To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Katolicka wspólnota Cenacolo zaprasza    -   17/12/2008
Plenerowe Jasełka w Zabawie
Wspólnota Cenacolo zaprasza w dniach 27 i 28 grudnia oraz 3 i 4 stycznia do Zabawy na bożonarodzeniowe misterium pełne muzyki, tańca i radosnych kolęd. Miasteczko Betlejem, powstaje każdego dnia, z odpadów drewna i wszelkich dostępnych materiałów, wznoszone przez chłopców ze wspólnoty, którzy pracują do wieczora i nie zraża ich wiatr, a czasem i zimno. Na dzień występu będą także żywe zwierzęta i anioły. Na plenerowe jasełka, do wspólnego przeżywana radości przyjścia Zbawiciela do każdego człowieka, zaprasza „Cenacolo” wraz z parafią bł. Karoliny.

Ogloszenie

Historia Wspólnoty „Cenacolo” bierze swój początek w sercu siostry Elwiry, gdy jako czwarte z siedmioroga dzieci wychodziła z rodzinnego domu na ulice w poszukiwaniu swojego ojca alkoholika, gdy wychodziła na wezwanie sąsiadów, którzy wołali kogoś z rodziny, aby przyprowadzić go do domu. Sama Elwira przyznaje, że wstydziła się swojego ojca i było jej ciężko. Odpowiadając na wezwanie do powołania zakonnego wybaczyła swojemu ojcu. Wybaczenie uleczyło rany jej serca, a tam gdzie było zranienie, wyrosła miłość i troska do ludzi cierpiących. Ta miłość otworzyła jej oczy na młodzież ulicy, która podążała drogą wyniszczenia i zguby. Nie mogła patrzeć spokojnie na bezradnych młodych ludzi, skazanych na śmierć, odrzuconych przez wszystkich.
Siostra Elwira Petrozzi, która w 1983 roku założyła w Saluzzo we Włoszech pierwszy dom dla Wspólnoty, tłumaczy że "Cenacolo" (z włoskiego "Wieczernik") oznacza bycie z Panem. ”Bo to właśnie Bóg układa dla każdego z nas najwspanialszy scenariusz życia” - podkreśla. ”On najlepiej wie, czego potrzebujemy. On także jest najlepszym psychologiem i najlepszym lekarzem. Ci, którzy są w Cenacolo dwa, trzy lata, zaczynają rozumieć te słowa. Zapytani o program Wspólnoty, z przekonaniem odpowiadają, że każdy z nich zdobywa go na kolanach.”
Bez tradycyjnej terapii, drogich leków, pieniędzy na leczenie, setki ludzi wychodzą z narkotyków, alkoholu, hazardu, erotomanii, paraliżującej utraty wiary w sens życia. Na całym świecie powstają domy Wspólnoty Cenacolo. To fenomen, jeśli mówić o skuteczności jej metody - przyznają terapeuci. To jest zaskakujące, że ok. 80% młodzieży, która skorzysta z tego wszystkiego co oferuje, proponuje CENACOLO - wychodzi z czynnego uzależnienia i startuje w normalne, dojrzałe życie już w nowym stylu.
Więcej informacji na: http://www.nie-narkotykom.sos.pl/ocenacolo.htm

Plac Sanktuaryjny w Zabawie, 27 i 28 grudnia oraz 3 i 4 stycznia 2009, godz. 17:30

Na zdjęciu: siostra Elwira
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Fri, April 19, 2024 21:34:25
IP     : 44.210.149.205
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html