To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Wieczór kabaretowy w „Marzeniu”    -   03/1/2009
„Limo” i „Smile”
Dwa kabarety zaprosiło do kina „Marzenie” Tarnowskie Centrum Kultury na dzień 18 stycznia (godz. 20:00). „Limo” to grupa z Gdańska, której oprócz nagród na festiwalach największy rozgłos przyniósł pozew pozew o obrazę uczuć religijnych, wystosowany po emisji koncertu w telewizyjnej „dwójce”. Z kolei lubelski „Smile” lubi często wchodzić w interakcje z publicznością - jak na przykład w skeczu „Orkiestra”, który wykonywany jest właściwie wyłącznie przez widzów.... Ceny biletów: 25 zł (przedsprzedaż) i 35 zł.

Ogloszenie
>

Limo - grupa kabaretowa z Gdańska, założona z inicjatywy Abelarda Gizy i Marcina Kulwikowskiego. Debiut kabaretu „Limo” miał miejsce w 1999r. w auli VIII LO w Gdańsku i już w tym samym roku grupa zdobyła Nagrodę Publiczności na Ogólnopolskim Przeglądzie Kabaretów Studenckich „Wyjście z Cienia”. Od tego czasu „Limo” regularnie brało udział we wszystkich pokrewnych konkursach - z bardzo różnym skutkiem. Największy rozgłos przyniósł jednak kabaretowi pozew o obrazę uczuć religijnych, wystosowany przez prezesa Polskiej Akcji Katolickiej po emisji koncertu w telewizyjnej „dwójce”.
Choć „Limo” kilkakrotnie było odrzucane na etapie eliminacji do PAKI, ma także na swoim koncie już kilka „pakowych” sukcesów. Poza tegorocznym zwycięstwem, kabaret zdobył I miejsce oraz Nagrodę Publiczności w 2001r., rok później uzyskał wyróżnienie, a w 2004 zgarnął prawie całą pulę (I miejsce, Nagrodę Publiczności, Nagrodę za najlepsze teksty satyryczne i Wyróżnienie za walkę z nietolerancją). Sukces ten powtórzyli 2 lata temu na tym samym festiwalu.
Obecnie LIMO występuje w składzie: Ewa Błachnio (w kabarecie od 2000 roku, w 2001 otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki na Lidzbarskich Biesiadach Humoru i Satyry w Lidzbarku Warmińskim), Abelard Giza (w kabarecie od samego początku) - autor tekstów, reżyser, Marcin Kulwikowski (w kabarecie od samego początku), Wojciech Tremiszewski (w kabarecie od 2005 roku), Szymon Jachimek (w kabarecie od 2001 roku) - autor tekstów piosenek
Ważniejsze nagrody zdobyte przez Kabaret LIMO: 2006 PaKA (Kraków) - I miejsce (jednogłośną decyzją jury), 2005 Trybunały Kabaretowe (Piotrków Trybunalski) - Grand Prix, 2005 Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry - Grand Prix, 2004 Mulatka (Ełk) - I miejsce, 2004 PaKA (Kraków) - I miejsce, Nagroda Publiczności, 2002 Wyjście z Cienia (Gdańsk) - Grand Prix, 2002 Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry - I miejsce, 2001 Wyjście z Cienia (Gdańsk) - nagroda aktorska, 2001 Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry - II miejsce, 2001 PaKA (Kraków) - I miejsce, Nagroda Publiczności, 1999 Wyjście z Cienia (Gdańsk) - Nagroda Publiczności.

Smile pochodzi z Lublina. Jest stosunkowo młody, ale już ma na koncie spore osiągnięcia. Został dostrzeżony na wielu przeglądach, podobał się publiczności w wielu miejscach. Członkowie grupy są młodzi, czarujący i przekomiczni. „Smajle” śmieją się z wielu rzeczy. Mówią, że skecze pisze samo życie. Ich numery opowiadają o sprawach przyziemnych, jak supermarket, reklama, szafa, ale także o wizycie u psychologa lub u dentysty. Często wchodzą w interakcję z publicznością, jak na przykład w skeczu „Orkiestra”, który wykonywany jest właściwie wyłącznie przez widzów. Ich kolorem firmowym jest pomarańczowy, z którym rzadko się rozstają – pomarańczowe koszule, to ich znak rozpoznawczy. Są dopiero u progu kariery, ale pną się równo, więc bardzo prawdopodobne, że szybko wejdą na szczyt i zasilą grono największych polskich kabaretów.
Skład: Andrzej Mierzejewski aka Duffy, Michał Kincel aka Kinio, Paweł Szwajgier aka Szwagr, Kamil Sochalski aka Kamil - akustyk grupy.
Najważniejsze osiągnięcia: 2005 - III miejsce na XXVI Lidzbarskich Wieczorach Humoru i Satyry, 2006 - III miejsce na XXII Przeglądzie Kabaretowym PaKA w Krakowie, 2006 - I miejsce i nagroda publiczności na Przeglądzie Kabaretowym K.O.K.S., 2006 - Grand Prix i nagroda publiczności na Przeglądzie Kabaretów Studenckich P.K.S. w Warszawie, 2007 - nagroda za najlepszy skecz "Praca" według internautów na XXIII Przeglądzie Kabaretowym PaKA w Krakowie, 2007 - pierwsze miejsce i nagroda publiczności na Zielonym Przeglądzie Kabaretów w Warszawie, 2008 - Grand Prix i nagroda publiczności na Festiwalu "Wawka w Warszawie, 2008 - nagroda publiczności na XXIV Przeglądzie Kabaretowym PaKA w Krakowie.

Kino Marzenie, ul. Staszica 4, 18 stycznia godz. 20:00

Foto: Kabaret „Smile“

UWAGA KONKURS! Dla inTARnautów mamy do rozlosowania jedno podwójne zaproszenie na kabareton. Zaproszenie można otrzymać po nadesłaniu do nas - drogą elektroniczną na adres redakcja@intarnet.pl - listu zawierającego w tytule wiadomości hasło: TCK - KABARET. W mailu prosimy podać dane kontaktowe osoby zgłaszającej (w tym koniecznie nr telefonu !). Na zgłoszenia czekamy do 17 stycznia do godz. 10:00. Zwycięzców o wygranej i sposobie jej odebrania niezwłocznie poinformujemy zwrotnie, drogą elektroniczną lub telefonicznie.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, July 22, 2024 23:33:55
IP     : 100.28.0.143
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html