To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Cienie zapomnianych przodków (2)    -   14/1/2009
Koncert Max Klezmer Band
Przypominamy: 18 stycznia, drugiego dnia projektu „Cienie zapomnianych przodków“ w Mościckim Centrum Kultury odbędzie się degustacja potrwa kuchni żydowskiej, przygotowanych przez restaurację Ad Rem w Tarnowie oraz koncert zespołu Max Klezmer Band. Ta ośmioosobowa formacja klezmerska łączy muzykę żydowską z motywami z różnych stron świata, sięgając po elementy jazzu, folku, klasyki. Nastrojem swoich wykonań przenosi w uliczki żydowskich dzielnic, maluje klimat starych kawiarenek a także zaskakuje odważnymi połączeniami z muzyką wielu narodowości. Ostatnia płyta „Tsunami” sięga do tematyki klezmerskiej i bałkańskiej, staje się pretekstem do opowiedzenia własnej historii – tej z krakowskiego Kazimierza.

Ogloszenie

Dorobek zespołu to kilka płyt, z których ostatnia – „Tsunami” swoją premierę miała w 2007 roku. Ich muzyka, odczuwana jako połączenie tradycji i nowoczesności, sięga w głąb duszy ludzkiej odkrywając wspólną kulturową i artystyczną tożsamość ludzi różnych nacji, skłania zarazem do refleksji i budzi radość życia.
Zespół Max Klezmer Band został założony w 1998 roku przez Maxa Kowalskiego. Początkowo zainspirowany muzyką żydowską, dzięki ciągłym poszukiwaniom stworzył swój własny, niepowtarzalny styl.
Zespół koncertuje w Polsce i za granicą (Francja, Niemcy, Austria, Belgia, Szwecja, Węgry, Słowacja, Czechy, Łotwa, Białoruś). Ich koncerty to wspaniałe spektakle muzyczne, które porywają słuchaczy i długo nie dają o sobie zapomnieć. Muzycy potrafią stworzyć klimat niemal metafizyczny zadziwiając publiczność kunsztem wirtuozerskich improwizacji, a także niezwykłymi zdolnościami aktorskimi.

Skład:
MAX KOWALSKI – kontrabas, kompozycja. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Współpracuje z Teatrem Witkacego w Zakopanem. Jest autorem muzyki do spektakli: „Tangen” Knuta Hamsuna (Teatr Witkacego), „Pustynia” Tankreta Dorsta (Teatr Polski we Wrocławiu), „Kamienie w kieszeniach” Marii Jones (Klub Graffifti w Lublinie) – wszystkie w reż. Ł. Witt-Michałowskiego. Nauczyciel gry na kontrabasie w PSM I st. W Krakowie. Współpracuje z wieloma muzykami scen krakowskich. Założyciel i lider zespołu Max Klezmer Band.

MICHAEL JONES – skrzypce, śpiew, trąbka, djembe, hinduskie skrzypce, kompozycja. Studiował w Anglii (skrzypce) w Guildhall School of Music w klasie Krzysztofa Śmietany. Był także pilotem w RAF. Dziesięć lat temu przyjechał do Polski i zakochał się w Krakowie, gdzie nadal mieszka. Współpracował z Fiolką Najdanowicz, dla której grał i komponował (album „Fiolka”). Na hinduskich skrzypcach nagrywał muzykę do filmu „Wiedźmin” oraz dla zespołu Papryka Korps. Jest współautorem muzyki do przedstawienia „Mały Książę” w Toruniu. Występował z Nigelem Kennedym, Kiniorem, Markiem Stryszowskim. Grał z celtyckim zespołem Wassail oraz z Sidneyem Polakiem. Śpiewa i komponuje dla swojego zespołu O.Q.Larsen. Przez wiele lat występował w formacji Okularsy Antidepresjon. W Max Klezmer Band od 2006 roku.

PIOTR SKUPNIEWICZ – klarnet, klarnet basowy, kompozycja. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. W latach 1995–1997 I klarnecista orkiestry kameralnej Capella Cracoviensis. Uczestnik wielu wydarzeń kulturalnych, współpracował z uznanymi artystami sceny polskiej (m.in. K. Gartner, Aida, J. Steczkowska, M. Pospieszalski, Piwnica pod Baranami). W latach 2000–2007 członek zespołu Lubieżnicy Folkloru. Obecnie, nauczyciel gry na klarnecie w PSM I st. w Myślenicach. Od 1997 roku związany muzycznie i emocjonalnie z Teatrem Witkacego w Zakopanem. W Max Klezmer Band od 1999 roku.

