To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Jubileusz czasopisma Gminy Tarnów    -   01/2/2009
15 lat minęło
Od piętnastu już lat wydawany jest biuletyn gminy Tarnów „Nowiny Tarnowskiej Gminy”. Z tej okazji w mijającym tygodniu odbyła się w siedzibie Centrum Animacji Społecznej „Horyzonty” okolicznościowa uroczystość z udziałem wójta Grzegorza Kozioła, radnych, felietonistów i zaproszonych gości; przy tej okazji krótkie i ciekawe referaty na temat roli prasy lokalnej w środowiskach „małych ojczyzn” wygłosili: Piotr Pawlina (redaktor naczelny „Nowin...”), Jerzy Kosima („TEMI”), Marek Kołdras (Eska Tarnów) i Piotr Dziża („inTARnet.pl) zaś historię czasopisma zaprezentowała Anita Minor (kierownik CKSiIE GT) . Niemałym zaskoczeniem podczas uroczystości był znakomity koncert duetu Cezary Chmiel i Marek Stryszowski.

Posłuchaj krótkiej rozmowy z wójtem Gminy Tarnów Grzegorzem Koziołem oraz redaktorem naczelnym „Nowin Tarnowskiej Gminy” Piotrem Pawliną :

Ogloszenie

W ostatnim numerze kwartalnika, obok wydarzeń gminnych, fotoreportaży, znajdziemy rubrykę „Poznaj swojego dzielnicowego” wraz z fotografiami funkcjonariuszy, obszerny artykuł poświęcony współpracy Gminy Tarnów z zaprzyjaźnionym samorządami z innych krajów, tekst „Jakie podatki w roku 2009” czy materiał poświęcony projektowi „Radiowa Akademia Nowoczesnej Wsi”, realizowanemu wspólnie z radiem RDN Małopolska. Znajdziemy tu także felietony – Jerzego Okońskiego, ks. dr Tadeusza Wolaka czy Adama Ryby, który pisze m.in. o śmierci Heleny Woliśnkiej, zmarłej w Wielkiej Brytanii, która oskarżała m.in. w procesie jednego z dowódców Armii Krajowej generała Emila Fieldorfa „Nila”, skazanego następnie na karę śmierci. ”Umierają ostatni stalinowscy zbrodniarze, którym z powodu braku skutecznych działań ze strony naszego wymiaru sprawiedliwości oraz większości ekip rządzących nie postawiono zarzutów i nie wymierzono (ze względu na podeszły wiek i zły stan zdrowia) choćby symbolicznej kary. Nigdy nie udała się ekstradycja Wolińskiej do Polski, tak jak nie powiodła się ekstradycja z Iraela innego stalinowskiego zbrodniarza, Salomona Morela” - czytamy.
Warto zauważyć, iż na łamach „Nowin...” od czasu do czasu pojawiają się również teksty krytyczne, poświęcone określonym problemom lokalnym – na okładce ostatniego numeru widnieje mocno zobowiązujący napis „bez cenzury”.

Niemałym zaskoczeniem podczas jubileuszowej uroczystości był znakomity koncert duetu Cezary Chmiel i Marek Stryszowski – otrzymaliśmy porządną dawkę znakomitego instrumentalnie i wokalnie wokółbluesowego grania i to przy znakomitym, ciepłym kontakcie z publicznością. Duet wkrótce wyjeżdża koncertować do USA.
Jubileusz jubileuszem, natomiast gminnemu czasopismu życzymy, aby w kolejnych latach rozwijał się, spełniając oczekiwania społeczności lokalnej, co jest tym istotniejsze, że media regionalne czy ogólnopolskie, raczej nie poświęcają wiele uwagi temu, czym żyje ludność „małych ojczyzn” – ludność, przyznać trzeba, mocniej się z nimi utożsamiająca właśnie dzięki tego rodzaju czasopismom.
MP

Foto: jubileuszowa uroczystość, autor: Grzegorz Golec (patrz także dział Fotorelacje)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, October 2, 2022 22:23:20
IP     : 100.25.42.211
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html