To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: RDN
  
   Koniec "Pierwszej Dopłaty Bezpośredniej"   -   06/5/2004
Setki odwiedzonych gospodarstw, blisko 10 tysięcy wypełnionych wniosków o unijne pieniądze – to efekt programu Pierwsza Dopłata Bezpośrednia w Małopolsce. Kilkuset doradców przez dwa miesiące informowało rolników o możliwościach skorzystania z unijnej pomocy. Wczoraj w sali konferencyjnej MUW przy Al. Solidarności odbyło się spotkanie podsumowujące realizację programu.

Ogloszenie

Program spotkał się z dużym zainteresowaniem. Każdy z doradców odwiedził około 60 gospodarstw. Niestety - potwierdziła się teoria, że rolnicy mają ogromne kłopoty z prawidłowym wypełnianiem wniosków co jest niezbędne, aby starać się pieniądze z Unii. - Na spotkania przychodziło kilkanaście osób, rolnicy pytali o wiele rzeczy i większość decydowała się wypełnic wniosek o pieniądze z Unii - powiedziała Maria Armatys ze Śmigna koło Lisiej Góry.

- Po zakończeniu programu około 40 procent doradców ma szansę na znalezienie zatrudnienia w samorządach, aby nadal pomagać rolnikom w poruszaniu się po skomplikowanych unijnych przepisach - zapewnia Leszek Nowicki z Małopolskiego Forum Wspierania Inicjatyw Lokalnych, które realizowało program Pierwsza Dopłata. Jego zdaniem doradcy znacznie przyczynili się do zwiększenia zainteresowania unijną pomocą wśród małopolskich gospodarzy.
Dotąd w Małopolsce złożono około 135 tysięcy wniosków o wpis do ewidencji gruntów. Wszystkich gospodarstw jest 200 tysięcy. Termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie dopłaty mija 15 czerwca. Pierwsze pieniądze wpłyną na konta rolników na przełomie roku.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, April 24, 2024 18:54:33
IP     : 3.238.117.130
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html