Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Kurs Drużynowych Hufca Tarnów    -   26/1/2009
Kryptonim Parasol
W dniach 23-25 stycznia w Żabnie odbyło się pierwsze spotkanie Kursu Drużynowych „Parasol” organizowanego przez Hufiec Tarnów ZHP im. gen. Józefa Bema w Tarnowie. „Parasol” jest pierwszym od lat organizowanym przez tarnowskich harcerzy, kursem skierowany do osób chcących prowadzić drużynę harcerską.

Ogloszenie

-Celem kursu jest przekazanie harcerzom niezbędnej wiedzy zarówno z zakresu metodyki pracy z dziećmi i młodzieżą, poznania harcerskiej metody pracy, aż do spraw formalnych związanych z prowadzeniem drużyny harcerskiej – mówi harcmistrz Maksym Pękosz, komendant kursu. –Do udziału w kursie zgłosiło się 24 kursantów, w różnym wieku, począwszy od gimnazjalistów, na nauczycielach kończąc. W sumie w ramach kursu jego uczestnicy wezmą udział w ok. 150 godzinach zajęć (7 tur spotkań weekendowych), na których poznają wszystkie aspekty prowadzenia drużyny harcerskiej od procedur formalnych obowiązujących w Związku Harcerstwa Polskiego, poprzez uwarunkowania polskiego prawa, sprawy gospodarki finansowej drużyny, do metodyki różnych grup wiekowych. Szkolenie kadry harcerskiej – począwszy od zastępowych, poprzez drużynowych, a na instruktorach harcerskich kończąc – jest jednym z najważniejszych priorytetów na najbliższe lata w działalności tarnowskiego hufca ZHP.
-Harcerstwo to nie tylko udział w imprezach patriotycznych jak może się niektórym wydawać. To przede wszystkim praca wychowawcza z dziećmi i młodzieżą, której patriotyzm jest jedynie niewielką częścią. – podkreśla komendant Pękosz. –I jak każda praca, aby było dobrze realizowana, musi być wykonana przez ludzi mających odpowiednie przygotowanie. Po to właśnie jest kurs drużynowych, aby dać harcerzom chcącym prowadzić drużynę harcerską odpowiednie narzędzia do pracy.

Kurs drużynowych to nie tylko zajęcia teoretyczne, ale przede wszystkim zadania praktyczne, z którymi każdy przyszły drużynowy będzie musiał się uporać. Wśród tych zadań będzie m.in. przeprowadzenie zajęć praktycznych w drużynie harcerskiej. Każdy z kursantów który pomyślnie ukończy kurs otrzyma Patent Drużynowego, który jest niezbędnym wymogiem do prowadzenia drużyny harcerskiej.
-Nazwaliśmy nasz kurs „Parasol” nawiązując tym samym do nazwy harcerskiego batalionu „Parasol” który - jako część konspiracyjnego harcerstwa w latach II wojny światowej, działającego pod kryptonimem Szare Szeregi – zapisał się bohaterskimi czynami w historii nie tylko harcerstwa – mówi harcmistrz Maksym Pękosz –Tematyka Szarych Szeregów i historii II wojny światowej jest cały czas obecna na naszym kursie. Każdy z uczestników kursu przybrał sobie konspiracyjny pseudonim, a na kolejnych zajęciach kursanci będą musieli wykazać się m.in. wiedzą z zakresu historii harcerstwa, ze szczególnym naciskiem na czas działania Szarych Szeregów.
Kurs Drużynowych „Parasol” zakończy się w czerwcu br.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl