Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Filmy norweskie w Mościcach   -   08/5/2004
Dobiega właśnie końca Festiwal Tarnowska Nagroda Filmowa a już w środę w Mościcach rusza kolejna filmowa impreza w Tarnowie. Będzie to III Przegląd Filmów Norweskich - impreza przygotowana przez Tarnowski Oddział Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej, Klub Studencki "Przepraszam" i Firmę Future (Beata Maaaga i Jerzy Świtek) przy współpracy i pod patronatem Ambasadora Królestwa Norwegii w Warszawie. Na wszystkie projekcje bilety wstępu kosztują tylko 5 zł !

Ogloszenie

A na ekranie "Millennium" od 12 do 16 maja zobaczyć będzie można kilka znakomitych, w większości nowych obrazów kinematografii norweskiej. Przegląd zatytułowano "Od średniowiecza do współczesności" .
12 maja o 17.00 zobaczymy zbierający doskonałe recenzje film KSIĘGA DINY w reż. Ole Bornedala. To ekranizacja beststellerowej powieści Herbjorg Wassmo, opowiadająca niebanalną, kostiumową historię młodej kobiety z połowy XIX w. skrzywdzonej przez ojca , która sama musi przedzierać się przez życie.
W czwartek o 18.00 - refleksyjna komedia HISTORIE KUCHENNE w reż. Benta Hamera. Po seansie wykład red. Jana Olszewskiego (KINO) zatytułowany "Kinematografia norweska - stan na dziś" .
W piątek o godz. 17.00 przypomnieć będziemy sobie mogli głośny przed laty obraz DAGNY w reż. Haakona Sandoya, bedący historią burzliwego małżeństwa Norweżki Dagny Juel z "prorokiem" polskiego modernizmu - Stanisławem Przybyszewskim. Po seansie zaplanowano spotkanie z odtwórcą roli Przybyszewskiego - Danielem Olbrychskim.
W sobotę o 17.00 na ekranie w Mościcach wyświetlona zostanie średniowieczna opowieść Liv Ullmann, będąca ekranizacją największego dzieła norweskiej laureatki Nagrody Nobla - Sigrid Undset - KRYSTYNA, CÓRKA LAWRANSA . Zakończenie Festiwalu zaplanowano w niedzielę. Tego dnia o godzinie 17.00 będzie jeszcze można zobaczyć obyczajową komedię z 2003r. - KUMPLE. Film wyreżyserowany przez Mortena Tylduma jest aktualnym przebojem kinowym na półwyspie skandynawskim.

Bilety na wszystkie projekcje Przeglądu nabyć można w cenie 5 zł.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 14)Dodaj komentarz
(09-05-2004) Ewcia :
"Księga Diny" jest kapitalna!!!!! Film trzeba zobaczyć, i to koniecznie w kinie...świetne zdjęcia, muzyka, erotyzm, i skandynawski klimat. Polecam, bo naprawdę warto!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-05-2004) przemek :pejok@buziaczek.pl 
Mam nadzieje źe w Tarnowie będzie ycoraz więcej takich imprez,to podnosi range miasta.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-05-2004) Cecylka :
A ja, w czasach mojej pierwszej młodości czytałam "Krystynę ,córkę Lawransa" i jestem bardzo ciekawa ekranizacji tej powieści.Muszę się wybrać , bo książka była świetna.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-05-2004) Ula :
Na plakatach pisze, że bilety są po 5 zł. To jak z tym wstępem darmowym??

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-05-2004) organizatorzy III Przeglądu Filmów Norweskich :
Komunikat organizatorów III Przeglądu Filmów Norweskich: bilety na wszystkie projekcje są po 5 zł. Informacja, która pojawiłą się w internecie na stronie kina Millennium o wstępie wolnym jest pomyłką. Zapraszamy na projekcje. Organizatorzy

