To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   „Nic” i dodatkowy spektakl „Betlejem polskie”    -   13/1/2009
Zaproszenie do teatru
„Betlejem polskie” – niedawna premiera Tarnowskiego Teatru im. L. Solskiego cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem publiczności – od kilku dni wszystkie bilety na spektakle zaplanowane do 18 stycznia zostały już wykupione. W związku z tym dyrekcja „Solskiego” zaprasza na dodatkowy, nie ujęty w kalendarium spektakl, który odbędzie się w sobotę, 17 stycznia o godz. 15:30. Natomiast dzień wcześniej, 16 stycznia o godz. 18:00 przed „Betlejem...” z 10-minutowym pokazem pantomimy pt. „NIC” wystąpi Grupa Teatralna Nasz Teatr Nieco Dzienny z Dziennego Ośrodka Wsparcia w Gorlicach.

Ogloszenie

”Nic”
Grupa teatralna Teatr Nasz Nieco Dzienny w roku 2008 zdobyła III miejsce w Krakowskich Spotkaniach Artystycznych GAUDIUM, wieńcząc swój sukces występem na Koncercie Laureatów w Sali Filharmonii Krakowskiej. Pantomima pt. „NIC” jest swoistą historią osoby uwikłanej w „chorobę duszy”, borykającej się z wewnętrznym rozdarciem, pełnej lęków, niepokoju, poczucia wyobcowania, bez szans na lepsze jutro. W tej sytuacji wydawać by się mogło bez wyjścia, pojawia się światełko w tunelu… Wszechogarniającą głównego bohatera niemoc i bezradność może zagłuszyć jedynie wsparcie i miłość bliskich mu osób, bo kiedy „dusza cierpi” niezbędna jest akceptacja i pomoc bez zbytniej egzaltacji, fałszu i niepotrzebnego współczucia.
Każdego z nas dopadają wewnętrzne rozterki. Depresja osiągnęła wręcz „rangę” choroby cywilizacyjnej. Ataki lęku i paniki nie omijają prawie nikogo z nas, to problem ogólnospołeczny. Inspiracją do powstania pantomimy NIC, będącej futurystyczną projekcją odnoszącą się do motta, iż NIC jest w każdym z nas był utwór T. Różewicza pt. „Zielona Róża”.
16 stycznia, godz. 18:00

”Betlejem polskie”
Po wielu, wielu latach sztuka Lucjana Rydla powracana na tarnowskie deski, tym razem w reżyserii Zbigniewa Kułagowskiego. “Betlejem” dzieje się jednocześnie na trzech planach czasowych – w polskiej współczesności, w naszej rodzimej historii i w czasach biblijnych. Jest wpisane w polski krajobraz i rzeczywistość historyczną – ożywia przeszłość. W jasełkach Rydla, Jezus rodzi się wśród polskiej zimy, a w Betlejem leży w Polsce – może gdzieś w Małopolsce, a może na Kaszubach. Biblijny Herod nie jest tylko władcą starożytnej Palestyny, lecz ciemiężycielem Polski, germanizatorem i rusyfikatorem zarazem; betlejemscy Trzej Królowie to nasi władcy: Kazimierz Wielki, Władysław Jagiełło i Jan III Sobieski. Różne postaci uczynił Rydel symbolami polskich walk i cierpień i – nawiązując do najwspanialszych kart naszej historii – stworzył barwny patriotyczny fresk narodowych losów a jednocześnie widowisko urokliwe, z chórami aniołów, Święta Rodziną, pełne najpiękniejszych kolęd i pastorałek...
Twórcy tarnowskiego spektaklu zachowując równowagę między akcentami sakralnymi i uniwersalnymi, prowadząc swą inscenizację nieco poza rydlowski scenariusz – rozbudowując warstwę patriotyczno – narodową o akcenty bardziej współczesne, nawiązujące do odzyskania Niepodległości w 1918 roku i do dramatycznych wydarzeń Grudnia roku 1970, zwiastując powtórny niepodległościowy zryw Polaków lat 80-tych. Widowisko jednocześnie jest pełne czaru i świątecznego nastroju, otrzymać mamy rozśpiewany i roztańczony, pełen inscenizacyjnego rozmachu spektakl. Wzbogacono go rozbudowaną aranżacją kolęd i pastorałek – usłyszymy ich ponad 20! Jest w nim pełna wdzięku scenografia, przepych kostiumów i niemała obsada. Dość powiedzieć, że na scenie jawi się kilkudziesięciu wykonawców, że obok artystów zawodowych występują dzieci i młodzież , a najmłodsi aktorzy liczą sobie ledwie... kilka latek!
Ceny biletów: 25 zł normalny, 18 zł ulgowy oraz 15 zł zbiorowy (grupa 20 osób). Bilety są do nabycia w kasie biletowej w godzinach 9:00 – 13:00 i 15:00 - 19:00 wtorku do piątku oraz na dwie godziny przed spektaklem. Rezerwacja: Biuro Organizacji Widowni 8:00 – 16:00 (pon..-pt.) tel. 014 636 1253, 6361254 lub na www.bileteria.pl..
Szczegółowy harmonogram spektakli – w naszym kalendarium, internetowym i drukowanym wydaniu „Akcentów” oraz na stronie teatru.
Spektakl specjalny: 17 stycznia godz. 15:30
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, October 27, 2021 22:24:13
IP     : 35.175.107.77
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html