Gmina Tarnów wspomoże Annę Cholewiak z Koszyc Małych    -   19/12/2008
Sponsoring dla młodej zawodniczki
Anna Cholewiak z Koszyc Małych jest kolejną młodą dobrze rokującą sportsmenką, którą wsparł finansowo samorząd Gminy Tarnów. Umowa o sponsoringu z zawodniczką została podpisana we wtorek, 16 grudnia. Ania, która na co dzień jest uczennicą tarnowskiego I LO, para się strzelaniem pod opieką trenera Jerzego Madeja. Od początku swej sportowej kariery wywalczyła już tytuł Mistrzyni Małopolski w kategorii juniorek młodszych, a w bieżącym roku tytuł Mistrzyni i Wicemistrzyni Małopolski w kategorii juniorek. W II Rundzie Pucharu Polski w konkurencji karabin sportowy 60 strzałów leżąc Ania zajęła 6 miejsce z wynikiem 585 pkt. Był to dobry prognostyk przed Mistrzostwami Polski Juniorów w Zielonej Górze, na których zawodniczka z Koszyc Małych wywalczyła brązowy medal z wynikiem 588 pkt. W konkurencji KSP 60L, od zajęcia pierwszego miejsca dzielił ją jeden punkt, zaś walkę o drugie miejsce przegrała jedynie ostatnią serią.

>

Ania osiąga sukcesy nie tylko indywidualnie, ale i drużynowo. -Razem z drużyną szkolną zdobyłam w ubiegłym roku Wicemistrzostwo Małopolski w XLVI w Zawodach Strzeleckich „O Srebrne Muszkiety” - relacjonuje. -W kolejnej, tegorocznej edycji zawodów wywalczyłyśmy Mistrzostwo Małopolski, co dało nam możliwość reprezentowania szkoły na finale ogólnopolskim gdzie zajęłyśmy VI miejsce. W tych zawodach zdobyłam również indywidualnie I miejsce w województwie. Do sukcesów Ani Cholewiak należy zaliczyć ponadto I miejsce na Ogólnopolskich Mistrzostwach Ligi Obrony Kraju w konkurencji KSP - 3x20 strzałów, II miejsce na Mistrzostwach Małopolski w konkurencji KPN - 40 strzałów, II miejsce w rywalizacji o Puchar Małopolski w strzelaniach pneumatycznych oraz zdobycie I klasy sportowej w strzelaniu pneumatycznym z wynikiem 385 pkt.

W perspektywie najbliższych kilku miesięcy przed młodą zawodniczką nie tylko zmagania sportowe, ale i egzamin maturalny. Zapytana o nie sportowe plany na przyszłość na razie jeszcze nie chce się wypowiadać. Niemniej jednak nie zamierza porzucić ulubionego strzelectwa i zapowiada, że kwotę przekazaną przez samorząd Gminy Tarnów przeznaczy na cele związane z uprawianą dyscypliną. W zamian umieści na swoim sportowym stroju gminny herb. Obiecała także brać udział w spotkaniach z młodzieżą z terenu Gminy Tarnów, podczas których opowie swym młodszym kolegom o swojej pasji i spróbuje zarazić nią innych.
-Nie spodziewałem się, że na terenie gminy mamy tak wielu młodych ludzi, którzy oddają się z zamiłowaniem swym sportowym pasjom – podkreśla wójt Grzegorz Kozioł. -Cieszę się, że możemy choćby w skromny sposób im pomagać i wskazywać tym samym innym młodym mieszkańcom naszej gminy wzór do naśladowania. Takie osoby jak Ania utwierdzają nas w przekonaniu, że obraliśmy dobry kierunek i taką formę wspierania amatorskiego sportu będziemy kontynuować również w następnych latach – deklaruje.