To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Już tysięczny widz na „Koziołku”    -   23/1/2009
Grają także w szpitalach
„Przygody Koziołka Matołka” najnowsza bajka grana w Tarnowskim Teatrze miała premierę 11 stycznia. Już w pierwszym tygodniu grania na deskach zobaczyło ją ponad tysiąc dzieci. W czasie piątkowego spektaklu, wręczono tysięcznemu widzowi słodycze, komplet gadżetów teatralnych oraz książeczkę o Koziołku Matołku. Warto odnotować, że bajka prezentowana jest również chorym dzieciom umieszczonym na oddziałach szpitalnych w Tarnowie i okolicach.

Ogloszenie

W piątkowym spektaklu uczestniczyły dzieci ze Szkoły Społecznej nr 2 w Tarnowie, Szkoły Podstawowej w Bistuszowej, Szkoły Podstawowej nr 2 w Tarnowie, Szkoły Podstawowej w Moszczenicy oraz przedszkola z Przeczycy koło Pilzna i Porąbki Uszewskiej. Szczęśliwym tysięcznym widzem okazał się Jakub Siedlik z przedszkola w Przeczycy. -Podobał mi się Koziołek oraz lekarz– mówi pięcioletni Kuba. -Fajne były piosenki. Bajkę o Koziołku będzie czytać mi mama. To pierwsza wizyta w teatrze, ale opiekunka z przedszkola zapewnia, że grupa przyjedzie niebawem na „Towarzystwo Pana Brzechwy”.
Cały spektakl skłania dzieciaki do poruszenia własną wyobraźnią. Prosta, ale z pomysłem aranżowana scenografia zmienia się w kolejne przestrzenie. Aktorzy odtwarzający kolejne muszą sporo się nagimnastykować, bo akcja bajki nie pozwala im zbytnio odpocząć. -To klasyczny powrót do dzieciństwa po wielu latach – mówi Przemek Sejmicki odtwarzający tytułowa rolę. Młodzi widzowie reagują świetnie i cały zespól ma z tego satysfakcję. Sama rola jest męcząca fizycznie, ale czego człowiek nie zrobi dla tych uroczych dzieciaków.

Spektakl „Przygody Koziołka Matołka” w reżyserii Sławomira Gaudyna jest grany od premiery 11 stycznia na spektaklach dopołudniowych w ciągu tygodnia oraz w weekendy. W ramach wystawiania tego spektaklu zaplanowano także dziesięciokrotną prezentację dla chorych dzieci na oddziałach szpitalnych w Tarnowie i okolicach. Najbliższa okazja, by zobaczyć tę - kolorową i rozbrykaną za sprawą bohaterów - opowieść będzie w sobotę o godz 10.00 w Tarnowskim Teatrze im. L. Solskiego przy ul. Mickiewicza 4.

Foto: Paweł Topolski
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Tue, July 23, 2024 00:30:49
IP     : 100.28.0.143
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html