale w starciu na pierwszym łuku z Rickardssonem upadł na tor i sędzia zarządził powtórkę.
Tym razem Polak nie dał się zaskoczyć. Długo jechał na drugiej pozycji za Jensenem, ale na ostatnim okrążeniu Duńczyk się przewrócił, co otworzyło Gollobowi drogę do pierwszego miejsca. Dzięki upadkowi Jensena do finału zdołał się zakwalifikować także Rickardsson. Z wcześniejszego półfinału awans uzyskali Adams i Crump.
W ostatnim wyścigu turnieju walkę o zwycięstwo rozstrzygnęli między sobą Australijczycy. Wygrał Adams przed Crumpem, a długo jadącego na trzeciej pozycji Golloba wyprzedził Rickardsson i dla Polaka zabrakło miejsca na podium.
Kolejny turniej GP odbędzie się za dwa tygodnie w Pradze.

Klasyfikacja generalna Grand Prix 2004:

1. Leigh Adams AUS 25
2. Jason Crump AUS 10
3. Tony Rickardsson SWE 18
4. Tomasz Gollob POL 16
5. Nicki Pedersen DEN 13
6. Greg Hancock USA 13
7. Lee Richardson GBR 11
8. Jesper Jensen DEN 11
9. Mark Loram GBR 8
10. Bjarne Pedersen DEN 8
11. Ryan Sullivan AUS 7
12. Bohumil Brhel CZE 7
13. Rune Holta NOR 6
14. Mikael Max SWE 6
15. Scott Nicholls GBR 5
16. Andreas Jonsson SWE 5
17. Hans Andersen DEN 4
18. Fredrik Lindgren SWE 4
19. Lukas Dryml CZE 3
20. Jarosław Hampel POL 3
21. Piotr Protasiewicz POL 2
22. Peter Ljung SWE 2
23. Kai Laukkanen FIN 1
24. Ales Dryml CZE 1
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, April 24, 2024 18:13:13
IP     : 3.238.117.130
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html