To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   BWA zaprasza na wystawę i instalację dwóch znanych artystów    -   03/1/2009
Andrzej Kalina i Jerzy Kalina
Wspólna wystawa dwóch znanych artystów, niegdyś uczniów tarnowskiego Liceum Plastycznego, zaplanowana na dzień 16 stycznia o godz. 18:30 przez BWA, stanowić będzie zarazem ostatni punkt programu ARTFest 2008. W skład ekspozycji wchodzą: wystawa grafiki i gipsografii Andrzeja Kaliny w Galerii Małej, instalacja „Nekroteka” Jerzego Kaliny w Galerii Dużej i instalacja „Lacrymosam” – na płycie tarnowskiego Rynku.

Ogloszenie

Dwaj bracia, dwaj znani i uznani artyści: Jerzy Kalina (ur. 1944 r.) - jeden z najwszechstronniejszych polskich twórców; malarz, rzeźbiarz, autor instalacji i akcji plastycznych, performer, scenograf, autor przedstawień teatralnych, filmów krótkometrażowych i dokumentalnych oraz Andrzej Kalina (ur. w 1952 r.) - przede wszystkim znakomity grafik, zajmujący się także rysunkiem, podobnie jak jego brat jest autorem instalacji, uprawia sztukę akcji; każda jego wystawa jest przemyślana i zaaranżowana inaczej, stanowi rodzaj samodzielnego dzieła sztuki.

Andrzej Kalina, ur. 1952, studia w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, dyplom w pracowni grafiki warsztatowej prof. Andrzeja Rudzińskiego w 1980 r. Od 1976 do 1980 związany z działalnością grupy Warsztat (Andrzej Dworakowski, Marek Jaromski). Zajmuje się grafiką, rysunkiem, jest autorem instalacji, uprawia sztukę akcji. Każda wystawa Andrzeja Kaliny jest przemyślana i zaaranżowana inaczej, stanowi rodzaj samodzielnego dzieła sztuki. W swoich pracach graficznych wychodzi poza tradycyjne narzędzia i materiały. Grafiki wykonane są na nietrwałych materiałach, np. gipsografie, czy prace wykonane na kalce. Oddają one chwilowość i kruchość ludzkiego życia, jednocześnie, poprzez swoją formę, stanowią symboliczną próbę zespolenia fragmentów rzeczywistości w jedną, logiczną całość.

Jerzy Kalina urodził się w 1944 roku w Garwolinie. W latach 1958-1965 mieszkał z rodzicami w Tarnowie, gdzie uczył się w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych. Studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie - dyplom z malarstwa obronił w pracowni Stefana Gierowskiego i tkaniny eksperymentalnej w pracowni Wojciecha Sadleya. Od 1972 r. do dziś - liczne akcje, instalacje, determinaże, performance, filmy animowane, film dokumentalny, rysunki, projekty pomników i nagrobków, scenografie, projekt znaczka, spektakle teatralne, działania obrzędowe, narracje plastyczne, akcje plenerowe. Tak liczne i różnorodne działania stały się udziałem jednego artysty.

BWA – Pasaż Tertila oraz Galeria Rynek 4, g. 18:30. Wystawa czynna do 16 lutego.

Foto: praca Andrzeja Kaliny
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, July 22, 2024 23:17:39
IP     : 100.28.0.143
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html