To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Idą święta – uważaj, gdzie trzymasz pieniądze    -   15/12/2008
Tygodniowa Kronika Policyjna
Wśród wydarzeń minionego tygodnia uwagę zwraca fałszywy alarm o podłożonej bombie w policyjnym komisariacie; sprawcę ujęto. Oprócz zdarzeń drogowych (ujęto m.in. pijanego woźnicę), nie brakowało kradzieży – policjanci z Tuchowa zatrzymali 20-letniego mężczyznę, który okradł własnego ojca. Niefrasobliwością wykazał się właściciel pewnego jednorodzinnego domu w miejscowości Breń, który wszedł do mieszkania posługując się kluczem pozostawionym przez właściciela na kwietniku przy wejściu. Z kolei chwila nieuwagi przechodzącej ul. Wałową kobiety, kosztowała ją 2.200 Euro skradzionych z przewieszonej przez ramię torebki. Policja apeluje o szczególną uwagę i ostrożność podczas robienia przedświątecznych zakupów – jest to bowiem okres „żniw” dla kieszonkowców. W tym tygodniu „srebrną pałę” przyznajemy jednak policjantom z Sekcji do walki z Przestępczością Gospodarczą, którzy zatrzymali 22-letnią mieszkankę Sufczyna, która sfałszowała 4 recepty wyłudzając refundację na medykamenty w wysokości 50 zł.

Ogloszenie

Kradzieże, oszustwa
Policjanci Sekcji Kryminalnej komisariatu Tarnów Centrum zatrzymali 16-latka z Tarnowa, który przy użyciu dopasowanego klucza włamał się do jednego z mieszkań na osiedlu Zielonym i ukradł stamtąd gotówkę w kwocie 1200 złotych oraz złotą biżuterię wartą 2500 złotych.
Policjanci z Tuchowa zatrzymali 20-latka z Dąbrówki Tuchowskiej, który ukradł swojemu ojcu 780 złotych w gotówce oraz kurtkę i firmowe buty sportowe. Łączna wartość strat wyniosła przeszło 1000 złotych.
W Tarnowie na ul. Wałowej nieznany sprawca wykorzystał nieuwagę pokrzywdzonej po otwarciu torebki, którą pokrzywdzona, mieszkanka miasta trzymała przewieszoną na ramieniu ukradł jej 2200 Euro.
W miejscowości Breń nieznany sprawca dostał się do jednorodzinnego domu otwierając drzwi wejściowe oryginalnym kluczem, który pozostawiony został przez właściciela na kwietniku przy wejściu i po splądrowaniu wnętrza ukradł 2 złote obrączki, 30 złotych w gotówce oraz narzutę. Wartość strat jakie poniosła właściciela oszacowano na ponad 1500 złotych.
W nocy z soboty na niedzielę w Olszynach, w gminie Rzepiennik Strzyżewski, nieznani sprawcy dokonali włamania do miejscowego baru włamując okna i drzwi. Po splądrowaniu wnętrza ukradli wódkę i papierosy różnych marek, o wartości blisko 950 złotych na szkodę właścicielki. Włamali się także do dwóch automatów do gier, kradnąc z niech bilon i banknoty o nieustalonej kwocie, na szkodę krakowskiej firmy.
W nocy w Zakliczynie nieznani sprawcy ukradli samochód Vw Passat, zaparkowany na ul. Browarki, wraz z dowodem rejestracyjnym i kartą pojazdu. Starty na szkodę właściciela wynoszą 5000 złotych.
Policjanci Sekcji do walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali 22-letnią mieszkankę Sufczyna. Kobieta sfałszowała 4 recepty, w ten sposób że oryginał powieliła zasłaniając częściowo blankiet, a następnie sama wpisała nazwy leków i wykupiła recepty, czym wyłudziła refundację na medykamenty w wysokości 50 złotych.
Policja apeluje - zwłaszcza teraz w okresie przedświątecznym, kiedy pochłonięci jesteśmy zakupami i innymi przygotowaniami do świąt - o ostrożność i rozwagę. Pamiętajmy, że właśnie w tym okresie uaktywniają działalność kieszonkowcy. Nie zabierajmy ze sobą dużych sum pieniędzy, a w razie konieczności torebki i saszetki z gotówką trzymajmy blisko siebie, zwłaszcza w miejscach szczególnie zatłoczonych jak np. autobusy. Nigdy też nie trzymajmy pieniędzy w zewnętrznych kieszeniach.

