To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Wystawa Grand Press Photo gości w Tarnowie    -   19/1/2009
Najlepsi z najlepszych
Po Warszawie, Gdyni, Poznaniu, Bydgoszczy i Lublinie wystawa najlepszych zdjęć z tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Prasowej Grand Press Photo zawita do Tarnowa. 148 zdjęć autorstwa 56 fotoreporterów z całej Polski uczestniczących w IV edycji konkursu oraz kilkanaście prac Erica Grigoriana, po raz pierwszy odwiedzi nasze miasto. Przypominamy, iż wernisaż prac odbędzie się 21 stycznia o godz. 18:00 w Sali Lustrzanej. Patronat nad tarnowską wystawą sprawuje TCK.

Ogloszenie
>

Grand Press Photo to konkurs dla zawodowych fotoreporterów pracujących w redakcjach prasowych, agencjach fotograficznych oraz freelancerów. Od czterech lat organizuje go branżowy miesięcznik "Press", poświęcony mediom, reklamie, marketingowi i PR. W tegorocznej edycji jury miało do oceny aż 4 900 zdjęć - o 25 proc. więcej, niż w roku ubiegłym. Prace były oceniane w kategoriach: Wydarzenia, Ludzie, Życie Codzienne, Sport, Przyroda – osobno zdjęcia pojedyncze, osobno fotoreportaże.
Grand Press Photo jest konkursem wyjątkowym, ponieważ przewodniczącym jury i osobą, która ma decydujący głos przy wyborze nagradzanych prac, jest zawsze zwycięzca najbardziej prestiżowego na świecie konkursu dla fotoreporterów World Press Photo. W tym roku był to Eric Grigorian, amerykański fotoreporter współpracujący z agencją Polaris Images, zwycięzca World Press Photo 2003. Oprócz niego w jury tegorocznego konkursu zasiadali: Wojciech Druszcz („Polityka”), Chris Niedenthal, Krzysztof Wójcik (Polska Agencja Fotografów Forum), Piotr Wójcik („Gazeta Wyborcza”).

Główną nagrodę i tytuł Zdjęcia Roku otrzymała fotografia wykonana w grudniu 2007 roku przez Tomasza Gudzowatego, pokazująca dzieci z prywatnej szkoły akrobatycznej w chińskim Wuqiao. Miejscowość ta jest znana w Chinach jako kolebka sztuki cyrkowej. Na 270 tys. mieszkańców ponad 20 tys. zawodowo zajmuje się akrobacją lub uczy się w szkołach cyrkowych. Autor Zdjęcia Roku dostał aparat fotograficzny Nikon D3 z obiektywem szerokokątnym, drukarkę Epson Stylus Photo R1900 i pakiet Adobe Creative Suite 3 Design Premium.
Przewodniczący jury Eric Grigorian tak motywował ów wybór: –To zdjęcie zwyciężyło dzięki mocnej, dobrej kompozycji. Dzięki treści, jaką ze sobą niesie. Dzięki unikatowości, jaką dla nas prezentuje. Wszystko, co chciałbym mieć w fotografii i czego od dobrej fotografii oczekuję, jest w Zdjęciu Roku.
Z kolei Tomasz Gudzowaty tak mówi o okolicznościach powstania tego zdjęcia: –Prywatna szkoła sportowa, jedna z wielu w Wuqiao, mieści się w domu właściciela, a zarazem trenera, który przez uczniów nazywany jest wujkiem. Nie ma tam nic z atmosfery pekińskich czy szanghajskich „fabryk” wyczynowych gimnastyków. Te dzieci przygotowują się do kariery cyrkowej. Niektóre zakończą zawodową edukację na tej szkółce, najzdolniejsi pójdą do państwowej szkoły cyrkowej. Warunki panują raczej siermiężne – nie ma szatni, pryszniców, kosztownych urządzeń gimnastycznych – ale atmosfera jest na pewno dużo bardziej rodzinna. Nagrodzone na GPP zdjęcie powstało ostatniego dnia mojej tam pracy.

Na wystawie zdjęć finałowych są także te, które zdobyły nagrody w poszczególnych kategoriach. Zdaniem jurorów odznaczają się one świeżym spojrzeniem, zwracają uwagę na sytuacje przez wielu fotoreporterów niedoceniane. Szczególnie wysoko oceniono kategorię Ludzie, m.in. fotoreportaże prezentujące próbę własnego, nowego podejścia fotoreportera do bohaterów.

Sponsorami konkursu Grand Press Photo 2008, gali i wystawy są: Grupa Żywiec SA, Nikon, MasterCard, PKN Orlen, Polska Telefonia Cyfrowa (operator sieci Era), Windows Live. Sponsorami wystawy są ponadto firmy Epson i Adobe. Patroni medialni konkursu: RMF FM i Interia.pl.

Wernisaż: Sala Lustrzana, ul. Wałowa 10, 21 stycznia godz. 18:00 Wystawa czynna będzie do dnia 20 lutego.

UwagaPrzepraszamy za brak zdjęcia – zgodne z życzeniem serwisu wykorzystanie jakiegokolwiek ze zdjęć dla celów prasowych wymaga zalogowania się na stronie www.grandpressphoto.pl/prasa/, co wiąże się z koniecznością zarejestrowania się i zainstalowania aplikacji Windows Live. Zainteresowanych obejrzeniem zdjęć, a tym samym skorzystania z Windows Live zapraszamy na podaną powyżej stronę.
MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, July 22, 2024 22:39:51
IP     : 100.28.0.143
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html