To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: RDN
  
   Odpust w Szczepanowie   -   07/5/2004
W Szczepanowie trwa odpust ku czci św. Stanisława. Codziennie do miejsca urodzin patrona Polski przyjeżdżają pielgrzymi, aby prosić o łaski. Tegoroczny odpust w Szczepanowie jest wyjątkowy. Uroczystości zamkną rok jubileuszowy 750-tej rocznicy kanonizacji Patrona Polski. Natomiast rozpoczną się obchody 925 rocznicy jego męczeńskiej śmierci.

Ogloszenie
>

Centralne uroczystości, które odbędą się w sobotę poprzedzi procesja z relikwiami wszystkich świętych i błogosławionych pochodzących z diecezji tarnowskiej.
W sanktuarium cały tydzień odbywają się specjalne nabożeństwa dla różnych grup. Przyjeżdżają pielgrzymi, aby prosić o łaski oraz modlić się w intencji Polski i zjednoczonej Europy. W dzień św. Floriana sanktuarium odwiedzili strażacy z 60 jednostek z całej diecezji. O łaski przez obrazem św. Stanisława modlą się też rodziny i chorzy.

Św. Stanisław był biskupem krakowskim. Zginął w 1079 r. podczas sprawowania Mszy świętej w kościele św. Michała na Skałce w Krakowie. Jest postacią ponadczasową – uważa historyk, ks. Ryszard Banach. Św. Stanisław zostawił nam – ciągle aktualne przesłanie, że nie wolno poświęcać wartości moralnych dla żadnych innych względów.

8 maja kościół wspomina św. Stanisława patrona Polski i diecezji tarnowskiej. Sobotnim, centralnym uroczystościom odpustowym ku czci Św. Stanisława w Szczepanowie będzie przewodniczył bp tarnowski Wiktor Skworc.
O godz. 9.00 rozpocznie się spotkanie przy kaplicy narodzenia św. Stanisława i katecheza przy źródełku. Po niej odbędzie się procesja do sanktuarium z relikwiami wszystkich świętych i błogosławionych z diecezji tarnowskiej. Przed ołtarzem polowym zaplanowano montaż historyczny przedstawiający scenę dziękczynienia władców Polski za Świętego Stanisława.
O 10.00 odprawiona zostanie Msza święta pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Wiktora Skworca.
Odpust ku czci Św. Stanisława w Szczepanowie zakończy się w niedzielę.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, July 22, 2024 23:51:49
IP     : 100.28.0.143
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html