BOGUSŁAW ZIĘBA – akordeonista, pianista, kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Umiejętność improwizacji szkolił na warsztatach jazzowych pod kierunkiem m. in. W. Niedzieli i A. Dutkiewicza. Współzałożyciel zespołów L acco, Frittata, Nic do ukrycia. W Max Klezmer Band od 2008 roku.

JACEK HOŁUBOWSKI – akordeon. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Współtworzy działania muzyczne od folku po awangardowe „spontanious composition". W latach 1996–1999 wraz z Januszem Wojtarowiczem i Marcinem Filipkiem tworzył akordeonową grupę Emotion Trio, z którą wystąpił na Music West Festival w Vancouver w Kanadzie (album „Cry”). W latach 1996–2002 współtworzył Jascha Lieberman Trio („Rememberance of Kazimierz” – Universal Music 1999). Z zespołem tym zagrał kilkaset koncertów w Polsce i kilku krajach Europy (Niemcy, Czechy, Serbia, Czarnogóra, Szwajcaria). Współpracuje z Januszem Radkiem (płyta „Królowa Nocy” z zapisem koncertu w krakowskim klubie Alchemia uzyskała statut Złotej Płyty, a przedstawienie pod tym samym tytułem, w ankiecie pisma „Teatr”, zostało uznane za najlepszy spektakl muzyczny roku 2004). Od kilku lat współpracuje z krakowskim Teatrem im. J. Słowackiego i zakopiańskim Teatrem Witkacego. W Max Klezmer Band od 2003 roku.

ADAM LEŚNIAK – perkusja, kompozycja. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie – studia ukończone dyplomem z wyróżnieniem. Stypendium oraz asystentura na wydziale kompozycji w Central Washington University (USA). Obecnie, miejsce zamieszkania i pracy – południowa Polska. Kompozytor, producent muzyki filmowej, teatralnej i innej. Członek wielu zespołów i projektów muzycznych: East End, KDN, Silver Sound, Teatr Witkacy. W Max Klezmer Band od 2008 roku.

ANDRZEJ CZOP „CZOPER” – realizator dźwięku, oświetlenia. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. W czasach studenckich (1976–1993) kierownik techniczny Studenckiego Radia Centrum (pierwsze nagrania z Jackiem Kaczmarskim i Grzegorzem Turnauem). Współpracował z czołówką polskich artystów scen i estrady (m. in. Skaldowie, Grupa Pod Budą, Zbigniew Wodecki, Andrzej Zaucha, Wały Jagiellońskie, Dżem, Ela Adamiak, Andrzej Poniedzielski), a także z muzykami jazzowymi (Jarosław Śmietana, Nigel Kennedy, Zbigniew Namysłowski, Jan Muniak, Old Metropolitan Band i in.). Współpracował również z Teatrem STU („Król Ubu”). Z krakowskim teatrem KTO (od 1983) realizował dźwięk do wielkich widowisk plenerowych dla telewizji (m.in. „Vivat Academia” – 600 lat Uniwersytetu Jagielońskiego, „Kantata”, „Na Moście”, „Wianki Krakowskie”). W 2005 roku był członkiem ekipy technicznej realizatorów obsługujących koncerty Dnia Polskiego EXPO 2005 w Japonii. Od 2004 roku jest kierownikiem pracowni akustycznej Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie i realizatorem dźwięku formacji Max Klezmer Band.

DAMIAN RĘKAS – management, realizacja oświetlenia, transport. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji UMCS w Lublinie. W latach 1993–1997 współtworzył grupę CAVE (album „Cave”). Był założycielem i liderem formacji SIEDEM (1997–2003), z którą m.in. wydał dwa albumy: „Siedem” i „Pomarańcze”. Kompozytor, autor tekstów, aranżer, producent, klawiszowiec. Wygrał konkurs „Debiuty” podczas Festiwalu Opole 1999, był nominowany do nagrody Fryderyki 2000, a jego utwory wspięły się na szczyty playlist i list przebojów radia RMF, ZET i in. Nagrał sześć wideoklipów w reżyserii m. in. Yacha Paszkiewicza i Piotra Rzepińskiego, był gościem wielu programów telewizyjnych, zagrał setki koncertów. W Max Klezmer Band od 2005 roku.

MCK, ul. Traugutta 1, 18 stycznia; degustacja – godz. 18:00, koncert – godz. 19:00. Cena biletu: 25 zł.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Tue, July 23, 2024 00:25:05
IP     : 100.28.0.143
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html