To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Jubileuszowy przegląd zespołów kolędniczych Domów Pomocy Społecznej    -   19/1/2009
Hej kolęda, kolęda
W środę, 21 stycznia rozpoczyna się tradycyjny, coroczny przegląd zespołów kolędniczych Domów Pomocy Społecznej. Impreza, która weszła na stałe w kalendarz kulturalny powiatu tarnowskiego, będzie miała swój mały jubileusz – zorganizowana zostanie po raz piętnasty. Przez dwa dni w Tuchowskim Domu Kultury rozbrzmiewać będą kolędy i pastorałki wykonywane przez mieszkańców DPS-ów, którzy dzielą się z ludźmi radosną nowiną, że „Bóg odwieczne słowo, stał się człowiekiem i zamieszkał wśród nas”.

Ogloszenie

Spotkania zespołów kolędniczych, których pomysłodawcą był nieżyjący już dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Karwodrzy Stanisław Kurczab, odbywają się nieprzerwanie od 1995 r. Z roku na rok uczestniczy w nich coraz większa liczba kolędników z województwa Małopolskiego oraz województw ościennych. Dla mieszkańców biorących udział w przeglądzie wspólne kolędowanie jest ogromnym przeżyciem i okazją do zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych. W tym roku 21 i 22 stycznia na XV Przeglądzie, wystąpi blisko tysiąc wykonawców z 44 Domów Pomocy Społecznej, Środowiskowych Domów Samopomocy oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej działających w czterech województwach.
Pierwszy dzień przeglądu, czyli środa, rozpocznie się o godz. 9:00 Mszą św. w sanktuarium MB Tuchowskiej pod przewodnictwem biskupa Wiesława Lachowicza. Następnie uczestnicy przeniosą się do Domu Kultury w Tuchowie. Podczas spotkania nastąpi także rozstrzygnięcie konkursu szopek bożonarodzeniowych wykonanych przez mieszkańców w ramach terapii zajęciowej.

Organizatorami XV Małopolskiego Przeglądu Zespołów Kolędniczych mieszkańców Domów Pomocy Społecznej im. Stanisława Kurczaba są: Dom Pomocy Społecznej w Karwodrzy, Klasztor OO. Redemptorystów w Tuchowie, Dom Kultury w Tuchowie, Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych oraz Stowarzyszenie Przyjaźń działające przy Domu Pomocy Społecznej w Karwodrzy.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, July 20, 2024 18:40:40
IP     : 44.192.94.177
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html