Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Szkolenia, doradztwo i 40 tys. zł dofinansowania    -   10/12/2008
ZOSTAŃ MAŁOPOLSKIM PRZEDSIĘBIORCĄ
Nawet 40 tys. zł dofinansowania będą mogli otrzymać zainteresowani założeniem własnej działalności gospodarczej w Małopolsce. Projekt realizowany przez Małopolską i Tarnowską Agencję Rozwoju Regionalnego oraz przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej MISTIA oprócz bezpośredniego wsparcia finansowego – i to w niespotykanej wysokości – wkład własny wynosi jedynie 15% - przewiduje również szkolenia i doradztwo.

Posłuchaj wypowiedzi wicemarszałka Romana Ciepieli oraz dyrektora TARR Leszka Nowickiego :

Ogloszenie
>

Celem projektu „Zostań Małopolskim Przedsiebiorcą” jest kreowanie postaw przedsiębiorczych w regionie oraz kompleksowe wsparcie dla rozwoju przedsiębiorczości i wzrostu mikroprzedsiębiorstw w regionie. Działanie kierowane jest do osób fizycznych, które mają zamiar rozpocząć własną działalność gospodarczą i obejmuje pomoc finansową, a także wsparcie merytoryczno - doradcze, zarówno w momencie zakładania firmy, jak również w początkowym okresie jej funkcjonowania, podejmowanie działań na rzecz budowania i wspierania postaw przedsiębiorczych i kreatywnych, w tym m.in. dostarczanie wiedzy na temat funkcjonowania małych firm oraz upowszechnianie dobrych praktyk z zakresu wspierania indywidualnej przedsiębiorczości.

Pierwszy etap obejmuje szkolenia i usługi doradcze, natomiast w drugim etapie, po przedstawieniu biznesplanów będzie można uzyskać finansowe wsparcie na rozpoczęcie działalności gospodarczej w kwocie do 40. tys. zł, (wymagany jest wkład własny w wysokości 15%) oraz kapitałowe wsparcie przez okres 6 lub w niektórych przypadkach nawet 12 miesięcy sumą 800 zł miesięcznie. Warto podkreślić, iż młody przedsiębiorca może rozpocząć działalność gospodarczą dopiero po przyznaniu wsparcia finansowego – przy czym działalność ta musi być zarejestrowana i prowadzona na obszarze obsługiwanym przez daną instytucję – np. TARR obsługuje powiat brzeski, dąbrowski i miasto Tarnów, natomiast Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji – powiat Tarnowski i Wielicki.
Beneficjentami projektu mogą być osoby które przez ostatni rok nie prowadziły działalności gospodarczej. Liczba osób, które mogą być objęte projektem jest ograniczona.
Działania rekrutacyjne planowane są w trzech edycjach – luty, kwiecień i czerwiec 2009 roku. W naszym regionie z usług szkoleniowo – doradczych (ponad 100 godzin) skorzysta 405 osób, 60 procent z nich czyli 243 osoby – otrzyma wsparcie finansowe. Projekt zamknięty zostanie w lutym 2011r.

Lider projektu: Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. Partnerzy: Sądecka Izba Gospodarcza, Stowarzyszenie Samorządowe Centrum Przedsiębiorczości i Rozwoju w Suchej Beskidzkiej, Tarnowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji, Agencja Rozwoju Małopolski Zachodniej S.A., Fundacja Rozwoju Regionu Rabka, Centrum Biznesu Małopolski Zachodniej Sp. zo.o., Myślenicka Agencja Rozwoju Gospodarczego Sp. zo.o.
MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl