To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Chleb i paczki żywnościowe od RDN Małopolska    -   23/12/2008
Dla wszystkich potrzebujących
Ponad tysiąc bochenków chleba i 300 paczek żywnościowych rozdali dziennikarze RDN Małopolska najbardziej potrzebującym. Dary w Tarnowie i Nowym Sączu otrzymali bezdomni, bezrobotni, samotni i rodziny wielodzietne. Przekazały je firmy oraz mieszkańcy. W Tarnowie chleb i dary pobłogosławił biskup ordynariusz Wiktor Skworc - informuje RDN.

Posłuchaj życzeń biskupa Wiktora Skworca :

Ogloszenie
>

-Nowe hasło roku duszpasterskiego „Otoczmy troską życie” oznacza także, że trzeba dać ludziom chleb. Kościół troszczy się o to organizując takie akcje jak dzisiaj - mówił biskup tarnowski. Hierarcha życzył wszystkim błogosławionych świąt, pełnych pokoju. -Niech chociaż jedna troska o chleb zostanie dzisiaj odjęta, a fakt obdarowania stał się źródłem, radości, że ktoś o was pomyślał i chciał wam pomóc - dodał bp Wiktor Skworc.
Po dary ustawiła się długa kolejka. -Jest nas czworo w domu, a mamy tylko jedną niską rentę. Nie stać mnie na kupienie lepszej wędliny na święta, czy słodyczy. Przychodzę każdego roku po dary i bardzo się cieszę z tego co dostałam - mówi jedna z kobiet.
W paczkach znalazły się m.in. wędlina, ciasta, przetwory owocowo - warzywne i słodycze. Od kilku dni przekazywały je firmy z Małopolski. -Cieszymy się, że nowi sponsorzy dołączyli w tym roku przekazując artykuły spożywcze. Są też z nami firmy, które od kilku lat włączają się w przygotowanie akcji . Przez dwa dni dary były także zbierane w tarnowskim supermarkecie Alma. Mieszkańcy przekazali nam w tym roku więcej produktów niż ostatnio, dlatego paczki były bogate - mówi ks. Jacek Miszczak dyrektor ds. programów religijnych Radia RDN Małopolska.

Akcja „Dzielić się chlebem” jest organizowana czternasty raz przed Świętami Bożego Narodzenia. Dary były rozdawane w Tarnowie w siedzibie Stowarzyszenia Akademickiego "Tratwa" i w tym samym czasie w Nowym Sączu w siedzibie Caritas przy parafii św. Małgorzaty. W Tarnowie w akcji pomogli: Supermarket ALMA, Piekarnia "Kłos" Kazimierz Ciochoń – Tarnowiec, "Lucynka" - Piekarnia z Filipowic, Wytwórnia cukierniczo - piekarnicza - Piotr Kudelski, Paweł Augustyn - prezes Małopolskiej Izby Rolniczej, "Farmer" - zakład Przetwórstwa Mięsnego z Otfinowa, "Tarsmak" z Radgoszczy, "Dobrowolscy" Zakład Mięsny - Wadowice Górne, Firma "Tracz" z Dąbrowy Tarnowskiej, Firma „Dworek” z Kąśnej Dolnej, Hurtownia artykułów spożywczych ELDORADO.
W Nowym Sączu akcję wsparli: Piekarnia DANEK, Pracownia Krawiecka ELA-M z Frycowej, Piekarnia MARIAN JUREK, Supermarket INTER-MARCHE, Hurtownia Owoców Agro-hurt, Hurtownia Materiałów Elektrycznych AMPER, Piekarnia "Agnieszka i Stanisław Lorek" z Librantowej, Zakład Masarski SZUBRYT, Zakład Instalacyjno-Budowlany MK - inżynier Krzysztof Mączka, TYMBARK S.A.
G. Golec
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Fri, April 19, 2024 20:56:15
IP     : 44.210.149.205
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html