To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tygodniowa Kronika Policyjna    -   22/12/2008
Idą święta...
Miniony tydzień obfitował niestety w zdarzenia drogowe ze skutkiem śmiertelnym. Dało się także odczuć, że idzie zima – w Tarnowie przy ul. Brodzińskiego ktoś wyniósł 125 kilogramów węgla. Z kolei o tym, że zbliżają się święta, przekonuje fakt zatrzymania mieszkańca Jodłówki Tuchowskiej, który pędził bimber – na jego posesji znaleziono 70 litrów zacieru. Nieco inaczej przygotowywał się młody mieszkaniec Chorzelowa, przy którym znaleziono lufkę ze wstrząsającą ilością marihuany – 0,29 grama. Palmę pierwszeństwa w naszym cotygodniowym zestawieniu dzierży jednak pewien tarnowianin, który stawił się do Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego na egzamin, podając się za inną osobę – mężczyzna posługiwał się cudzym paszportem z wklejonym własnym zdjęciem.

Ogloszenie

Kradzieże
Nieznany sprawca wykorzystał otwarte drzwi jednego z mieszkań przy ul. M.B. Fatimskiej w Tarnowie i ukradł właścicielce torebkę z portfelem i gotówką w kwocie 300 złotych oraz dokumentami: dowodem osobistym, legitymacją ubezpieczeniową oraz kluczami do mieszkania.
Sprawca włamania do jednorodzinnego domu na ul. Leśnej w Tuchowie, do którego doszło końcem listopada został zatrzymany. Skradziono wówczas gotówkę oraz złotą biżuterię wartą łącznie 70 tysięcy złotych. Policjanci z KMP w Tarnowie doprowadzili 20-letniego mieszkańca Łowczówka do tarnowskiej prokuratury, która zastosowała wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru i zakaz opuszczania kraju.
Policjanci z komisariatu w Żabnie zatrzymali 41-letniego mieszkańca miasta, który wykorzystując chwilową nieuwagę sprzedawczyni jednego ze sklepów odzieżowych na rynku w Żabnie ukradł z pod lady gotówkę w kwocie 60 złotych. Mężczyzna wychodząc ze sklepu szarpał i odpychał sprzedawczynię, próbującą odebrać napastnikowi skradzione pieniądze. Kobiecie jednak udało się odzyskać prawie całą sumę. Jak wykazało badanie mężczyzna miał ponad 1,2 promila alkoholu we krwi. Z kobietami z Żabna lepiej nie zadzierać!
W Wierzchosławicach nieznany sprawca po uprzednim odcięciu kłódek zabezpieczających i odkręceniu korków wlewu paliwa, z dwóch spycharek zaparkowanych na poboczu drogi, dokonał kradzieży 120 litrów oleju napędowego, o wartości 400 złotych na szkodę prywatnej firmy.
W Tarnowie na ul. Brodzińskiego, nieznany sprawca włamał się do jednej z piwnic pokonując skobel zabezpieczający drzwi i ukradł pięć worków węgla, o łącznej wadze 125 kilogramów i wartości 90 złotych, na szkodę mieszkanki miasta.
W Kąśnej Dolnej, do jednego z zakładów usługowych włamali się nieznani sprawcy wyłamując kwaterę okienną, skąd wynieśli blisko 50 sztuk opon różnych marek oraz 8 sztuk aluminiowych felg. Wartość strat jakie poniósł właściciel skradzionego mienia wynoszą 10 tysięcy złotych.

Za kółkiem
Policjanci z komisariatu Tarnów Centrum zatrzymali 26-letniego tarnowianina, ubiegającego się o prawo jazdy kategorii B, który stawił się do Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnowie na egzamin podając się za inną osobę i posługując się cudzym paszportem, z wklejonym własnym zdjęciem. Dzięki pracownikom MORD oszust został zatrzymany, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
W godzinach popołudniowych w Woli Rzędzińskiej na drodze gminnej, biegnącej wzdłuż torów kolejowych, doszło do potrącenia 15-letniego mieszkańca miejscowości, przez 40 letnią mieszkankę Woli, prowadzącą samochód osobowy Daewoo Matiz. Chłopak doznał stłuczenia głowy, urazu uzębienia i z podejrzeniem złamania piszczeli pozostał w szpitalu na dalsze leczenie. Okoliczności potrącenia nie są jasne, oboje uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.
Do tragicznego wypadku doszło w Tarnowie na skrzyżowaniu ulic Krakowskiej z Okulickiego. Jadący ul. Krakowską, samochodem BMW 41-letni mieszkaniec Koszyc Wielkich potracił 54-letniego tarnowianina przebiegającego przez jezdnię z lewej na prawą stronę dla kierunku jazdy kierującego. W wyniku uderzenia pieszy poniósł śmierć na miejscu. Jak wykazało badanie kierujący był trzeźwy.
Tragicznie zakończył się także wypadek w Bogoniowicach. Kierujący Oplem Kadett 70-letni mieszkaniec Kipsznej, jadąc w kierunku Ciężkowic na łuku drogi, na śliskiej nawierzchni utracił panowanie nad pojazdem, zjechał na prawy pas ruchu i dalej do rowu wywracając pojazd. W samochodzie znajdowała się pasażerka, 24-letnia mieszkanka Kipsznej, którą wraz z kierowcą przewieziono do tarnowskiego szpitala. Podczas przejazdu karetki kierujący zmarł. Kobieta po udzieleniu jej pomocy medycznej, z ogólnymi potłuczeniami została zwolniona do domu.
Na Rynku w Zakliczynie zatrzymany został 39-letni mieszkaniec miasta, który kierował samochodem marki Ford mając 2,2 promila alkoholu we krwi. Z ustaleń wynika, że kierujący naruszył także orzeczony wcześniej sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
Do wypadku drogowego doszło na skrzyżowaniu ulic Krakowskiej z Czerwoną w Tarnowie. Kierujący samochodem ciężarowym DAF, 44-letni mieszkaniec miejscowości Gruta, jadąc z kierunku Krakowa, w stronę centrum miasta, przy wykonywaniu manewru skrętu w lewo nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującemu Iveco, 18-letniemu mieszkańcowi Jastrzębi, doprowadzając do zderzenia pojazdów. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznali pasażerowie Iveco – 18-letni mieszkaniec Jastrzębi - złamania nadgarstka i ogólnych potłuczeń oraz 20-letni mieszkaniec Brzozowej – złamania podudzia oraz potłuczeń. Obaj trafili do szpitala. Kierujący byli trzeźwi.
Do śmiertelnego potrącenia rowerzysty doszło wczoraj na terenie jednego z zakładów w Tarnowie – Mościcach. Kierujący Oplem Astra 28-letni mieszkaniec Tarnowa jadąc drogą wewnętrzną, potrącił 61-letniego mieszkańca Mościc, poruszającego się rowerem. W wyniku zdarzenia rowerzysta poniósł śmierć na miejscu. Kierujący pojazdem był trzeźwy.

