To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Jubileusz „Kuriera Borzęckiego”    -   13/12/2008
Wieści z Borzęcina
„Kurier Borzęcki” ma już dziesięć lat! Na początku istnienia gazety była pasja i amatorska chęć dziennikarskiej realizacji, które stały się fundamentem powstania gazety lokalnej. W styczniu 1998 roku ukazał się pierwszy numer „Kuriera...”, wówczas biuletynu informacyjnego gminnej struktury Akcji Wyborczej Solidarność. Jubileuszowe uroczystości to jednak nie jedyna wiadomość z Borzęcina...

Ogloszenie

Jubileusz „Kuriera Borzęckiego”
Dzisiaj Kurier Borzęcki ma już 10 lat. Jubileuszowy rok i 50-ty numer gazety był okazją do organizacji konferencji przybliżającej rolę mediów lokalnych a także okolicznościowej imprezy, podczas której licznie zebranym gościom zaprezentował się Zespół Pieśni i Tańca Borzęcanie w nowych strojach krakowskich oraz lwowska grupa kabaretowa – Leopolis. Imprezę zorganizowała redakcja Pisma społeczno-kulturalnego „Kurier Borzęcki” wspólnie z Wójtem Gminy Borzęcin Januszem Kwaśniakiem oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury w Borzęcinie. Głównym sponsorem imprezy była Firma Slag Recycling – jeden z największych producentów kruszyw hutniczych oraz skrzepowego złomu żelaza w Polsce. Gościem jubileuszowych obchodów był m.in. Tomasz Jamrozik – Dyrektor Tarnowskiego Oddziału Dziennika Polskiego.
Redaktorem naczelnym czasopisma jest Piotr Kania, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury. W erze mediów elektronicznych „Kurier Borzęcki” podąża z duchem czasu. Materiały przygotowywane do publikacji w nim, głównie newsy, są publikowane na bieżąco na stronie internetowej gminy Borzęcin www.borzecin.pl i rozsyłane w formie informacji prasowych do mediów regionalnych i ogólnopolskich. Pełni więc „Kurier” funkcję czasopisma lokalnego, współredaktora portalu internetowego gminy oraz biura prasowego.

Borzęcin, Czarna, Przechlewo – podpisano porozumienie o współpracy
8 grudnia w Borzęcinie wójt Przechlewa (Pomorskie), wójt Czarnej (Podkarpackie) i wójt Borzęcina (Małopolskie) w obecności przedstawicieli samorządu i gminnych instytucji podpisali porozumienie o współpracy i partnerstwie – czytamy w nadesłanej informacji. Podpisanie umowy odbyło się w trakcie rewizyty samorządowców z Przechlewa i Czarnej w gminie Borzęcin. Miesiąc wcześniej delegacje miały okazję poznać uroki ziemi kaszubskiej wizytując Przechlewo, a kilka dni wcześniej gminę Czarna. Najwięcej z podpisanej umowy skorzystają dzieci, które będą mogły poznać atrakcyjne tereny i odpoczywać korzystając z bazy noclegowej i sportowej samorządów. Ważne również jest doświadczenie samorządów w rozwiązaniu istotnych problemów ekologicznych, infrastrukturalnych oraz oświatowych. Dzięki porozumieniu wójtowie będą mieli szerszy dostęp do doświadczeń partnerów.

Budowa chodnika w Przyborowie i projekty dla innych miejscowości
Po budowie chodnika w Bielczy i modernizacji istniejącego ciągu pieszego wzdłuż drogi wojewódzkiej 964 w Borzęcinie Dolnym, zrealizowano budowę chodnika w Przyborowie w ciągu drogi powiatowej „Przez Wieś”, na odcinku od kościoła do remizy OSP. Samorząd Gminy Borzęcin przeznaczył na ten cel blisko 200 tysięcy złotych. Całkowity koszt realizacji zadania wyniósł 388 tysięcy 978 złotych plus koszty projektu. Tego typu inwestycje realizowane są w ramach programu inicjatyw samorządowych. Stąd też zadanie to było współfinansowane przez samorządy gminy i powiatu w wysokości po 50%. -Na rok 2008 w imieniu Gminy Borzęcin zgłosiłem do realizacji chodnik w Przyborowie, na który mieliśmy przygotowany projekt. Propozycja została zaakceptowana przez Zarząd Powiatu na czele ze starostą Ryszardem Ożógiem, a budowa stała się faktem – mówi wójt Janusz Kwaśniak –Aktualnie projektujemy chodnik w Borzęcinie Dolnym, na odcinku od mostu w kierunku Rylowej wzdłuż drogi wojewódzkiej 964. Przystępujemy do opracowania kolejnych projektów na chodniki przy drogach powiatowych: w Borzęcinie Górnym od mostu w kierunku Przyborowa, w Warysiu od lasu w kierunku Borzęcina (przystanek autobusowy), w Przyborowie etap II od remizy OSP w kierunku Szczepanowa, w Bielczy przy drodze gminnej przez wieś. Ponadto rozważa się przystąpienie do opracowania projektu na realizację chodnika w miejscowości Łęki.

Mikołajkowe spotkania kultur pograniczna
W dniach 6-7 grudnia Zespół Pieśni i Tańca „Borzęcanie” działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Borzęcinie odwiedził gminę Czarna w Bieszczadach. Zespół wystąpił podczas „Mikołajkowego spotkania kultur pogranicza”. Impreza była jednym z punktów obywającej się rewizyty samorządowców z gminy Przechlewo na Kaszubach oraz gminy Borzęcin, którzy zjawili się w Czarnej na zaproszenie Marcina Rogackiego wójta gminy Czarna. Celem spotkania delegacji było nawiązanie współpracy partnerskiej pomiędzy gminami w zakresie kultury, turystyki, sportu, edukacji, a także wymiany dzieci i młodzieży. Gminę Borzęcin reprezentowali wójt Janusz Kwaśniak, zastępca wójta Tadeusz Żurek oraz przewodniczący Rady Gminy Czesław Małek.
„Borzęcanie” przedstawili suitę tańców krakowskich oraz lubelskich. Pierwszy występ to tańce prezentujące folklor Krakowiaków Wschodnich, podczas którego młodzież wystąpiła w nowych strojach krakowskich zakupionych w ramach programu „MECENAT MAŁOPOLSKI”. Zakup 12 nowych strojów krakowskich oraz 20 par butów został sfinansowany staraniem GOK przez samorząd gminy Borzęcin oraz województwa małopolskiego. Drugi występ, to tańce z regionu rzeszowskiego i lubelskiego, podczas którego młodzież wystąpiła w strojach lubelskich.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, October 2, 2022 22:35:09
IP     : 100.25.42.211
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html