To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Czwarty Ekstra Film    -   30/1/2009
Co nas uszczęśliwia
Doceniony przez amerykańskie Krajowe Koło Krytyków Filmowych film „Co nas uszczęśliwia” Mike-a Leigh-a zwyciężył w większości najważniejszych kategorii. Poppy jest młodą nauczycielką, pracującą w kilku szkołach podstawowych. Wolny duch, rozbrajająca szczerość i życzliwość wobec bliźnich idą u niej w parze z cechami, które mało komu udaje się pogodzić. Beztroska i frywolna w kontaktach ze swoimi przyjaciółkami Poppy, potrafi okazać pewność siebie i troskliwość w pracy z rozbrykanymi dziećmi. Jej pogodnego usposobienia nie zmąci obojętność sprzedawcy, z którym spróbuje flirtować w księgarni, ani nawet kradzież roweru, pozostawionego na ulicy. Wyzwaniem w jej bezstresowym życiu okaże się nauka jazdy z neurotycznym instruktorem Scottem... Zapraszamy do Kina Marzenie, 12 lutego, o godz. 18:00; bilety w cenie 12 zł (6 zł dla członków Akademii Filmowej).

Ogloszenie
>

Tym razem film Mike-a Leigh został doceniony przez amerykańskie Krajowe Koło Krytyków Filmowych. Obraz zwyciężył w większości najważniejszych kategorii, deklasując inne tytuły z ubiegłego roku. Nagrodzony został sam Leigh (najlepszy reżyser oraz najlepszy scenariusz), Sally Hawkins (najlepsza aktorka) oraz Eddie Marsan (najlepszy aktor drugoplanowy- co jest ogromnym zaskoczeniem, bo dotychczas w tej kategorii nie miał sobie równych Heath Ledger jako Joker w Mrocznym Rycerzu).

Poppy jest młodą nauczycielką, pracującą w kilku szkołach podstawowych. Wolny duch, rozbrajająca szczerość i życzliwość wobec bliźnich idą u niej w parze z cechami, które mało komu udaje się pogodzić. Beztroska i frywolna w kontaktach ze swoimi przyjaciółkami Poppy, potrafi okazać pewność siebie i troskliwość w pracy z rozbrykanymi dziećmi.
Już w pierwszej scenie swojego nowego filmu Mike Leigh ukazuje niezwykłość bohaterki „Happy-Go-Lucky” (Sally Hawkins w kreacji nagrodzonej na festiwalu w Berlinie w 2008 roku). Poppy jedzie rowerem przez centrum Londynu, radośnie obserwując otoczenie, od czasu do czasu machając do mijanych ludzi. Jej pogodnego usposobienia nie zmąci obojętność sprzedawcy, z którym spróbuje flirtować w księgarni, ani nawet kradzież roweru, pozostawionego na ulicy. Wyzwaniem w jej bezstresowym życiu okaże się nauka jazdy z neurotycznym instruktorem Scottem (popisowa rola Eddiego Marsana). Czy humor i przyjazne usposobienie Poppy wystarczą, aby okiełznać sfrustrowanego i nieokrzesanego nauczyciela? Gdy w jej szkole zawita z kolei nowy sympatyczny kolega, zaprzysięgła singielka stanie przed zupełnie nową dla niej szansą skosztowania prawdziwego szczęścia.
Oto cała Poppy: przyjazna każdemu człowiekowi, który po bliższym poznaniu nie będzie mógł jej się oprzeć, nawet gdyby był największym w świecie ponurakiem. Kocha wszystkich uczniów i wkłada wiele wysiłku w swoją pracę. Przyjaźni się ze swoją współlokatorką, szaleje w klubach co weekend i z równym zapałem podchodzi do lekcji flamenco jak i do ćwiczeń na trampolinie. Odnalazła szczęście w sobie i dzieli się nim z innymi.

UWAGA KONKURS! Mamy dwa podwójne, bezpłatne zaproszenia na film. Można je otrzymać po nadesłaniu do nas - drogą elektroniczną na adres redakcja@intarnet.pl - listu zawierającego w tytule hasło: Czwarty ekstra Film. W mailu prosimy podać dane kontaktowe osoby zgłaszającej (w tym koniecznie nr telefonu !). Zaproszenia trafią do rąk dwóch osób, które losowane będą w dniu seansu około godziny 14:00 z grona osób, jakie nadeślą nam do tego czasu swoje zgłoszenia. Zwycięzców o wygranej i sposobie jej odebrania niezwłocznie poinformujemy zwrotnie, drogą elektroniczną lub telefonicznie.

Kino Marzenie, ul. Staszica 4, 12 lutego godz. 18:00
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, July 22, 2024 22:43:19
IP     : 100.28.0.143
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html