Różne
Policjanci z komisariatu w Tuchowie zatrzymali 48-letniego mieszkańca Jodłówki Tuchowskiej, który bez wymaganego prawem zezwolenia wyrabiał alkohol etylowy. W toku przeszukań w miejscu zamieszkania mężczyzny zabezpieczono urządzenie do produkcji trunku oraz 70 litrów zacieru.
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie zatrzymali na ul. Błonie w Tarnowie 28-letniego mieszkańca Chorzelowa, u którego podczas kontroli osobistej ujawniono szklaną lufkę z zawartością marihuany, o wadze 0,29 grama.
Jak już informowaliśmy, tarnowska policja przestrzega przed złodziejami – wpadając w wir przedświątecznych zakupów często tracimy czujność. A oto policyjne rady... Udając się na zakupy: zabierzmy ze sobą tylko niezbędną ilość gotówki, portfele z pieniędzmi, dokumentami i innymi wartościowymi przedmiotami trzymajmy w wewnętrznych kieszeniach odzieży, torebki lub saszetki trzymajmy blisko siebie, zwłaszcza podczas zakupów i w miejscach szczególnie zatłoczonych jak autobusy, place targowe czy duże sklepy, przy płaceniu kartą bankową, nie spuszczajmy jej z oka, a PIN -kod wpisujmy poza zasięgiem wzroku osób postronnych, starajmy się nie robić większych zakupów samemu, w razie konieczności poprośmy o towarzystwo zaufaną osobę, która będzie nas obserwowała, a jednocześnie ubezpieczała, jadąc autobusem trzymajmy portfele i torebki w miejscu niedostępnym dla potencjalnego złodzieja. Część z nas z pewnością wyjedzie na święta pozostawiając swoje domostwa, w takim wypadku: przed wyjazdem upewnijmy się, że dobrze zamknęliśmy drzwi i okna, w miarę możliwości zabezpieczmy dom czy mieszkanie środkami technicznymi jak rolety i drzwi antywłamaniowe, opróżnijmy z korespondencji skrzynki pocztowe, a wycieraczki z ulotek reklamowych- są one pierwszym sygnałem dla potencjalnego włamywacza, że mieszkanie jest puste, nie chwalmy się gdzie i na jak długo wyjeżdżamy, nie nagrywajmy także informacji o wyjeździe na elektronicznej sekretarce, poprośmy sąsiada lub inną zaufana osobę o opiekę nad domem podczas naszej nieobecności. Tarnowska Policja dołoży wszelkich starań, by nadchodzące święta były bezpieczne i przebiegły w atmosferze spokoju. W tym tygodniu rozpoczynamy działania prewencyjne „Święta 2008”, którym celem jest zapobieganie kradzieżom, w tym sklepowym, kieszonkowym, kradzieżom na placach handlowych oraz włamaniom. W mieście i na terenie powiatu pojawi się większa ilość patroli umundurowanych i nieumundurowanych, czuwających nad bezpieczeństwem mieszkańców miasta i regionu. Kontrolować będziemy także place targowe i inne miejsca, na których prowadzona jest sprzedaż wigilijnego karpia i stroiszu jodłowego, sprawdzając czy oferowany tam towar pochodzi z legalnych źródeł. Kontrole planowane są także w kompleksach leśnych.
Tarnowska Policja życzy wszystkim spokojnych, rodzinnie ciepłych i przede wszystkim bezpiecznych Świąt Bożego Narodzenia.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Fri, April 19, 2024 21:28:04
IP     : 44.210.149.205
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html