To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: INTARNET- Okay
  
   Pierwsza unijna wystawa w Muzeum   -   08/5/2004
Pierwsza wystawa, jaką otworzyło tarnowskie Muzeum Okręgowe w Tarnowie po wejściu do Unii Europejskiej, jest wystawa dzieł austriackiego malarza Juliana Taupe. Wystawa towarzyszy XI Międzynarodowemu Festiwalowi Muzyki Odnalezionej organizowanemu przez tarnowski Impresariat Inter-Art. Można ją ogladać w w Rynku 20-21 od czwartku.

Ogloszenie

Julian J. Taupe urodził się w 1954 r. w Karnten w Austrii. Studiował na Akademie der bildenden Kunste w Wiedniu, pod kierunkiem wybitnego prof. malarstwa Maxa Weilera. Artysta jest jednym z bardziej znanych przedstawicieli abstrakcyjnego malarstwa austriackiego. Swoją twórczość prezentował m.in. we Włoszech, na Węgrzech, w Czechach, we Francji i Hiszpanii. Jego płótna przepełnione są niespotykanymi na co dzień zestawieniami plam barwnych, kładzionych lokalnie, płaskimi pociągnięciami pędzla. Obrazy te wprowadzają widza w świat metafizycznej przestrzeni, poprzez kolory zdające się wykraczać poza granice płócien, zachwycające swą świeżością, która z dala od chłodnej geometrii daje w sobie odkryć poetycki ton.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Tue, July 23, 2024 00:23:11
IP     : 100.28.0.143
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html