To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Sylwestrowa premiera w Solskim według Schaeffera   -   29/12/2008
Kaczo, byczo, indyczo ..”
Przypominamy – w Sylwestra, 31 grudnia o godz. 19:00 w Tarnowskim Teatrze, odbędzie się premiera sztuki Bogusława Schaeffera „Kaczo, byczo, indyczo”. Spektakl jest próbą przeniesienia na scenę artystycznej techniki collage-u. Jak pisze reżyser, Tomasz Piasecki: ” Aby stworzyć collage musimy najpierw dokonać czegoś w rodzaju dekonstrukcji rzeczy i przedmiotów, które nas otaczają: rozbić je lub pociąć na drobne kawałki, a, jeśli jesteśmy mniej radykalni, po prostu pozbawić ich naturalnego kontekstu. Z powstałych fragmentów rzeczywistości stwarzamy nową całość, obdarzoną szczególnym artystycznym sensem. (...) Jak stworzyć collage na scenie? Czy jest to w ogóle możliwe?” Sprawdźmy sami...

Ogloszenie
>

”Sztuka ta jest prowokacją, ale nie polityczną, lecz artystyczną. Można powiedzieć, że jest to teatralna prowokacja par excellence, wymierzona w aktora i widza zarazem. Kaczo – którego autorem jest Bogusław Schaeffer, kompozytor, muzykolog, dramatopisarz i grafik – jest próbą przeniesienia na scenę artystycznej techniki collage-u stosowanej głównie w sztukach plastycznych, a polegającej na tworzeniu kompozycji z różnych przedmiotów i tworzyw. Technikę tę zapoczątkowali George Braque i Pablo Picasso. Aby stworzyć collage musimy najpierw dokonać czegoś w rodzaju dekonstrukcji rzeczy i przedmiotów, które nas otaczają: rozbić je lub pociąć na drobne kawałki, a, jeśli jesteśmy mniej radykalni, po prostu pozbawić ich naturalnego kontekstu. Z powstałych fragmentów rzeczywistości stwarzamy nową całość, obdarzoną szczególnym artystycznym sensem. Innymi słowy, collage przenosi w przestrzeń artystyczną fragmenty rzeczywistości, która nas otacza, jest próbą skomponowania świata czysto artystycznego z kawałków i przedmiotów, które nie mają ze sztuką nic wspólnego.
Jak stworzyć collage na scenie? Czy jest to w ogóle możliwe? W „Kaczo...” showman gra Showmana, aktorzy wcielają się piętrowe role, na scenie rozgrywają się prawdziwe sceny. Czy również zatem i widz zostaje zmuszony do odgrywania roli widza? „Kaczo” naciąga granice teatralności nie przekraczając ich; bawi się nimi, bawiąc zarazem – miejmy nadzieję – widzów; jest swobodnym collage-em filozoficznych monologów, przyziemnych, życiowych perypetii dramatycznych, dostrzeżemy w nim próby wdarcia się za kulisy teatru i poszukiwania odpowiedzi na pytanie zasadnicze: na czym polega zadanie showmana?”
- pisze reżyser Tomasz Piasecki.
Muzyka: Bogusław Schaeffer, obsada: Ona – Anna Lenczewska, ON – Tomasz Piasecki, Showman – Edward żentara. Cena biletu: 30 zł.

PREMIERA: Tarnowski Teatr im. L. Solskiego, 31 grudnia godz. 19:00
Po Nowym Roku "Kaczo, byczo i indyczo" będzie można w Teatrze Solskiego oglądać 24 i 25 stycznia (premiera prasowa i studencka z koncertem grupy wokalnej MONK) oraz 1 lutego. Wszystkie spektakle o godzinie 18:00. Ceny biletów: 25 i 15 zł.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, December 7, 2022 17:31:07
IP     : 44.210.77.106
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html