To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Harcerski Rajd Szlakami św. Mikołaja zakończony    -   09/12/2008
Jubileuszowy „Trepcok”
W dniach 5-7 grudnia w Wierchomli Wielkiej odbył się po raz piętnasty, Rajd Szlakami św. Mikołaja „Trepcok”, zorganizowany przez tarnowskich harcerzy. W jubileuszowym „Trepcoku” wzięło udział ponad 120 harcerzy z Hufca ZHP im. gen Józefa Bema w Tarnowie oraz już po raz drugi z rzędu harcerze ze szczepu z Józefowa koło Warszawy.

Ogloszenie

-Tradycyjnie Rajd Szlakami św. Mikołaja „Trepcok” odbywa się w okresie mikołajkowym – mówi komendant tegorocznego rajdu podharcmistrz Paweł Kozioł – tegoroczny rajd ustanowił swoisty rekord w historii „Trepcoka” w kategorii liczby patroli oraz liczby uczestników.
Trasa rajdu została podzielona na dwie części o różnym stopniu trudności dostosowanym do wieku uczestników rajdu. Podczas „Trepcoka” harcerze musieli wykazać się nie tylko umiejętnościami typowymi dla rajdów czyli poruszania się w terenie z mapą, ale również innymi umiejętnościami harcerskimi, takimi jak np. rozpalanie ogniska z samodzielnie zdobytych materiałów czy udzielania pierwszej pomocy. -„Trepcok” to nie tylko wspaniała rozrywka dla harcerzy, ale tak jak każde harcerskie spotkanie to również czas i miejsce do zdobywania nowych umiejętności i doświadczeń przydatnych również w codziennych sytuacjach – podkreśla podharcmistrz Paweł Kozioł –Każdy z patroli jest dokładnie oceniany podczas rajdu zarówno na trasie jak i podczas innych zajęć, np.: tradycyjnych już dla „Trepcoka” teatrzyków przygotowanych przez uczestników.

Obecnie rajd „Trepcok” jest największą tego rodzaju imprezą organizowaną regularnie przez Hufiec ZHP im. gen. Józefa Bema w Tarnowie. Jak podkreślają jego organizatorzy na „Trepcoku” wyrastają kolejne pokolenia harcerzy i instruktorów harcerskich, a sam rajd jest miejscem składania przez wielu harcerzy Przyrzeczenia Harcerskiego.
Pierwszy i drugi dzień rajdu kończyły się obrzędowymi świeczkowiskami podczas których każdy z uczestników mógł podzielić się swoimi wrażeniami, a harcerze wspólnie przy tym symbolicznym ognisku wśród rajdowych piosenek oraz gawęd mogli poczuć jednoczącego ich ducha, w myśl dewizy „każdy harcerz jest bratem”. Rajd zakończył się na tarnowskim dworcu PKP tradycyjnym harcerskim kręgiem.
Puchar przechodni „Trepcoka” zdobył w tym roku patrol z 31 Tarnowskiej Drużyny Starszoharcerskiej „Leliwici” z Żabna.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Fri, April 19, 2024 21:18:54
IP     : 44.210.149.205
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html