To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Rok 2009 rokiem generała Józefa Bema    -   18/12/2008
Sukces tarnowskich harcerzy
Na dzisiejszej sesji tarnowska Rada Miejska podjęła na wniosek Hufca Tarnów Związku Harcerstwa Polskiego im. gen. J. Bema uchwałę o ogłoszeniu w Tarnowie roku 2009 Rokiem Generała Józefa Bema. -Jest to dla nas, tarnowskich harcerzy zwieńczenie pierwszego etapu przygotowań do obchodów Roku Generała Bema – podkreśla harcmistrz Maksym Pękosz, komendant Hufca Tarnów ZHP – ta decyzja niewątpliwie ułatwi nam, jak również innym organizacjom i instytucjom działającym w Tarnowie przygotowanie obchodów Roku Bema.

Ogloszenie

Tarnowscy harcerze przygotowują bogaty program harcerskich obchodów Roku Bema. Wśród najważniejszych jego elementów jest Polsko-Węgierski Zlot Bemowski który odbędzie się w Tarnowie w ostatnich dniach czerwca. -Kilka dni temu gościliśmy w Tarnowie przedstawicieli węgierskich skautów z którymi wspólnie przygotowujemy to przedsięwzięcie – mówi komendant Maksym Pękosz –Planujemy że na Zlot do Tarnowa przyjedzie ok. 300 skautów i harcerzy z Węgier i Polski. Jego najważniejszym elementem będą obchody 80tej rocznicy sprowadzenia prochów Generała Józefa Bema do Tarnowa, która to rocznica przypadnie 30 czerwca 2009 roku.
Dzisiejsza sesja Rady Miejskiej miała jeszcze jeden harcerski wymiar. Podczas sesji komendant Chorągwi Krakowskiej, harcmistrz Andrzej Żugaj, wręczył Srebrne Honorowe Odznaki Przyjaciół Harcerstwa, osobom i organizacją szczególnie zasłużonym dla tarnowskiego harcerstwa.
Odznaki otrzymali: Ryszard Scigała – Prezydent Miasta Tarnowa, Dorota Skrzyniarz – Zastępca Prezydenta Miasta Tarnowa, Mieczysław Bień – Prezydent Miasta Tarnowa w latach 2002-2006, Andrzej Sasak – Zastępca Prezydenta Miasta Tarnowa w latach 2002-2006, radny Rady Miejskiej obecnej kadencji, Ryszard Żądło – Przewodniczący Rady Miejskiej w Tarnowie, Agnieszka Kawa – Dyrektor Mościckiego Centrum Kultury, Dyrektor Wydziału Kultury w latach 2002-2006, Stefania Domańska – Dyrektor Gimnazjum w Żabnie, Grażyna Hońdo – Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 9 w Tarnowie, Jerzy Zawartka – Dyrektor Zespołu Parków Krajobrazowych Pogórza w Tarnowie i Polski Związek Krótkofalowców, Oddział Terenowy w Tarnowie.

-Mamy nadzieję, że Odznaka będzie nie tylko sposobem podziękowania, ale również motywacją do dalszej pomocy dla tarnowskich harcerzy w ich pracy wychowawczej z młodzieżą – podkreśla harcmistrz Żugaj –Pragnę podkreślić, że tarnowski hufiec ZHP jest jednym z najprężniej działającym w Małopolsce, czego dowodem jest zdobycie przez tarnowskich harcerzy trzeciej lokaty w dorocznej rywalizacji hufców Chorągwi Krakowskiej Związku Harcerstwa Polskiego.
Podczas sesji Rady Miejskiej, Komendant Hufca Tarnów harcmistrz Maksym Pękosz przekazał radnym i prezydentowi miasta, plan harcerskich obchodów Roku Bema, jednocześnie prosząc o aktywne włączenie się do działań mających na celu nie tylko uczczenie tej ważniej rocznicy, ale przede wszystkim zmierzających do przypomnienia tej niezwykłej postaci, wielkiego patrioty, generała, naukowca, inżyniera, Polaka, Europejczyka, człowieka wielkiego honoru.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Fri, April 19, 2024 20:54:22
IP     : 44.210.149.205
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html