Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Betlejemskie Światło Pokoju 2008    -   15/12/2008
Nieśmy płomień braterstwa
Już po raz 18-ty tarnowscy harcerze z Hufca ZHP im. gen. Józefa Bema odebrali 14 grudnia w imieniu mieszkańców Tarnowa Betlejemskie Światło Pokoju. Tradycyjnie już z Groty Narodzenia Jezusa Chrystusa w Betlejem skauci austriaccy przewożą Światło do Katedry Wiedeńskiej, skąd odbierają je skauci z pobliskich krajów i przekazują swoim sąsiadom tak, by Płomień otoczył całą Europę. Przesłanie, które towarzyszy w tym roku wędrówce Światła, brzmi: Betlejemskie Światło Pokoju „Nieśmy płomień braterstwa”.

Ogloszenie

-Jak co roku tarnowscy harcerze biorą udział w uroczystości na Wawelu skąd reprezentanci wszystkich środowiska harcerskich z całej Polski udają się na mszę świętą do Kościoła Mariackiego – mówi komendant tarnowskiego hufca ZHP, harcmistrz Maksym Pękosz. –Po zakończeniu mszy, Betlejemskie Światło Pokoju przekazywane jest harcerzom, którzy zabierają je do swoich miast. Podobnie jak w latach ubiegłych harcerze przekażą Betlejemskie Światło Pokoju Prezydentowi RP, Prezesowi Rady Ministrów, Marszałkom Sejmu i Senatu oraz do wielu urzędów i instytucji. -Tradycyjnie już w Tarnowie przekazujemy Betlejemskie Światło Pokoju podczas uroczystego spotkania opłatkowego samorządowców – mówi harcmistrz Maksym Pękosz. –W tym roku takie spotkanie będzie miało miejsce 19 grudnia. Po jego zakończeniu o godz. 17.00 przekażemy Światło wszystkim mieszkańcom miasta którzy przybędą na tarnowski rynek.

Tarnowscy harcerze przekażą w najbliższych dniach Betlejemskie Światło Pokoju do wielu instytucji i organizacji zarówno w Tarnowie jak i w Pleśnej, Ryglicach czy w Dąbrowie Tarnowskiej. 21 grudnia o godz. 12.00 w Kościele Księży Filipinów w Tarnowie podczas mszy świętej dla dzieci i młodzieży tarnowscy harcerze przekażą Betlejemskie Światło Pokoju dla wszystkich tarnowian; będzie je można odebrać również w siedzibie komendy hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Tarnowie, ul. Konarskiego 17, do dnia 22 grudnia br. włącznie w godzinach dyżuru hufca. Więcej informacji dotyczących możliwości odebrania Światła w tarnowskim hufcu można znaleźć na stronie www.tarnow.zhp.pl
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947