Zniszczenie mienia
Policjanci Sekcji Kryminalnej komisariatu Tarnów Centrum ustalili sprawcę rozbicia szyby w drzwiach Gimnazjum w Lisiej Górze. Powstałe straty oszacowano na 800 złotych. Zatrzymany to 16-letni mieszkaniec Lisiej Góry, który przyznał się do zniszczenia mienia.
W ręce policjantów z komisariatu w Tuchowie trafił 58-letni mieszkaniec Jonin, który w miejscowości zamieszkania uszkodził 70 sztuk drzewek owocowych oraz świerka ścinając je tuż przy podłożu. Straty na szkodę mieszkańca Jonin oszacowano na 700 złotych.

Za kółkiem
W miejscowości Otfinów w gminie Żabno 31-letni mieszkaniec Janikowic, nie posiadający uprawnień do kierowania pojazdami kategorii B prowadził Renault Lagunę. Z niewyjaśnionych przyczyn zjechał z drogi do rowu, w wyniku czego pasażer, mieszkaniec miejscowości Okręg doznał rany powierzchniowej głowy, po udzieleniu pomocy medycznej został zwolniony do domu. Jak wykazało badanie kierujący miał blisko 2 promile alkoholu we krwi. Troje pasażerów, w tym pokrzywdzony także znajdowali się w stanie nietrzeźwości.
Późnym wieczorem policjanci z Tuchowa zatrzymali na ul. Wróblewskiego w Tuchowie 37-letniego mieszkańca Rychwałdu, który poruszał się Polonezem mając ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Ustalono także, że zatrzymany mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.
W Kowalowej kierujący samochodem Daewoo Tico, 18-letni mieszkaniec Jodłowej jadąc od miejscowości zamieszkania w kierunku Ryglic potrącił poruszającego się prawą stroną jezdni pieszego, 42-letniego mieszkańca Kowalowej. W wyniku uderzenia pieszy doznał ciężkiego urazu głowy i w stanie krytycznym trafi ł do szpitala, gdzie zmarł. Kierujący był trzeźwy.
Policjanci z Żabna zatrzymali w Gorzycach 26-letniego mieszkańca miejscowości, który po drodze publicznej powoził zaprzęgiem konnym mając ponad 1,2 promila alkoholu we krwi.

Różne
W Tarnowie na ul. Kwiatkowskiego policjanci z pionu kryminalnego komisariatu Tarnów Zachód zatrzymali na terenie zajezdni autobusowej 18- i 19-letnich mieszkańców miasta. U młodszego z nich ujawniono 0,7 grama amfetaminy i 2,2 gramy marihuany.
8 grudnia przed północą doszło do tragicznego zdarzenia w Tarnowie na ul. Ogórkowej. W jednorodzinnym drewnianym domu wybuchł pożar. W pogorzelisku ujawniono zwłoki mężczyzny, prawdopodobnie 86-letniego mieszkańca domu. Z ustaleń wynika, że mieszkał on samotnie i ze względu na stan zdrowie rzadko opuszczał miejsce zamieszkania. Prawdopodobną przyczyną pożaru mogło być zaprószenia ognia. Wstępnie wykluczono działanie osób trzecich. Decyzją tarnowskiej Prokuratury zwłoki umieszczono w Zakładzie Patomorfologii.
„Kibice i doping tak – pseudokibice i agresja nie” – tak się nazywa nowy program profilaktyczny realizowany przez tarnowskich policjantów, o którym już pisaliśmy w osobnej wiadomości. Program skierowany jest do młodzieży szkolnej, ich rodziców i opiekunów, a także pedagogów i kibiców piłkarskich. Jego głównym przesłaniem jest edukacja prawna oraz ograniczenie zachowań przemocowych na imprezach sportowych. Partnerami projektu jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, szkoły i placówki opiekuńczo-wychowawcze oraz kluby sportowe.
O tym również już informowaliśmy – 9 grudnia na centralę telefoniczną KMP Tarnów zadzwonił nieznany mężczyzna z informacją o podłożonej bombie w komisariacie. Niezwłocznie po otrzymaniu wiadomości Komendant Miejski polecił sprawdzenie pomieszczeń wszystkich podległych jednostek Policji pod kątem ujawnienia podejrzanych przedmiotów. W ramach sprawdzeń wykorzystano nieetatową grupę minersko-pirotechniczną. W stan gotowości postawieni zostali także tarnowscy antyterroryści. Pion kryminalny KMP Tarnów ustalił autora, jak okazało się fałszywego alarmu - jest nim 45-letni mieszkaniec podtarnowskiej miejscowości, który w chwili zatrzymania miał ponad 1,6 promila alkoholu we krwi. Żartowniś odpowie za fałszywe wywołanie alarmu za co grozi kara aresztu, ograniczenia wolności, grzywna do 1,5 tysiąca złotych oraz nawiązka do 1000 złotych. Niezależnie od tego musi sprawca musi się liczyć z koniecznością zwrotu kosztów wywołanej przez siebie akcji.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Fri, April 19, 2024 21:03:49
IP     : 44.210.149.205
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html