Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tarnowianie na Gali Integracji    -   08/12/2008
WTZ w Warszawie
Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II reprezentowali Tarnów na Wielkiej Gali Integracji zorganizowanej w Warszawie przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji. Gala odbyła się w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. W Polsce żyje ponad 5,5 mln niepełnosprawnych.

Ogloszenie

Jak czytamy w nadesłanej informacji, Wielka Gala Integracji miała szczególny charakter, ponieważ odbyła się dzień po przekazaniu premierowi Donaldowi Tuskowi przygotowanego przez środowisko osób z niepełnosprawnością projektu ustawy antydyskryminacyjnej. Temat ten zdominował wielkie święto osób z niepełnosprawnością.
W czasie Gali wyróżniono osoby i instytucje, które swoimi działaniami przyczyniają się do zmiany przestrzeni otaczającej osoby z niepełnosprawnością na bardziej przyjazną. Promowano także twórczość niepełnosprawnych artystów. Przed publicznością wystąpił zespół Zakopower, Sienna Gospel Choir, Izabela Fabisiak, Leszek Kopeć oraz Arek Tarnawa.

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych został ustanowiony w 1992 r. przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych. Obchody tego dnia mają zwrócić uwagę na potrzebę ciągłych starań o coraz pełniejszą integrację osób niepełnosprawnych ze społeczeństwem. Taki jest też cel statutowy Stowarzyszenia „Ich Lepsze Jutro” w Tarnowie, które prowadzi Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II i Aktywną Świetlicę Terapeutyczną.
Według Głównego Urzędu Statystycznego, w Polsce żyje ok. 5,5 mln osób niepełnosprawnych, co stanowi ponad 14% ogółu ludności kraju. Oznacza to, że co siódmy mieszkaniec Polski jest osobą niepełnosprawną. 12,6% osób niepełnosprawnych znajduje zatrudnienie. 9,2% organizacji deklaruje, że udziela pomocy osobom niepełnosprawnym i chorym.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947