To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Recenzja pierwszego tegorocznego koncertu jazzowego w TCK    -   28/1/2009
Przyjemność słuchania
Interesująco rozpoczął się tegoroczny cykl imprez jazzowych organizowanych przez Tarnowskie Centrum Kultury. W piątkowy wieczór w piwnicach zagrał jeden z najwybitniejszych pianistów jazzowego młodego pokolenia Paweł Kaczmarczyk ze swoim Audiofeeling Quartet. Muzyka w wykonaniu tego zaledwie 23-letniego jazzmana i jego zespołu brzmi przystępnie - dużo w niej smaku, starannego budowania atmosfery, wzajemnej atencji i ciekawej ekspresji. Warto było więc wybrać się na występ tych obiecujących instrumentalistów. Wieczór spędzony na słuchaniu ich muzykowania był nie tylko przyjemny, ale i niezwykle bogaty, zarówno estetycznie, jak i artystycznie.

Ogloszenie

Artystom (Paweł Kaczmarczyk – piano, Radek Nowicki - saksofon, Michał Barański - kontrabas, Łukasz Żyta - perkusja ) nie sposób odmówić wykonawczego kunsztu - wspaniale panują nad dynamiką, potrafią umiejętnie, z dużą biegłością i elastycznością budować nośne harmonie. W trakcie koncertu muzycy często zmieniali tempo, dzięki czemu słuchając ich kompozycji nawet nie zauważyłam, gdy minęła godzina z okładem. Intrygowało dojrzałe piano Pawła Kaczmarczyka, fantastyczny dźwięk dęciaków Nowickiego i rytmiki Barańskiego, a także dobra perkusja Łukasza Żyty. Lider zespołu, Paweł Kaczmarczyk jest perfekcjonistą w tym, co robi. Głęboko przeżywa swoją muzykę, czego widzialnym przejawem były przedziwne, natchnione miny, które stroił w trakcie piątkowego występu. Nie mniej zachwycona była tarnowska publiczność, która na każdy utwór, każde solo reagowała entuzjastycznie. Szkoda tylko, że nie doczekawszy się bisów po zakończeniu koncertu, zmuszona była rozejść się w niedosycie.
Rzetelny jazzowy warsztat, popisowe sola, miejsce dla przestrzennej improwizacji, błyskotliwa interakcja sekcji rytmicznej, a przede wszystkim mikstura oryginalności, charyzmy i wizjonerstwa – wszystko to stworzyło jakość, która jest w stanie zadowolić nawet najbardziej wybrednych jazzowych koneserów. Tylko czekać aż Paweł Kaczmarczyk z nadziei polskiego jazzu zmieni się w jego główną siłę.
AS
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, July 22, 2024 23:16:29
IP     : 100.28.0.143
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html