To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Młodzi konserwatorzy uczą się na muzealnych zabytkach    -   04/12/2008
Porozumienie Muzeum i „Plastyka”
Od początku tego roku realizowane jest porozumienie o współpracy zawarte pomiędzy Muzeum Okręgowym w Tarnowie a Policealnym Zawodowym Studium Plastycznym działającym przy Zespole Szkół Plastycznych w Tarnowie. Współpraca ta polega na udostępnieniu przez Muzeum eksponatów z kolekcji mebli i ram, które kwalifikują się do renowacji i konserwacji, w ramach prac dyplomowych i semestralnych realizowanych przez studentów Studium – pod nadzorem wykwalifikowanej kadry nauczycielskiej i muzealnej. Obecnie w konserwacji znajdują się dwa stoły muzealne – fornirowany orzechem z XIX w. oraz drugi stół, z pełnego drewna orzechowego, pochodzący z przełomu wieków XIX i XX w., wymagający częściowej rekonstrukcji rozsuwanego blatu oraz elementów dekoracyjnych.

Ogloszenie
>

Zakres współpracy obejmuje także wykonywanie kopii z mebli i innych eksponatów muzealnych do celów dydaktycznych, które okresowo eksponowane będą w oddziałach Muzeum. Ponadto obie instytucje wyraziły gotowość w organizowaniu wspólnych projektów edukacyjnych i naukowo-badawczych oraz przeprowadzaniu zajęć edukacyjnych w trakcie roku szkolnego przez pracowników Studium na wystawach stałych i czasowych organizowanych przez Muzeum.
Ze względu na fakt, iż obie instytucje działają na obszarze edukacji młodzieży oraz promocji i upowszechniania kultury, naturalnym dążeniem jest zacieśnianie współpracy i wzajemnej pomocy w realizacji statutowych celów. Nawiązane porozumienie, pomiędzy Muzeum a Studium, jest poniekąd kontynuacją - a właściwie odnowieniem wcześniejszej współpracy, jaka miała miejsce na przełomie lat 70. i 80. XX w. Wtedy to, w ramach prac dyplomowych, w profesjonalny sposób odrestaurowanych zostało około 10 eksponatów z kolekcji mebli (niekiedy były to bardzo zaawansowane konserwacje rekonstrukcyjne). Wykonano także kopie eksponatów (z wybrakowanych kompletów), które kolejno umieszczono na stałych wystawach muzealnych, m.in. w Zamku w Dębnie.

Obecnie w konserwacji znajdują się dwa stoły muzealne – fornirowany orzechem z XIX w. oraz drugi stół, z pełnego drewna orzechowego, pochodzący z przełomu wieków XIX i XX w., wymagający częściowej rekonstrukcji rozsuwanego blatu oraz elementów dekoracyjnych. W najbliższej czasie, jeszcze w tym roku szkolnym, planowane są kolejne konserwacje, w tym m.in., najnowszych nabytków muzealnych, które wymagają pewnych prac renowacyjnych przed umieszczeniem ich na stałych ekspozycjach wnętrz muzealnych – informuje Muzeum Okręgowe w Tarnowie
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Fri, April 19, 2024 22:49:42
IP     : 44.210.149.205
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html