To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: RDN
  
   Biskup krytykuje ustawę o świadczeniach rodzinnych   -   10/5/2004
Nowa ustawa o świadczeniach rodzinnych jest antyrodzinna - powiedział w Szczepanowie biskup Wiktor Skworc. Ordynariusz tarnowski przewodniczył w sobotę głównym uroczystościom odpustowym w miejscu urodzin św. Stanisława, głównego patrona Polski, diecezji tarnowskiej oraz patrona ładu moralnego.

Ogloszenie
>

- Niech troska o nasze rodziny oraz o religijny i moralny klimat w nich panujący stanie się owocem naszego spotkania z Chrystusem i z Jego wiernym naśladowcą – biskupem Stanisławem – powiedział w homilii ordynariusz tarnowski.

Biskup Skworc dodał, że praca kobiet w rodzinie powinna być dowartościowana. - Trud każdej kobiety związany urodzeniem i wychowaniem dziecka jest tak wielki, że nie może mu dorównać żadna praca zawodowa. Powinno to zostać zrozumiane w społeczeństwie, w państwie, w prawie pracy, tym bardziej, że grozi naszemu narodowi demograficzna katastrofa. Macierzyństwo kobiet powinno zostać zrozumiane jako wystarczający tytuł do moralnej i materialnej satysfakcji. “Nie wolno” kosztem tego, co się należy rodzinie ratować budżetu państwa. Dlatego razem z Rzecznikiem Praw Obywatelskich odrzucamy nową ustawę o świadczeniach rodzinnych, bo jest antyrodzinna! – uważa biskup tarnowski.

Sobotnie uroczystości zakończyły obchody 750-lecia kanonizacji św. Stanisława. Teraz rozpoczynają się obchody 925 rocznicy jego męczeńskiej śmierci.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, April 24, 2024 18:20:30
IP     : 3.238.117.130
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html