To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   600 dzieciaków mogło poczuć się tego wieczora tak samo jak inni rówieśnicy    -   10/12/2008
X finał mikołajkowej akcji
W Światowym Dniu Wolontariatu 5 grudnia do Hali Sportowej I Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Piłsudskiego w Tarnowie przybyły tłumy milusińskich, by uczestniczyć w jubileuszowym finale X edycji mikołajkowej akcji „Wszystkie Dzieci są Kochane”, która od lat jest realizowana przez Młodzieżowe Centrum Samorządności, działające w tarnowskim Pałacu Młodzieży. W tym roku, realizację tej pięknej akcji charytatywnej wsparli również: Samorząd Uczniowski I LO, Towarzystwo Powszedniej Pomocy "Serce” w Tarnowie oraz Fundacja „Palium”. Tego wieczora wszyscy przeżyliśmy wiele świadectw dobra i miłości. Dzięki dobroczynności setek uczniów ze szkół Ziemi Tarnowskiej, św. Mikołaj mógł obdarować prezentami prawie 600 dzieci z rodzin ubogich i wielodzietnych z Tarnowa i wielu miejscowości Ziemi Tarnowskiej, które przybyły w ten niezwykły wieczór, kierowane przez miejskie i gminne Ośrodki Pomocy Społecznej.

Ogloszenie

Na inaugurację Wieczoru Mikołajowego który pięknie poprowadzili uczniowie SP 3 Justyna Drabczyńska i Krzysztof Sumera, przybyli liczni goście, na czele z Panem Ryszardem Żądło Przewodniczącym Rady Miasta Tarnowa. Goście złożyli dzieciom mikołajowe życzenia oraz z uśmiechem wypili przygotowany przez milusińskich sok cytrynowy.
W oczekiwaniu na św. Mikołaja dzieci miały okazje wspaniale się zabawić w tanecznym rytmie wraz z gościnnie występującymi grupami tanecznymi. Na estradzie wystąpili: Studio Tańca „Honorata”- Grupa „Labirynt”, Studio „FABRYKA RUCHU”, dziecięce pary taneczne z Klubu Tańca Towarzyskiego „KLASA” oraz I LO Grupy Taneczne „ASTERAKIA” i „HEARTBEA - gorąco oklaskiwane przez dzieci.. Potem nadszedł długo oczekiwany czas na spotkanie z św. Mikołajem który wręczył wszystkim dzieciom wspaniałe prezenty.
W ramach akcji „Wszystkie dzieci są kochane” wolontariusze z tarnowskiego Pałacu Młodzieży , w kolejnych dniach grudnia, dotrą również z prezentami do ok.200 dzieci przebywających w specjalistycznych placówkach terapeutycznych.
- Cieszymy się że do łańcucha gorących serc, włączyli się nie tylko uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich Ziemi Tarnowskiej ,ale również osoby prywatne oraz instytucje i firmy - mówi Stanisław Olszówka, koordynator MCS i jeden z organizatorów przedsięwzięcia.
Na szczególne wyróżnienie zasługują : UPS Tarnów, AP Grafix, Tarnowski Teatr im. L. Solskiego, Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli ,Pracownia Cukiernicza „Domowa” Anna Derlaga, Paweł Mikoś - Perfetti Van Melle Polska s.p. z o.o , Transport - Jakub Wilk, Hurtownia Opakowań „FARRO”, Komisariat Policji Tarnów-Centrum, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej, Oratorium XX Filipinów.

Stanisław Olszówka, w imieniu organizatorów akcji, skierował następujące słowa podsumowania :
- Radujemy się wszyscy, że mimo wielu przeciwności oraz ograniczeń techniczno - organizacyjnych a także utrudnień powodowanych przez osoby mające ograniczone spojrzenie na wysublimowane aspekty pedagogiki opiekuńczej – udało nam się wspólnie zrealizować Finał X Edycji mikołajowej międzyszkolnej akcji „Wszystkie dzieci są kochane” ...
W imieniu całego zespołu realizatorów akcji – gorąco dziękuje wszystkim darczyńcom - naszym przyjaciołom za pomoc, oraz przekazane prezenty.
Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do dyrekcji szkół : I LO, ZSTZ ,Gimnazjum nr 2, XIV LO, ZSM oraz do uczniów szkół ziemi tarnowskiej za solidarność i wspaniałe dary serca ,a także za ogrom wysiłku w przygotowanie tego szlachetnego przedsięwzięcia.
Specjalne i gorące podziękowanie kierujemy do Dyrektora I LO Pana mgr Marka Lipińskiego, który mimo wielkich trudności organizacyjno.- technicznych wynikłych z powodu realizowanych w szkole, poważnych prac renowacyjno-remontowych na naszą prośbę podjął trudną i odważną decyzję umożliwiając nam organizację X finału Międzyszkolnej Akcji „Wszystkie dzieci są kochane ”w Hali Sportowej I LO.
Szczególne słowa uznania przesyłamy wszystkim szkołom które odpowiedziały na nasz apel i przygotowały piękne paczki mikołajowe :Szkoła Podstawowa nr 1, 2 w Woli Rzędzińskiej, SP nr 1, 2 w Skrzyszowie, SP w Zgłobicach, Łękawce, Koszycach Małych, Zbylitowskiej Górze, Jodłówce- Wałkach, Wierzchosławicach, Żabnie ,SP nr 1, 2, 3, 5, 7, 8, 9, 10, 17, 18, 19 w Tarnowie, Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Tarnowie, Gimnazjum: w Ryglicach, Pogórskiej Woli, Skrzyszowie, Zbylitowskiej Górze, Radłowie, Ciężkowicach, Woli Rzędzińskiej, Gimnazjum nr 1, 2, 4, 6, 7, 10, 11 w Tarnowie, NNG, Społeczne Gimnazjum nr2 w Tarnowie, ZS w Sufczynie, Tarnowcu, ZSP i G w Zakliczynie, ZSP w Zalasowej, Koszycach Wielkich, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Ryglicach, Żabnie, Zbylitowskiej Górze, Radłowie, Skrzyszowie, ZSM, ZSP,ZST, ZSEG, ZSME, ZSB, ZSS, ZSLiZ nr 1, 2, ZSEO,ZSO nr 2, 4, w Tarnowie, I LO, II LO, III LO, IV LO, V LO, VI LO, XIV LO w Tarnowie.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Fri, April 19, 2024 21:59:28
IP     : 44.210.149.205
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html