To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: TEMI
  
   Debata młodych tarnowskich polityków   -   08/5/2004
W ostatnim numerze TEMI znaleźć można zapis ciekawej debaty, na którą redakcja tygodnika zaprosiła reprezentantów "młodzieżówek" kilku partii politycznych aktywnie działających w Tarnowie. Wśród dyskutujących znalazły się osoby, dobrze znane inTARnautom, m.in. ze stałych komentarzy zamieszczanych w naszym portalu.

Ogloszenie

W ramach cyklu „Deptak TEMI”, redaktorzy: Piotr Filip i Tomasz A. Żak tym razem zaprosili młodych tarnowskich polityków, aby porozmawiać z nimi o tym jak oni widzą przyszłość Polski i Tarnowa, szczególnie teraz, po 1 maja. W rozmowie uczestniczyli: Michał Bielawski - członek młodzieżówki Ligi Polskich Rodzin, Jakub Kwaśny - Federacja Młodych Socjaldemokratów, Damian Mazgaj - Forum Młodych PiS, Mirosław Tryba - stowarzyszenie „Koliber”.

Redakcja: Czy czujecie się przyszłością narodu ?

Jakub Kwaśny: Tak, czuję się przyszłością narodu. Na pewno nasze pokolenie będzie w przyszłosci tworzyć sytuację polityczną Polski, nie tylko polityczną, również społeczną. Chcę mieć w tym procesie własny wkład.

Damian Mazgaj : Również mam takie poczucie. Co więcej, sadzę, że ta przyszłość będzie lepsza niż teraźniejszość ze względu na poprawiającą się mentalność ludzi. My nie jesteśmy już "nadgryzieni kwasem komunizmu".

Michał Bielawski: Myślę, że wszyscy możemy o sobie tak powiedzieć. Na razie jesteśmy uczniami lub studentami, ale kształcimy się po to, aby w przyszłosci zrobić coś dla polepszenia naszego bytu, nie tylko indywidualnego. Myślę, że będzie się nam to udawało.

Mirosław Tryba: Czy przyszłością narodu będę ja - nie wiem. Póki co staram się robić wszystko, by być w przyszłośsci gotowy do rządzenia krajem, a na lokalnym podwórku staramy się wraz z kolegami ze stowarzyszenia "KoLiber" zaszczepić myślenie wolnościowe, które jest w kontraście do poprzedniej epoki, a chyba i do epoki obecnej. (...)

Młodzi politycy odpowiadają też w dalszej części debaty na pytania o pomysły na aktywność pozapolityczną, o definicjach patriotyzmu i aktualność tego pojęcia, o wzór młodego polityka, o aktywność swoich ugrupowań na lokalnym podwórku, a także o perspektywach związanych z członkostwem Polski w UE . Pełny tekst debaty w tygodniku, a za kilka dni też na stronach internetowych.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, October 2, 2022 04:22:12
IP     : 3.235.173.74
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html