To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Kibice i doping Tak – pseudokibice i agresja Nie    -   09/12/2008
Program tarnowskiej Policji
Tarnowscy policjanci realizują nowy program profilaktyczny skierowany do młodzieży szkolnej, ich rodziców i opiekunów, a także pedagogów i kibiców piłkarskich, którego głównym przesłaniem jest edukacja prawna oraz ograniczenie zachowań przemocowych na imprezach sportowych. W ramach programu tarnowscy policjanci organizują spotkania z młodymi ludźmi, w szkołach podstawowych (6 klasy), gimnazjach i liceach na terenie całego powiatu, podczas których przekazują wiedzę na temat zagrożeń związanych z działalnością pseudokibiców, zachowań podczas imprez sportowych naruszających przepisów prawnych i odpowiedzialności za takie czyny.

Ogloszenie

Jak informuje Komenda Miejska Policji w Tarnowie, partnerami projektu jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, szkoły i placówki opiekuńczo-wychowawcze oraz kluby sportowe. Założeniem programu jest zwiększenie świadomości społecznej w zakresie odpowiedzialności za zachowania naruszające prawo podczas masowych imprez sportowych, a przede wszystkim edukowanie i promowanie postaw aktywnego i bezpiecznego kibicowania. Pośrednio zaś zwiększenie bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie obiektów sportowych w kontekście planowanych mistrzostw Euro 2012 i stworzenie lokalnych koalicji dla zapewnienia bezpieczeństwa na stadionach.
W ramach programu tarnowscy policjanci organizują spotkania z młodymi ludźmi, w szkołach podstawowych (6 klasy), gimnazjach i liceach na terenie całego powiatu, podczas których przekazują wiedzę na temat zagrożeń związanych z działalnością pseudokibiców, zachowań podczas imprez sportowych naruszających przepisów prawnych i odpowiedzialności za takie czyny. Promują i upowszechniają zasady bezpiecznego zachowania podczas imprez sportowych, właściwe wzorce zachowań kibiców podczas trwania meczy, wskazują młodym ludziom cechy prawdziwego kibica, pozytywne aspekty działania klubów kibica i alternatywnych możliwości spędzania wolnego czasu. Policjanci spotykają się także z rodzicami i kadrą pedagogów na organizowanych szkoleniach, w ramach których pogłębiają ich wiedzą na temat zjawiska pseudokibiców i związanych z nim zagrożeniem, odpowiedzialności prawnej nieletnich i odpowiedzialności karnej osób dorosłych, za naruszanie ładu i porządku publicznego podczas meczy. „W ramach programu współpracować także będziemy z instytucjami oświatowymi, wychowawczymi i sportowymi inspirując organizowanie działań sportowych na naszym terenie i włączając się w ich udział, w celu upowszechniania wśród społeczności właściwych wzorców postępowania w trakcie imprez masowych” – informuje Policja.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Fri, April 19, 2024 20:47:06
IP     : 44.210.149.205
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html