To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tarnowianie na Gali Integracji    -   08/12/2008
WTZ w Warszawie
Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II reprezentowali Tarnów na Wielkiej Gali Integracji zorganizowanej w Warszawie przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji. Gala odbyła się w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. W Polsce żyje ponad 5,5 mln niepełnosprawnych.

Ogloszenie

Jak czytamy w nadesłanej informacji, Wielka Gala Integracji miała szczególny charakter, ponieważ odbyła się dzień po przekazaniu premierowi Donaldowi Tuskowi przygotowanego przez środowisko osób z niepełnosprawnością projektu ustawy antydyskryminacyjnej. Temat ten zdominował wielkie święto osób z niepełnosprawnością.
W czasie Gali wyróżniono osoby i instytucje, które swoimi działaniami przyczyniają się do zmiany przestrzeni otaczającej osoby z niepełnosprawnością na bardziej przyjazną. Promowano także twórczość niepełnosprawnych artystów. Przed publicznością wystąpił zespół Zakopower, Sienna Gospel Choir, Izabela Fabisiak, Leszek Kopeć oraz Arek Tarnawa.

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych został ustanowiony w 1992 r. przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych. Obchody tego dnia mają zwrócić uwagę na potrzebę ciągłych starań o coraz pełniejszą integrację osób niepełnosprawnych ze społeczeństwem. Taki jest też cel statutowy Stowarzyszenia „Ich Lepsze Jutro” w Tarnowie, które prowadzi Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II i Aktywną Świetlicę Terapeutyczną.
Według Głównego Urzędu Statystycznego, w Polsce żyje ok. 5,5 mln osób niepełnosprawnych, co stanowi ponad 14% ogółu ludności kraju. Oznacza to, że co siódmy mieszkaniec Polski jest osobą niepełnosprawną. 12,6% osób niepełnosprawnych znajduje zatrudnienie. 9,2% organizacji deklaruje, że udziela pomocy osobom niepełnosprawnym i chorym.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Fri, April 19, 2024 22:28:49
IP     : 44.210.149.205
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html