Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Sukces Szpitala Wojewódzkiego im Św. Łukasza    -   14/1/2009
Mammografia w czołówce
Na trzecim miejscu w Małopolsce i szesnastym miejscu w kraju pod względem kwalifikacji personelu znalazła się pracownia mammograficzna w Szpitalu Wojewódzkim im. Św. Łukasza w Tarnowie. –To szczególnie dobra wiadomość dla naszych pacjentek. Mogą być pewne, że są pod najlepszą opieką – podkreśla Anna Czech, dyrektor szpitala. Tymczasem przeprowadzona w Polsce kontrola poradni mammograficznych finansowanych przez NFZ wykazała, że źle działa co czwarty mammograf.

Ogloszenie
>

Centralny Ośrodek Koordynacyjny w Warszawie audytem sprawdzającym kwalifikacje personelu pracowni mammograficznych objął 284 jednostki w całej Polsce, wśród których były 23 pracownie z województwa małopolskiego. Tarnowska pracownia uzyskała wynik na poziomie 89,8 procent.
Ocena odbywała się anonimowo. Dokonujący jej eksperci przyznawali punkty na podstawie losowo wybranych zdjęć mammograficznych pacjentek uczestniczących w programie badań przesiewowych. Trzech niezależnych audytorów analizowało jakość zdjęć nie wiedząc, gdzie zostały wykonane, a ostateczną ocenę ustalano obliczając średnią punktów.
Równie dobrze wypadła kontrola warunków technicznych pracowni. Na 25 ocenianych w województwie jednostek pracownia Szpitala im. Św. Łukasza zajęła ósme miejsce. Uzyskany przez nią wynik (80,27 procent) oznacza, że pracownia reprezentuje poziom „odpowiednio wysoki” czyli znajduje się w najwyższym możliwym przedziale ocen. Przy wystawianiu końcowej oceny eksperci brali pod uwagę m.in. wypełnianie określonych przez Narodowy Fundusz Zdrowia warunków technicznych, wyposażenie pracowni w niezbędny sprzęt, organizację pracy w pracowni oraz wielkość dawki promieniowania podczas badania.

Informacja o wysokiej jakości badań mammograficznych w „Łukaszu” jest o tyle istotna, że jak podał dzisiejszy „Dziennik”, przeprowadzana w kraju kontrola poradni mammograficznych finansowanych przez NFZ, wykazała iż źle działa co czwarty mammograf.
MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl