To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Głośny film Małgorzaty Szumowskiej    -   01/12/2008
33 sceny z życia
Prawdziwy zwycięzca 33. FPFF w Gdyni - film uhonorowany aż 6 nagrodami. Laureat Srebrnego Lamparta na 61 Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Locarno.
Srebrny Lampart to największy międzynarodowy sukces polskiego filmu na tak ważnym festiwalu od 14 lat – to jest, od czasu Srebrnego Niedźwiedzia przyznanego Krzysztofowi Kieślowskiemu w Berlinie w 1994 roku za film „Trzy kolory: Biały”. Niemiecki krytyk filmowy tak pisał o filmie Małgorzaty Szumowskiej po projekcji w Locarno: „33 genialne sceny z życia”.

Ogloszenie
>

Jeden i drugi wyjazd dzieli tak wiele. Kiedy Julia opuszczała wiejski dom swoich rodziców nie wiedziała jeszcze, że było to ostatnie spotkanie w tak sielskiej, familijnej atmosferze.
Córka znanej pary krakowskich intelektualistów, pisarki i reżysera dokumentalisty, odnosi sukcesy na polu fotografii. Ma u swego boku męża dorównującego jej talentem, choć zajmującego się muzyką. Julia sprawia wrażenie radosnej, beztroskiej dziewczyny. W kolejnych odsłonach kobieta musi mierzyć się z coraz trudniejszymi wyzwaniami stawianymi przez życie.
Paweł Mykietyn skomponował zadziwiającą muzykę. Dźwięki przytłaczają, dudnią, nie dają o sobie zapomnieć. Świetnie podkreślają charakter zdarzeń, które stają się udziałem bohaterki. Podobną rolę odgrywa zielonkawy odcień zdjęć Michała Englerta. Natomiast Małgorzata Szumowska pokazała, że ma świetne ucho. "33 sceny z życia" to majstersztyk jeśli chodzi o dialogi. W filmie jest wiele momentów, które mogłyby przygnębić widzów. A jednak na sali kinowej co i raz słychać śmiech, gdyż z ust bohaterów padają rozbrajające sentencje.
Na szczęście nie każdy doświadcza tak wielu dramatów w tak krótkim czasie. Jednak Szumowska przypomina, że do życia (i śmierci) nie można podchodzić na klęczkach. Dopóki historia się toczy, jej zakończenie pozostaje otwarte. Jest w niej miejsce na kolejne sceny z życia.
Recenzja Dominiki Kaszuby - megafon.pl

Premiera : 2008.11.07
Polska,Niemcy, 2007
dramat obyczajowy, 95 min.
Reżyseria: Małgorzata Szumowska
Obsada: Julia Jentsch, Maciej Stuhr, Dorota Segda, Renata Dancewicz, Piotr Adamczyk, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Peter Gantzler

Seanse w :
Kinie Millennium
Kinie Marzenie
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, December 7, 2022 17:56:52
IP     : 44.210.77.106
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html