To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   „Kromka Chleba” nie tylko od święta    -   22/12/2008
Wigilia na tarnowskim Rynku
Stragany ze świątecznymi rozmaitościami, życzenia składane przez włodarzy miasta, powiatu i województwa, „Betlejem polskie”, którego premiera miała miejsce niedawno w Tarnowskim Teatrze i wigilijna zupa, przygotowana przez fundację „Kromka Chleba” i restaurację „Pasaż” – tak wyglądał tarnowski Rynek w dniu 19 grudnia. Korzystając z okazji zapytaliśmy częstującą tarnowian posiłkiem Annę Czech, na co dzień dyrektor Szpitala im. Św. Łukasza i radną miejską, o bieżącą działalność fundacji „Kromka Chleba” – tą może mało medialną, bo pozbawioną fajerwerków jednorazowych akcji, a przecież tak potrzebną bezdomnym.

Posłuchaj rozmowy z Anną Czech, przeprowadzonej podczas wigilijnych uroczystości na tarnowskim Rynku :

Ogloszenie

Warto zauważyć, że noclegownia dla bezdomnych prowadzona przez fundację działa już trzeci sezon – mimo skromnych środków w tym roku, z uwagi na chłody, otworzona została miesiąc wcześniej, w październiku, zaś działać będzie do marca. Korzysta z niej kilka kobiet i mężczyzn, obiekt może przyjąć do ośmiu panów, jednak w razie większego zapotrzebowania istnieje możliwość rozłożenia materaców. Kolejny projekt realizowany przez „Kromkę Chleba” to czynna codziennie łazienka dla bezdomnych. Jest i Tarnowski Uniwersytet Trzeciego Wieku dla osób starszych oraz samotnych – raz w tygodniu odbywają się wykłady na temat zdrowia, historii, filozofii czy sztuki, zaś w poniedziałki i środy prowadzone są kursy informatyczne. Do tego dochodzą cykle tematyczne poświęcone literaturze, Biblii czy psychologii. Biorący w nich udział uczestnicy „płacą” za nie swoim czasem – który poświęcają ludziom obłożnie chorym, a którzy chcieliby spotkać drugiego człowieka, porozmawiać. Jak na razie ten niedawno uruchomiony „Bank czasu” uzbierał około 170 godzin i wydaje się, że szczególnie ten wyjątkowy projekt wart jest zauważenia, bywa bowiem w życiu tak, że nawet nie pieniądze, ale właśnie możliwość kontaktu z bliźnim staje się wartością bezcenną.
MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Fri, April 19, 2024 22:23:16
IP     : 44.210.149.205
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html