To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
  
   Filmy norweskie w Mościcach   -   08/5/2004
Dobiega właśnie końca Festiwal Tarnowska Nagroda Filmowa a już w środę w Mościcach rusza kolejna filmowa impreza w Tarnowie. Będzie to III Przegląd Filmów Norweskich - impreza przygotowana przez Tarnowski Oddział Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej, Klub Studencki "Przepraszam" i Firmę Future (Beata Maaaga i Jerzy Świtek) przy współpracy i pod patronatem Ambasadora Królestwa Norwegii w Warszawie. Na wszystkie projekcje bilety wstępu kosztują tylko 5 zł !

Ogloszenie

A na ekranie "Millennium" od 12 do 16 maja zobaczyć będzie można kilka znakomitych, w większości nowych obrazów kinematografii norweskiej. Przegląd zatytułowano "Od średniowiecza do współczesności" .
12 maja o 17.00 zobaczymy zbierający doskonałe recenzje film KSIĘGA DINY w reż. Ole Bornedala. To ekranizacja beststellerowej powieści Herbjorg Wassmo, opowiadająca niebanalną, kostiumową historię młodej kobiety z połowy XIX w. skrzywdzonej przez ojca , która sama musi przedzierać się przez życie.
W czwartek o 18.00 - refleksyjna komedia HISTORIE KUCHENNE w reż. Benta Hamera. Po seansie wykład red. Jana Olszewskiego (KINO) zatytułowany "Kinematografia norweska - stan na dziś" .
W piątek o godz. 17.00 przypomnieć będziemy sobie mogli głośny przed laty obraz DAGNY w reż. Haakona Sandoya, bedący historią burzliwego małżeństwa Norweżki Dagny Juel z "prorokiem" polskiego modernizmu - Stanisławem Przybyszewskim. Po seansie zaplanowano spotkanie z odtwórcą roli Przybyszewskiego - Danielem Olbrychskim.
W sobotę o 17.00 na ekranie w Mościcach wyświetlona zostanie średniowieczna opowieść Liv Ullmann, będąca ekranizacją największego dzieła norweskiej laureatki Nagrody Nobla - Sigrid Undset - KRYSTYNA, CÓRKA LAWRANSA . Zakończenie Festiwalu zaplanowano w niedzielę. Tego dnia o godzinie 17.00 będzie jeszcze można zobaczyć obyczajową komedię z 2003r. - KUMPLE. Film wyreżyserowany przez Mortena Tylduma jest aktualnym przebojem kinowym na półwyspie skandynawskim.

Bilety na wszystkie projekcje Przeglądu nabyć można w cenie 5 zł.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, April 24, 2024 19:54:35
IP     : 3.238.117.130
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html