To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   „Millennium Studio” zaprasza    -   29/1/2009
4 kobiety
Ten indyjski dramat składa się z czterech opowieści o kobietach z różnych warstw społecznych: prostytutki w małym miasteczku, młodej mężatki, bezdzietnej gospodyni domowej i należącej do klasy średniej starej panny. Te cztery niezależne od siebie historie razem tworzą przekrój poprzeczny społeczeństwa dawnego stanu Travancore (południowa część dzisiejszej Kerali) tuż przed i po odzyskaniu niepodległości. Na jednorazową projekcję w ramach studyjnego cyklu, zaprasza kino Millennium w dniu 9 lutego (poniedziałek) o godz. 20:00.

Ogloszenie
Kino indyjskie, poza produkacjami Bollywoodu, stosunkowo mało znane jest polskiej widowni. Pojedyncze tytuły pojawiają się na różnych festiwalach i przeglądach filmowych, jak np. podczas 5. edycji festiwalu Era Nowe Horyzonty, gdzie pokazanych zostało kilka dokumentów oraz klasyka kina indyjskiego - filmy tak uznanych twórców jak, światowej sławy bengalski reżyser Satyait Ray (Pater Napchali-Droga do miasta; Aparajito; Apur Sansar) czy Rai Kapour (Awaara).
Adoor Gopalakrishnan jest kontynuatorem tego bogatego dziedzictwa kulturowego. I obecnie jednym z najważniejszych indyjskich reżyserów. Jego filmy pokazywane są na całym świecie, zdobywając wiele prestiżowych nagród, a sam Gopalakrishnan często zapraszany jest do grona jury na najważniejszych międzynarodowych festiwalach.

”W matrylinearnej społeczności Kerali, kobiety korzystają ze swych praw” - pisze reżyser. ”Są dumne z posiadania rodziny, cieszą się szacunkiem społeczeństwa. Jednak, z drugiej strony - ograniczone są obyczajowymi konwenansami. Zwłaszcza w wioskach, gdzie wciąż napotykają na liczne utrudnienia, by móc prowadzić normalne życie. Te cztery kobiety nie żyją w jednym czasie. Ich historie są umieszczone w pewnym odstępie czasowym (pierwsza ma miejsce w latach 40., ostatnia kończy się w późnych latach 60.). Ich profesje też są różne. Każda z nich należy do innej klasy społecznej i ma inną świadomość.”. Film powstał na podstawie opowiadań znanego indyjskiego pisarza pisarza z Kerali Thakazhi Sivasnakara Pillai.
Dramat, Indie, 2007, 105 min. Cena biletu 10 zł.

Kino Millennium, ul. Traugutta 1, 9 lutego (poniedziałek), g. 20:00
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, July 22, 2024 23:01:24
IP     : 100.28.0.143
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html