To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   „Tischner – życie w opowieściach” i spotkanie z twórcami    -   03/1/2009
CzwartyEk-stra Film
Na tą wyjątkową, jednorazową projekcję w ramach cyklu CzwartyEk-stra Film, zaprasza w dniu 15 stycznia o godz. 17:30 kino Marzenie. Choć A. Więcek w 2006r realizował już dokument „Jegomość Tischner i jego filozofia po góralsku” to najnowszy obraz poświęcony wyjątkowemu duszpasterzowi jest pierwszym biograficznym filmem o ks. Tischnerze w pełni przedstawiającym jego osobowość i osiągnięcia. Po projekcji odbędzie się spotkanie z twórcami: Witoldem Beresiem i Arturem Więckiem „Baronem”.

Ogloszenie
>

Film ten składa się on z materiałów archiwalnych, jak i opowieści wielu znamienitych postaci, które księdza Tischnera poznały w różnych chwilach jego życia – od dzieciństwa, poprzez młodość, naukę w seminarium, czas kapłaństwa, aż po ostatnie lata życia, gdy ciężko chorował. Ks. Tischnera wspominają m.in. kardynał Stanisław Dziwisz, ks. Adam Boniecki, abp Kazimierz Nycz, bp Tadeusz Pieronek, ks. Marian Jakubiec, ks. Mieczysław Turek, ks. Mieczysław Zoń, Lech Wałęsa, Józefa Hennelowa i Krzysztof Kozłowski z „Tygodnika Powszechnego”, prof. Władysław Stróżowski, prof. Tadeusz Gadacz, a także rodzina Tischnerów. W filmie znalazły się także wspomnienia o relacjach księdza z Adamem Michnikiem oraz o serdecznej przyjaźni z papieżem Janem Pawłem II.
Wprowadzeniu filmu na ekrany towarzyszyło również pojawienie się książki o tym samym tytule, napisanej przez twórców. Zarówno film jak i książka, co podkreślają twórcy, jest ich subiektywnym spojrzeniem na osobę księdza. Obraz muzycznie zilustrował Jan Kanty Pawluśkiewicz.

Film ten wszedł na ekrany polskich kin 8 grudnia i to z wyjątkową rekomendacją, gdyż honorowy patronat nad przedsięwzięciem objęli: ks. kardynał Stanisław Dziwisz, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski i Minister Edukacji Narodowej Katarzyna Hall.
Organizator: TCK. Bilety w cenie 12 zł (6 zł dla członków Akademii Filmowej).

UWAGA KONKURS! Mamy dwa podwójne, bezpłatne zaproszenia na film. Można je otrzymać po nadesłaniu do nas - drogą elektroniczną na adres redakcja@intarnet.pl - listu zawierającego w tytule hasło: Czwarty ekstra Film. W mailu prosimy podać dane kontaktowe osoby zgłaszającej (w tym koniecznie nr telefonu !). Zaproszenia trafią do rąk dwóch osób, które losowane będą w dniu seansu około godziny 14:00 z grona osób, jakie nadeślą nam do tego czasu swoje zgłoszenia. Zwycięzców o wygranej i sposobie jej odebrania niezwłocznie poinformujemy zwrotnie, drogą elektroniczną lub telefonicznie.

Kino Marzenie, ul. Staszica 4, 15 stycznia g. 17:30
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, July 20, 2024 19:49:25
IP     : 44.192.94.177
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html