Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   W Sali Lustrzanej można oglądać najlepsze polskie (i nie tylko) fotografie prasowe    -   27/1/2009
Grand Press Photo w Tarnowie
Wielkie tragedie i kameralne dramaty, wydarzenia z pierwszych stron gazet i portrety zwykłych ludzi, epicki rozmach i ulotne klimaty, wysoki poziom techniczny i artystyczna wizja - wszystko to znajdziemy na wystawie Grand Press Photo. Gościła już w Warszawie, Gdyni, Poznaniu, Bydgoszczy, Częstochowie i Lublinie, od środy jest w Tarnowie. Dzięki miesięcznikowi „PRESS” i Tarnowskiemu Centrum Kultury w Sali Lustrzanej można oglądać najlepsze fotografie prasowe z całej Polski. Organizator zapewnił ekspozycji niezwykły anturaż. Wernisaż wystawy przy lampce wina, poczęstunku, dźwiękach klimatycznego tria jazzowego miał piękną oprawę, zupełnie zresztą adekwatną do wytwornych wnętrz.

Ogloszenie

- Jeżeli twoje zdjęcia nie są wystarczająco dobre, to znaczy, że nie byłeś wystarczająco blisko – mawiał Robert Capa, jeden z ojców założycieli „Magnum” – elity elit, zakonu najlepszych fotografów prasowych świata. 148 fotografii autorstwa 56 fotoreporterów z całej Polski uczestniczących w IV edycji konkursu Grand Press Photo wydaje się udowadniać tę tezę. Jest to nie tylko wystawa najlepszych fotografii, ale także dokumentacja najważniejszych wydarzeń. Uczestnicy konkursu oczywiście byli blisko ludzi i aktualnych wydarzeń. Fotografia prasowa jest bowiem tak blisko życia, jak tylko pozwalają na to okoliczności, bohaterowie zdjęć, a niekiedy nawet odwaga fotoreporterów. Większość z fotografii poświęcona jest największym wydarzeniom z pierwszych stron gazet, np. moment zderzenia się samolotów z Zespołu Akrobacyjnego „Żelazny” podczas pokazów lotniczych Air Show 2007 w Radomiu autorstwa Kacpra Pempela, czy praca Piotra Bławickiego z „Super Expressu”, na której autor w ciekawy sposób uchwycił pływaka Pawła Korzeniowskiego podczas treningu do igrzysk olimpijskich w Pekinie. Gdyby natomiast przewidziano kategorię: najzabawniejsze zdjęcie, moim zdaniem bezkonkurencyjna jest fotografia Dariusza Golika z „Rzeczpospolitej”, na której Arcybiskup Kazimierz Nycz chwilę po ingresie na metropolitę warszawskiego przyjmuje gratulacje od wiernych w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie. Można się domyślać, że jego frapująca mina to reakcja po spojrzeniu w lustro. A jak wytłumaczyć zachowanie gratulującego? Może po prostu uwierały go skórzane stringi?
Na wystawie nie zabrakło też zdjęć tegorocznego przewodniczącego jury, Erica Grigoriana. Fotograf, z pochodzenia Ormianin, zaliczany jest do najlepszych fotoreporterów na świecie. Zrobione przez niego w 2002 roku czarno-białe zdjęcie chłopca, który został osierocony w wyniku trzęsienia ziemi w Iranie, wygrało konkurs World Press Photo 2003.
Zdjęciem roku Grand Press Photo 2008 zostało piękne, symboliczne i perfekcyjnie wykonane zdjęcie Tomasza Gudzowatego pokazujące dzieci z prywatnej szkoły akrobatycznej w Wuqiao w Chinach.

Wystawa czynna będzie w Sali Lustrzanej (Tarnów, ul. Wałowa 10) do 20 lutego, od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 do 17.00 (oprócz: 28-30 stycznia i 5 lutego). Bilety kosztują jedynie złotówkę.
AS
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 5)Dodaj komentarz
(28-01-2009) kłos :
taaa.. i akurat Pan Premier na pierwszym zdjęciu???Ehh redakcjo!Tak kochacie platformersów??Żenada !!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-01-2009) kłos :
chyba że autor zdjecia tak zabujał się w Tusku??!!Ten Golec=Bolec=Stol...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-01-2009) JAKIE JEST NAJLEPSZE ZDIęCIE W POLSCE? :
tyloko bóstwo PO

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-01-2009) prv :
jak zwykle, nie ma wystawy bez promowania pedalstwa (to akurat nie o Tusku)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-01-2009) lajkonik :
A kto tu promuje pedalstwo?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl