To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   „Renton” i „New View”    -   27/1/2009
Kultura Be w styczniu
Przypominamy – już za kilka dni, 30 stycznia o godz. 19:00 w Piwnicach TCK na Niezależnej Scenie Młodych wystąpi tarnowska grupa New View, zaś jako gość wieczoru, warszawski Renton, jeden z najbardziej znanych i lubianych młodych zespołów polskiej sceny alternatywnej. Muzyka Rentona to świeża mieszanka college rocka, post punka i indie popu – w efekcie otrzymujemy melodyjne piosenki pełne energii. Bujająca, motoryczna sekcja rytmiczna, jazgotliwa gitara, oraz mocny wokal o ciekawej barwie, tworzą brzmienie grupy. Chwytliwe refreny mieszają się z zapamiętywalnymi hook’ami, zadziorne gitarowe riffy z popowymi melodiami. Renton swoją muzyką koresponduje z najnowszymi światowymi trendami nurtu indie, jednocześnie będąc zakorzenionym w tradycji piosenki spod znaku The Beatles.

Posłuchaj jak gra Renton :

Ogloszenie

NEW VIEW tarnowski zespół powstał bardzo spontanicznie, bez żadnego wcześniejszego planowania. Dwa i pół roku temu spotkało się kilku chłopaków i zamarzyło się im grać i tworzyć muzykę. Po kilku kolejnych spotkaniach powstał pięcioosobowy skład, który był zalążkiem dzisiejszego zespołu. Skład, w którym tylko jedna osoba ukończyła szkołę muzyczną. Reszta to prawdziwi amatorzy z krwi i kości. Dzisiaj są starsi i bogatsi w doświadczenie, które zdobywali grając na koncertach, przeglądach i biorąc prywatne lekcje. Obecnie NEW VIEW tworzą: basista Daniel Panek, gitarzysta Michał Warzała, perkusista Daniel Szypuła i wokalista Radosław Bieś. Zaczynali, jak większość młodych wykonawców od grania coverów, dziś piszą własne teksty i tworzą do nich muzykę. Rodzaj muzyki jaką grają można określić jako pop-rock.

RENTON to jeden z najbardziej znanych i lubianych młodych kwartetów polskiej sceny alternatywnej. W niedługim czasie od powstania zespół stał się rozpoznawalny dzięki bardzo dobrze przyjmowanym, spontanicznym i żywiołowym koncertom. Jeden z takich występów (u boku grupy „The Car is on Fire”), wywarł duże wrażenie na redaktorze radiowej Trójki Piotrze Stelmachu, co zaowocowało pojawieniem się piosenki „3 days” na jego kompilacji „Trzymaj z nami vol.2”. Kolejne poprzeczki popularności zespół pokonywał na letnich festiwalach (Off Festiwal 2006, Heineken Open-er Festiwal rok później). W 2006 r. grupa niespodziewanie zaistniała utworem „Hey girl” w reklamie jednej z sieci komórkowych. Piosenka okazała się dużym sukcesem, wywołując poruszenie zarówno wśród fanów alternatywnego grania, jak też wśród szerszej grupy odbiorców. Z reklamy, „Hey girl” trafił na singiel promujący nową kompilację Piotra Stelmacha „Offensywa”. Dalej wydarzenia potoczyły się szybko: transmitowany na żywo koncert w Trójkowym Studio im. Agnieszki Osieckiej, kolejna piosenka – „Whats not growing” umieszczona na EP-ce promującej kompilację „Ofensywa 2”, oraz kontrakt płytowy z Polską Agencją Fonograficzną. Na przełomie 2007 i 2008 zespół wszedł do Studia S4 i zarejestrował materiał na debiutancką płytę. Realizatorem i współproducentem płyty jest Marcin Gajko, który pracował wcześniej m.in. z „The Car is on Fire”, „Negatywem” czy „Agnieszką Chylińską”.
Muzyka Rentona to świeża mieszanka college rocka, post punka i indie popu. Są to melodyjne piosenki pełne energii. Bujająca, motoryczna sekcja rytmiczna, jazgotliwa gitara, oraz mocny wokal o ciekawej barwie, tworzą brzmienie Rentona. Chwytliwe refreny mieszają się z zapamiętywalnymi hook-ami, zadziorne gitarowe riffy z popowymi melodiami. Renton swoją muzyką koresponduje z najnowszymi światowymi trendami nurtu indie, jednocześnie będąc zakorzenionym w tradycji piosenki spod znaku The Beatles.

Cena biletu: 10 zł.
Piwnice TCK, 30 stycznia, godz. 19:00
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, July 20, 2024 18:26:59
IP     : 44.192.94.177
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html