To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Spór związkowców w tarnowskim pogotowiu zawieszony    -   15/12/2008
Mediacja Jacka Pilcha
Zarówno związkowcy, jak i nowy dyrektor tarnowskiego pogotowia zgodnym chórem podkreślali zasługę posła PiS Jacka Pilcha, w wypracowaniu porozumienia w trwającym od stycznia 2008 roku konflikcie. (Nawiasem mówiąc była to pierwsza od bardzo wielu miesięcy okazja do kontaktu dziennikarzy z posłem). Spór został „zawieszony” – pracownicy pogotowia czasowo zaakceptowali mniejszy od spodziewanego wzrost wynagrodzeń, do czasu uchwalenia budżetu państwa, co dopiero pozwoli określić jakimi środkami dysponuje Ministerstwo Zdrowia i jaka będzie wysokość podpisywanych na przyszły rok kontraktów.

Posłuchaj fragmentów z konferencji prasowej :

Ogloszenie
>

Pracownicy chcieli podwyżek średnio w wysokości 1.000 zł brutto. Ostatecznie, czasowo przystali na podwyżkę o 1 zł za godzinę w przypadku osób pracujących na podstawie umowy cywilno – prawnej, natomiast średnie wyrównanie za okres od 1 lipca do końca grudnia b.r. w przypadku osób będących na etacie wyniesie 3.500 zł brutto. Czy w 2009 roku spór zostanie wznowiony – to zależy od tego, jak skonstruowany zostanie budżet państwa. Poseł PiS Jacek Pilch stwierdza, iż z perspektywy budżetu „są szanse” na podwyżki. Obecnie średnie wynagrodzenie ratownika medycznego wynosi 1.400 – 1600 zł.
Z kolei nowy dyrektor tarnowskiego pogotowia mówił także o dodatkowych środkach m.in. na szkolenia czy stopniową wymianę taboru – jak stwierdził „ludzie są ważni, ale sprzęt musi być niezawodny”. Na koniec posłowi PiS związkowcy wręczyli w podzięce za mediację kurtkę ratownika medycznego.
MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Fri, April 19, 2024 21:33:42
IP     : 44.210.149.205
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html