To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  160 bezdomnych i samotnych już po wigilijnej wieczerzy    -   23/12/2008
Podzielili się miłością
W poniedziałek 22 grudnia 2008 o godz. 17.00 ponad 160 bezdomnych i opuszczonych zebrało się w stołówce Centrum Kształcenia i Wychowania OHP przy ul. Mościckiego w Tarnowie, by uczestniczyć w Wieczerzy Wigilijnej - Finale IX edycji akcji „Śpieszmy się kochać bliźnich”. To naprawdę niezwykłe spotkanie, obfitowalo w wiele niezapomnianych przeżyć i wrażeń zarówno dla zaproszonych bezdomnych i opuszczonych jak i organizatorów. Głównymi realizatorami była młodzież ze wszystkich typów szkół Ziemi Tarnowskiej, która poprzez zbiórki pieniężne w swoich klasach, zebrała środki na realizację tego niezwykłego przedsięwzięcia. Nad sprawnym przebiegiem IX edycji akcji „Śpieszmy się kochać bliźnich,” czuwali wolontariusze z Pałacu Młodzieży – Młodzieżowego Centrum Samorządności oraz Towarzystwa Powszedniej Pomocy „Serce” w Tarnowie.

Ogloszenie

Niezwykły wieczór upłynął w staropolskim i świątecznym nastroju. Było dzielenie się opłatkiem, życzenia i kolędy, w wykonaniu zespołu muz. ”ODEON B” z Gminy Wierzchosławice. Piękne życzenia świąteczne od samorządowców złożył zebranym, obecny na wieczerzy, wiceprezydent Tarnowa Henryk Słomka Narożański. Na stołach przykrytych śnieżnobiałym obrusem królowały wigilijne potrawy: barszczyk z uszkami, ryba smażona z ziemniakami i surówką, pierogi z kapustą, pierogi ruskie, gołąbki, groch z kapusta , kompot ze śliwek, owoce, ciasto oraz kawa i herbata. Była okazja do przemyśleń o własnym życiu i nieraz łzy, które można było dostrzec na policzkach zebranych.. Wszyscy uczestnicy wigilii otrzymali bogate świąteczne paczki żywnościowe, które pomogli zgromadzić zaprzyjaźnieni sponsorzy. W realizację w/w akcji włączył się po raz kolejny radny - Robert Wardzała, który znacząco wspomógł finansowo fundusz organizacji wigilii przeprowadzając udaną aukcję drzewek bożonarodzeniowych na antenie MTK.
Jedynym przykrym akcentem tego niezwykłego wieczoru był brak kapłana na którego z wielkim przejęciem oczekiwali zebrani bezdomni. Nie odbyła się także zaplanowana przez organizatorów msza święta, która miała poprzedzić wieczór w OHP ...
Proboszczowie trzech tarnowskich parafii otrzymali od organizatorów Wigilii specjalne zaproszenia na Wigilię. Jednak nie wysłali żadnego księdza na spotkanie z bezdomnymi i opuszczonymi, tłumacząc że nie mogą choćby na chwilę, opuścić konfesjonałów, bo mają tłumy penitentów. Wielką owację na stojąco, zgotowano natomiast, przybyłej na Wigilię przedstawicielce gromadzenia Sióstr św. Józefa - siostrze Józefinie, która na co dzień przygotowuje zupę dla bezdomnych.
- Wieczerza Wigilijna mogła się odbyć głównie dzięki zaangażowaniu wielu uczniów wszystkich typów szkół Ziemi Tarnowskiej Szczególne słowa uznania należą się uczniom szkół, które aktywnie zaangażowały się w to niezwykłe dzieło - relacjonuje koordynator akcji „Śpieszmy się kochać bliźnich” mgr Stanisław Olszówka. Wymieńmy zatem szkoły, z których uczniowie włączyli się w przeprowadzenie tej szlachetnej akcji: Szkoły Podstawowa nr 1, 3, 5 ,7,8, 9, 17, 18, 23 w Tarnowie, Szkoła Podstawowa w Jodłówce Wałkach, w Błoniu, w Skrzyszowie nr 2, Zgłobicach, Radłowie, Zblitowskiej Górze, Łęgu Tarnowskim, Woli Rzędzińskiej, Koszycach Wielkich, Łękawce, Społeczna Szkoła Podstawowa n r 2 w Tarnowie, ZSP w Szynwałdzie, Radłowie, Ryglicach, Tarnowcu, Koszycach Wielkich, Zbylitowskiej Górze, Zgłobicach, Gimnazja nr 1 ,2 , 6 oraz NNG w Tarnowie, Publiczne Gimnazja w Ciężkowicach, Żabnie, Ryglicach, Koszycach Wielkich, ZSOiZ w Gromniku, ZSLiT w Wojniczu, Zespół Szkół Mechaniczno – Elektrycznych, ZSEO, ZSEG, ZSLiZ nr 1 i 2 ZST, ZSTZ, ZSB, ZSO nr 2 oraz IV LO, V LO, VI LO, VII LO i XVI LO w Tarnowie.

Organizatorzy dziękują serdecznie Dyrekcji i pracownikom Centrum Kształcenia i Wychowania OHP oraz instytucjom i firmom, które pomogły przygotować paczki żywnościowe dla uczestników wigilii a są to : Hurtownia „Neptun”, Hurtownia „Magnat”, Piekarnia „Klich” ,Piekarnia „Błajan”, Piekarnia PSS, Piekarnia Jan Starostka, Mlektar SA, Zakłady Przemysłu Mięsnego „Taurus” w Pilźnie, Zakłady Przemysłu Mięsnego „Rol - Pek”, TSS, Hurtownia Wędlin „HAWED”, Tarnowska Spółdzielnia Ogrodnicza, „ALMA”, Super Market, Cukiernia ”Targowa”, Oratorium XX Filipinów, Tarnowskie Wodociągi, Drukarnia „GAMA” Tadeusz Filipów., MPEC sp.zoo., UPS Tarnów.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, October 3, 2022 16:53:01
IP     : 3.235.173.74
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html