Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   "Majestat fiordów" w MFK   -   08/5/2004
Wernisaż akwarel norweskich autorstwa Kazimierza Twardowskiego zainauguruje i będzie towarzyszyć III Przeglądowi Filmów Norweskich. Wystawę zatytułowano "Majestat Fiordów", znajdą się na niej bowiem pejzaże z norweskich wybrzeży, którymi autor zafascynowany jest od lat. Twardowski jest jednym z mistrzów współczesnej polskiej akwareli.

Ogloszenie

Artysta, na co dzień mieszkajacy w podsądeckich Naszowicach jest typem artysty poszukującym nowych i malowniczych miejsc do swoich inspiracji twórczych. Podczas wielu artystycznych podróży trafił w roku 1997 do Norwegii, która stała się jego nową fascynacją malarską. Ta wspaniała przyroda i jeszcze wciąż dzika natura dostarcza mu nowych tematów a terchnika akwareli , którą się posługuje jest jakby stworzona do tych efektów światła, wody i przestrzeni.
W organizowanych wspólnie zżoną wyprawach plenerowych spotykają przyjaznych ludzi dzięki którym organozowane są pobyty i wystawy w różnych miejscach południowo-zachodniej Norwegii.

Kazimierz Twardowski urodził się w r. 1952 w Olszance k. Nowego Sącza , dyplom uzyskał na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Jego obrazy prezentowane były na wielu wystawach w kraju i zagranicą. Za swoją twórczość został wyrózniony m.in. w ubiegłym roku Stypendium Ministra Kultury i Sztuki za rozpoczęty program "Światło i przestrzeń w akwareli". Za zestaw "Norweskie światło" został też rok temu uhonorowany na dorocznej wystawie ZPAP "SALON 2003" w Nowym Sączu.
Więcej na temat autora i jego twórczości można przeczytać i zobaczyć na stronie internetowej artysty: www.twardowski.podegrodzie.iap.pl

Wystawa "Majestat fiordów" gościć będzie w Mościckiej Fundacji Kultury do końca czerwca. www.twardowski.podegrodzie.iap.pl
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947