To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Ujęci graficiarze, ukradzione pszczoły i szturm Policji na własną komendę    -   08/12/2008
Tygodniowa Kronika Policyjna
W minionym tygodniu znów obrodziły zdarzenia drogowe, niejednokrotnie z pijanymi kierowcami w roli głównej. Uwagę zwraca także walka stoczona przez wspólny patrol Policji i Straży Miejskiej w Tarnowie – podczas interwencji na Rynku młoda kobieta i młody mężczyzna obrzucili interweniujących stróżów prawa stekiem wulgaryzmów, zaś 24-latek dodatkowo uszkodził boczną szybę i zamek służbowego samochodu. Warto także zauważyć zatrzymanie dwóch pseudografficiarzy szpecących nasze miasto swymi gryzmołami wypisywanymi na elewacjach kamienic. Przynajmniej w jednym przypadku za zniszczone mienie zapewne zapłacą rodzice. Z kolei do specyficznej kradzieży doszło w Kąśnej Dolnej – jakiś „specjalista” ukradł cztery ule z pasieki razem z pszczołami. Bezapelacyjnie jednak hitem tygodnia trzeba uznać ćwiczenia antyterrorystyczne. Doceniają ich znaczenie dla sprawności funkcjonariuszy, nie mogę się jednak oprzeć chęci uczynienia uwagi, iż zablokowana ulica to niska cena za widok policjantów szturmujących własną komendę.

Ogloszenie

Kradzieże
W Woli Rzędzińskiej nie zamkniętej wiaty na terenie działki budowlanej, nieznany sprawca zerwał łańcuch spinający i ukradł 3 rowery górskie, o wartości 1000 złotych na szkodę mieszkańca Tarnowa.
W Kąśnej Górnej w gminie Ciężkowice nieznany sprawca dokonał kradzieży czterech uli z pasieki wraz z pszczołami. Łączna suma strat na szkodę właściciela wynosi 1400 złotych.
W godzinach nocnych, w Porębie Radlnej nieznany sprawca ukradł z terenu budowy 0,5 kubika desek oraz 500 sztuk cegły, o łącznej wartości 800 złotych na szkodę mieszkanki Złotej.

Za kółkiem
W miejscowości Gromnik policjanci z Ciężkowic zatrzymali 17-letniego mieszkańca Rzepiennika Marciszewskiego, który jechał motorowerem będąc w stanie nietrzeźwości. Jak wykazało badanie nieodpowiedzialny kierowca miał 1,7 promila alkoholu we krwi.
Tragiczny wypadek wydarzył się wczoraj popołudniu na ul. Krakowskiej w Tarnowie, na drodze nr K4. Kierujący ciężarowym Manem z naczepą, 52-letni mieszkaniec Leżajska, jadąc od strony Krakowa w kierunku Rzeszowa potrącił przechodzącego w miejscu niedozwolonym pieszego, 63-letniego mężczyznę bez stałego miejsca zameldowania. Pieszy poniósł śmierć na miejscu. Kierujący był trzeźwy.
Do wypadku drogowego doszło także na skrzyżowaniu ulic Piaskowej z Kryształową w Tarnowie, gdzie kierujący Skodą Fabią, 29-letni mieszkaniec miejscowości Gogołów jadąc ul. Kryształową, na udzielił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym samochodem Kia Pregio al. Piaskową, 55-letnim mieszkańcem m. Łukowa, który jechał od ul. Spokojnej w kierunku ul. Sadowej. Obaj kierujący zabrani zostali do szpitala, gdzie stwierdzono ogólne potłuczenia i po zaopatrzeniu ambulatoryjnym zostali zwolnieni do domów. Pasażer Skody mieszkaniec m. Szebnie doznał złamania żeber i pozostał w szpitalu na dalszym leczeniu. Jak wykazało badanie obaj kierujący byli trzeźwi.
3-go grudnia w nocy doszło do dwóch wypadków drogowych. Pierwszy wydarzył się w Tarnowie na ul. Czerwonych Klonów. Kierujący Seatem Cordobą 70-letni mieszkaniec miasta, wykonując manewr skrętu z ul. Kwiatkowskiego w ul. Czerwonych Klonów potracił pieszego 81-letniego tarnowianina, który przechodził przez przejście dla pieszych na zielonym świetle. W wyniku potracenia pieszy doznał złamania prawego podudzia i pozostał w szpitalu na dalszym leczeniu.
Drugi z wypadków wydarzył się w Gromniku na ul. Krynickiej. 25-letni mieszkaniec Chojnika, kierujący Nissanem Primerą podczas wykonywania manewru skrętu w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu z przeciwka BMW, 23-letniemu mieszkańcowi Bobrownik, w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów. Poszkodowanymi są pasażerki BMW, które przewiezione zostały do szpitala. Jedna z kobiet doznała złamania lewego obojczyka, druga złamania prawego podudzia.
Do potrącenia pieszego doszło w godzinach popołudniowych w Tarnowie na ul. Koszyckiej. 39-letni mieszkaniec Koszyc Wielkich, jadący Oplem Vectrą w kierunku Pleśnej, z nieustalonych przyczyn potrącił, 55-letniego mężczyznę bez stałego meldunku. Jak wykazało badanie kierujący był trzeźwy, natomiast pieszy miał 1,8 promila alkoholu we krwi. Zabrany został do szpitala, gdzie pozostał na leczeniu ze złamanymi obojczykami, złamaniem kości kulszowej oraz zwichnięciem barku.
Policjanci z Tuchowa zatrzymali na ul. Leśnej 19-latka z Dębiny Łętowskiej, który jechał jako kierujący Fordem Modeno mając blisko 1,5 promila alkoholu we krwi.
Niechlubnym rekordzista minionego weekendu jest 47-letni mieszkaniec Tarnowca, zatrzymany do kontroli drogowej w Demblinie. Jak wykazało badanie poruszał się on rowerem mając 2,9 promila alkoholu we krwi.