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-05-2004) Dociekliwy :
Na oficjalnej stronie ambasady Norwegii (www.amb-norwegia.pl) napisany jest nastepujący komunikat: "Bilety na projekcję filmu Dagny w cenie 5 zł, na pozostałe projekcje - wstęp wolny". I co organizatorzy powiedzą na taki komunikat?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-05-2004) Ja :
Ja dzisiaj wszedłem za darmo.. nikt nie sprawdział biletu, nikt nie pytał o bilet wiec wporzadku.. a i nie ma biletów tylko cegiełgki po 5 zł. A cegiełki to chyba się dowolnie zakupuje...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-05-2004) Bardzo Dociekliwy :
W kasie nie było mowy o żadnych cegiełkach tylko o biletach. Pani w okienku powiedziała, że nie ma wstępu wolnego tylko wstęp za 5 zł. Jeszcze 12-05 o godzinie 15.00 w repertuarze na stronie kina na wszystkie filmy przeglądu oprócz piątku wstęp był wolny (na stronach Ambasady Norwegii jest tak nadal napisane), już o 16.30 tylko seans 12-05 był zapisany wstęp wolny, a i tak był płatny. Faktycznie słabo sprawdzano czy ma się bilety ale pani na "bramce" część osób pytała o bilety lub zaproszenia. Nie mam zamiaru czuć się jak złodziej i przekradać się żeby wejść za darmo. Nie chodzi mi też o 5zł bo i tak bym poszedł na ten film, chodzi o to że jest to zwykłe oszustwo i o to że oszustami są też pracownicy Ambasady Norwegii. Bo są osoby dla których 5 zł jest duża kwota i poszli do kina bo miał być wstęp wolny. A tu nikt nawet nie przeprosił za to kłamstwo. Jak zwykle przy imprezach tego typu (przy zwykłych projekcjach zresztą też) jest b....l. Kto uczęszcza na imprezy tam organizowane wie że ciągle są jakieś pomyłki: a to inne filmy niż wcześniej zapowiadane, a to bilety nie w tej cenie, to z kolei na karnecie błędnie podane czasy projekcji, początek projekcji o innej godzinie... i oczywiści nigdy nie usłyszałem żadnego przepraszam (raczej odnosiłem wrażenie że jak mi się nie podoba to mogę nie przychodzić i że i tak ktoś mi robi łaskę ba mam np. karnet ze zniżką). Niestety kino nie musi dbać o klienta gdyż i tak ma zapewnioną frekwencję dzięki Zakładom Azotowym, które dotują swoim pracownikom część kosztów biletów, co naturalni eliminuje konkurencję między kinami w Tarnowie. ps. Mieszkamy na prowincji (mówię to bez jakiegokolwiek wstydu), ale o ile wiem to kwiaty wręcza się po przemówieniu a nie przed. Nawet tego organizatorzy nie wiedzą i robią takie głupie gafy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-05-2004) ZaBardzo Dociekliwy :
Jeśli kogoś obraziłem swoją wypowiedzią to PRZEPRASZAM. Nie chodzi o 5 zł tylko o zwykłe wyjaśnienie i zwykłe przepraszam, co można było zrobić wczoraj i nie było by sprawy. A pisząc cytuję „Nie chodzi mi też o 5zł bo I TAK BYM POSZEDŁ NA TEN FILM, chodzi o to że jest to zwykłe oszustwo i o to że oszustami są też pracownicy Ambasady Norwegii” miałem na myśli że przez błędy organizatorów nawet pracownicy ambasady wyszli na kłamców (jedynie wprowadzeni w błąd przez organizatorów ale się uniosłem). Wyjaśnienie celu zbierania cegiełek też jest uzasadnione bo cegiełki można zbierać na różne cele od budowy socjalizmu (mam nadzieję że nie wróci i o to organizatorów nie podejrzewałem), partie polityczne ale i a szczytne cele jak kultura, zdrowie… Tu też wystarczyło jedno zdanie dlaczego nie bilety tylko cegiełki i nikt by nie spekulował. Nie miałem zamiaru tez się skradać jak przedmówca podpisujący się Ja (choć go rozumiem), ale jak widać np. dla ucznia z małym kieszonkowym 5 zł to są pieniądze (a 4x5=20 zł tym bardziej). Zresztą w kinie słyszałem więcej głosów niezadowolenia, więc niech teraz wszyscy nie będą tacy zdegustowani. Teraz wyszło na to że inni są winni, a dla organizatorów nie było sprawy. Podsumowując brakło wyjaśnień choć organizatorzy wiedzieli już wczoraj, co było zapisane na stronach internetowych. ps. Nie dzwoniłem do ambasady, a pewnie to odniosło sutek, a nie moja wypowiedź. Podpisujący się Dociekliwy to też nie ja.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-05-2004) Gata :
Człowieku, co ci jest? Masz jakiś problem emocjonalny, czy co? Wydaje mi się, że organizatorzy przeglądu filmów norweskich nie mają nic wspólnego z MFK. Chyba po prostu wynajmują tam salę, bo gdzieś muszą. Dlaczego więc obrzucasz ich błotem za swoje żale do MFK? Coś tu jest nie tak. Przemyśl to sobie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-05-2004) okay :
Nieporozumienie było też byłem ze znajomymi zaskoczony a nikt nie wyjaśnił o co chodzi. Ale ważnie że filmy są dobre i warto się wybrać. Pozdrawiam.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-05-2004) kate00 :
Ludzie się starają, organizują, a ktoś potrafi tylko wytykać niedociągnięcia. Dzieki kinu Millenium często można zobaczyć ambitne kino (nie przeczę tutaj, że do Marzenia takie filmy nie trafiają), a że zdarzają się wpadki to nie powód żeby wieszać na kimś psy. Sama pamiętam jak prosiłam żeby przełączyć film bo puszczono nie ten co trzeba, ale wspominam to z uśmiechem i nie uważam żeby można się bylo z tego powodu irytować (no chyba, że ktoś ma gorszy dzień albo stan napięcia :). Po co innego idzie się do kina. Potwierdza się stara reguła, że najwięcej do powiedzenia ma ten który nic nie robi.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-05-2004) kate00 :
...chociaż przyznam, że nie byłam szczęśliwa gdy połowę Kill Bill 2 obejrzałam na zwężonym ekranie, bo dopiero później rozstrzelili obraz tak jak powinien być, ale to takie swoiste "smaczki" Millenium i patrzę na nie z przymrużeniem oka....w pewien sposób tworzą urok tego miejsca jesli wiecie o czym mowie....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-05-2004) Evita :
Jestem pod wrażeniem dzisiejszego filmu - Krystyny, córki Lawransa. Dlaczego takich filmów nie ma w kinach? Tak samo ciekawa jestem dlaczego w Tarnowie nie ma takich spotkań z aktorami jak wczorajsze z Danielem Olbrychskim? Kiedy recytował Norwida przechodziły mnie ciarki. To jest nie tylko gwiazdor, ale także prawdziwy aktor. Czekam na następne wrażenia tego rodzaju...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947