To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tarnowski hufiec przejmuje harcerzy z Dąbrowy Tarnowskiej    -   10/12/2008
Powstaje Związek Drużyn
Na mocy uchwały Komendy Chorągwi Krakowskiej Związku Harcerstwa Polskiego, Hufiec ZHP w Dąbrowie Tarnowskiej został rozwiązany. Na jego miejscu powstał Związek Drużyn, który podlega organizacyjnie pod Hufiec ZHP im. gen. Józefa Bema w Tarnowie. W ten sposób tarnowski hufiec poszerza swój zasięg terytorialny o powiat dąbrowski.

Ogloszenie

– Na najbliższej Komendzie Hufca podjęta zostanie uchwała normująca sprawy organizacyjne Związku Drużyn w Dąbrowie Tarnowskiej – mówi komendant hufca tarnowskiego harcmistrz Maksym Pękosz. –Bardzo nam zależy na jak najszybszym zintegrowaniu środowiska dąbrowskich harcerzy z tarnowskim hufcem. Jednym z pierwszych przedsięwzięć w którym wezmą aktywny udział harcerze z Dąbrowy Tarnowskiej będzie rozpoczynający się w styczniu kurs drużynowych organizowany przez tarnowski hufiec ZHP. -Organizacja kursu pozwoli nam na powiększenie zasobu kadrowego w hufcu, a co za tym idzie umożliwi nam wzrost liczebny harcerzy na terenie działania naszego hufca, który obecnie obejmuje miasto Tarnów, powiat tarnowski i powiat dąbrowski – podkreśla harcmistrz Pękosz. –Dzięki temu połączeniu liczebność hufca tarnowskiego wzrasta o ok. 120 harcerzy działających w Dąbrowie Tarnowskiej. Tym samym hufiec liczy już ok. 450 harcerzy działających w 33 jednostkach organizacyjnych takich jak gromady zuchowe, drużyny harcerskie czy kręgi instruktorskie.

Tarnowscy harcerze czynią starania do aktywizacji środowiska harcerskich poza terenem miasta Tarnowa, gdzie działa większość jednostek organizacyjnych hufca. W tym celu nawiązana została współpraca ze szkołami w Ryglicach i Pleśnej. –Mam nadzieje, że środowiska harcerskie kiedyś aktywne w tych gminach ponownie podejmą aktywną pracę harcerską na rzecz dzieci i młodzieży – mówi komendant Pękosz. –Najbliższe tygodnie pokażą na ile uda nam się zaktywizować te środowiska. Liczymy tu na wsparcie władz samorządowych, z Ryglic i Pleśnej, które wyraziły wstępne deklaracje pomocy.
Tarnowski Hufiec ZHP jest jednym z najprężniej działających i rozwijających się hufców w Chorągwi Krakowskiej, czego wyrazem jest zdobycie przez tarnowskich harcerzy trzeciej lokaty z pośród hufców w Małopolsce ramach rywalizacji hufców w roku harcerskim 2007-2008.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Fri, April 19, 2024 20:48:27
IP     : 44.210.149.205
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html