Różne
W Tarnowie na Rynku wspólny patrol Policji i Straży Miejskiej zatrzymał 24-latka z Tarnowa oraz 23-letnią kobietę z Tarnowa, którzy znieważyli funkcjonariuszy obrzucając ich stekiem wulgaryzmów, gdy podejmowali oni interwencję. Zatrzymany 24-latek uszkodził ponadto boczną szybę i zamek służbowego samochodu Straży Miejskiej, powodując straty w wysokości 500 złotych.
W nocy z 3 na 4 grudnia w Tarnowie patrol Policji i Straży Miejskiej zatrzymał na gorącym uczynku 24-letniego mieszkańca miasta, który uszkodził elewacje jednego z budynków na Rynku malując na nim napis graffiti. Trwają czynności zmierzające do ustalenia pokrzywdzonego i oszacowania strat. Dzięki pracy policjantów z Sekcji Kryminalnej KP Tarnów Centrum zatrzymany został także 17-latek z Tarnowa, który uszkodził elewację budynku prywatnej firmy na ul. Waryńskiego, malując na niej napis graffiti. Wartość strat wyliczono na 1000 złotych. W trakcie przesłuchania chłopak przyznał się także do zniszczenia w ostatnim okresie czasu elewacji budynku Urzędu Miasta przy ul. Waryńskiego, na której także wykonał graffiti. Starty wyliczono na 390 złotych.
Komisariat Tarnów Zachód otrzymał informację o zgonie mężczyzny na ul. Kochanowskiego w Tarnowie. Na miejsce wysłano patrol. Przybyły lekarz pogotowia potwierdził śmierć 52-letniego mieszkańca Czarnej. Podczas wykonywania czynności procesowych nie stwierdzono działania osób trzecich. Decyzją tarnowskiej Prokuratury zwłoki zabezpieczono w Zakładzie Patomorfologii tarnowskiego szpitala.
Policjanci z komisariatu w Żabnie ustalili sprawców pobicia do którego doszło na Rynku w Żabnie. Dwóch 15-latków z Żabna napadło na swojego rówieśnika, kolegę ze szkoły i zadając mu ciosy w głowę, złamali mu nos. Jak ustalono przyczyną zajścia były porachunki szkolne.
Jak już pisaliśmy, 2 grudnia Komenda Miejska Policji w Tarnowie przeprowadzała ćwiczenia z zakresu przeciwdziałania aktom terrorystycznym. Odbywały się one w budynku Komisariatu Policji Tarnów Centrum i na terenie do niego przyległym – z tego względu na kilka godzin zamknięta została ul. Narutowicza. Oprócz policjantów udział w ćwiczeniach wzięły instytucje ustawowo powołane do przeciwdziałania tego typu zagrożeniom m.in. sztaby zarządzania kryzysowego miasta i powiatu tarnowskiego, Państwowa Straż Pożarna, Jednostka Ratownictwa Chemicznego, Straż Graniczna. W ramach ćwiczeń wykorzystano siły Nieetatowej Grupy Realizacyjnej, Zespołu Negocjatorów, Grupy Rozpoznania minersko-pirotechnicznego oraz Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji KWP w Krakowie.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Fri, April 19, 2024 21:53:41
IP     : 44.210.149.205
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html