To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   MCK: Trzydniowy projekt przypominający świat, którego już nie ma...    -   03/1/2009
Cienie zapomnianych przodków
Czyli „Polska i Izrael” – przez trzy dni, od 17 do 19 stycznia w Mościckim Centrum Kultury będziemy mogli uczestniczyć w wyjątkowych wydarzeniach na styku filmu i muzyki. Pierwszego dnia zobaczymy film „Po-lin. Okruchy pamięci” z muzyką Michała Lorenca – projekcję obrazu pokazującego przedwojenną Polskę, w której współistnieją dwie kultury: polska i żydowska, zwieńczy spotkanie z reżyser Jolantą Dylewską. 18 stycznia natomiast będziemy mogli wziąć udział w degustacji potraw kuchni żydowskiej, przygotowanej przez restaurację Ad Rem oraz wysłuchać koncertu zespołu „Max Klezmer Band”. Ostatniego dnia zaplanowano jednorazową projekcję filmu „Przyjeżdża orkiestra”.

Ogloszenie
>

”Po-lin. Okruchy Pamięci” – 17 stycznia, g. 20:00
Unikalne archiwalia pokazują świat, którego już nie ma: przedwojenną Polskę, w której dwie kultury: żydowska i polska, współistniały ściana w ścianę; chata w chatę; miasteczko obok miasteczka. „Po-lin" - czyli „tu się zatrzymamy” w języku jidisz - nie zaprzecza bolesnym zaszłościom. Pokazuje tylko, że obok nich było także coś więcej...
Jolanta Dylewska odwiedziła z kamerą 19 miejsc, z których pochodziły oryginalne nagrania, odnajdując przy okazji ostatnich żyjących świadków tej epoki. Komentarz do filmu, czytany w polskiej wersji językowej przez Piotra Fronczewskiego, powstał dzięki Księgom Pamięci (Sifrei Zikaron), pisanym przez tych, którzy ocaleli.
Bilety indywidualne: 13 zł.

18 stycznia, g. 18:00 (degustacja) i 19:00 (koncert)
Degustacja potraw kuchni żydowskiej przygotowanych przez restaurację Ad Rem w Tarnowie oraz koncert zespołu „Max Klezmer Band”. Ta ośmioosobowa formacja klezmerska łączy muzykę żydowską z motywami z różnych stron świata, sięgając po elementy jazzu, folku, klasyki. Nastrojem swoich wykonań przenosi w uliczki żydowskich dzielnic, maluje klimat starych kawiarenek a także zaskakuje odważnymi połączeniami z muzyką wielu narodowości. Ostatnia płyta „Tsunami” sięga do tematyki klezmerskiej i bałkańskiej, staje się pretekstem do opowiedzenia własnej historii – tej z krakowskiego Kazimierza.
Cena biletu: 25 zł.

„Przyjeżdża orkiestra” – 19 stycznia, g. 20:00
Opowieść o egipskiej orkiestrze, która zagubiła się w Izraelu. Orkiestra przybyła do Izraela, by zagrać tam na uroczystym otwarciu centrum kulturalnego. Niestety, nikt nie odebrał muzyków z lotniska. Starali się więc sami dotrzeć na miejsce planowanego występu. Dojechali do wyludnionego izraelskiego miasteczka w sercu pustyni. „Ta opowieść o zapomnianych muzykach w zaginionym mieście daje się przeczytać wprost: jako kolejna sympatyczna tragikomedia o przypadkowym spotkaniu dwóch kultur i dwóch światów; ale film Kolirina jest także dosyć czytelną metaforą rozdartego, współczesnego świata, w którym za konflikty odpowiadają politycy, podczas gdy zwyczajni ludzie pragną przede wszystkim żyć w zgodzie. Wspólna jest nie tylko miłość do muzyki, ale i problemy: samotność i wybujałe ambicje, rozczarowania i zwątpienia” – pisał w „Machinie” Łukasz Maciejewski.
Cena biletu 10 zł.
Więcej informacji o filmach i koncercie w osobnych atykułach.

UWAGA !

Mamy jeszcze zaproszenia na niedzielną degustację, koncert i poniedziałkowa projekcję w MCK. Zaproszenia można otrzymać po nadesłaniu do nas - drogą elektroniczną na adres redakcja@intarnet.pl - listu zawierającego w tytule wiadomości hasło: MCK - IZRAEL. W mailu prosimy podać dane kontaktowe osoby zgłaszającej (w tym koniecznie nr telefonu)!
Jeśli nadal widzisz informację o KONKURSIE to znaczy, że wciąż możesz otrzymać zaproszenie ! Wyślij maila !
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, July 20, 2024 19:09:47
IP     : 44.192.94.177
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html