Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Jubileusz czasopisma Gminy Tarnów    -   01/2/2009
15 lat minęło
Od piętnastu już lat wydawany jest biuletyn gminy Tarnów „Nowiny Tarnowskiej Gminy”. Z tej okazji w mijającym tygodniu odbyła się w siedzibie Centrum Animacji Społecznej „Horyzonty” okolicznościowa uroczystość z udziałem wójta Grzegorza Kozioła, radnych, felietonistów i zaproszonych gości; przy tej okazji krótkie i ciekawe referaty na temat roli prasy lokalnej w środowiskach „małych ojczyzn” wygłosili: Piotr Pawlina (redaktor naczelny „Nowin...”), Jerzy Kosima („TEMI”), Marek Kołdras (Eska Tarnów) i Piotr Dziża („inTARnet.pl) zaś historię czasopisma zaprezentowała Anita Minor (kierownik CKSiIE GT) . Niemałym zaskoczeniem podczas uroczystości był znakomity koncert duetu Cezary Chmiel i Marek Stryszowski.

Posłuchaj krótkiej rozmowy z wójtem Gminy Tarnów Grzegorzem Koziołem oraz redaktorem naczelnym „Nowin Tarnowskiej Gminy” Piotrem Pawliną :

Ogloszenie

W ostatnim numerze kwartalnika, obok wydarzeń gminnych, fotoreportaży, znajdziemy rubrykę „Poznaj swojego dzielnicowego” wraz z fotografiami funkcjonariuszy, obszerny artykuł poświęcony współpracy Gminy Tarnów z zaprzyjaźnionym samorządami z innych krajów, tekst „Jakie podatki w roku 2009” czy materiał poświęcony projektowi „Radiowa Akademia Nowoczesnej Wsi”, realizowanemu wspólnie z radiem RDN Małopolska. Znajdziemy tu także felietony – Jerzego Okońskiego, ks. dr Tadeusza Wolaka czy Adama Ryby, który pisze m.in. o śmierci Heleny Woliśnkiej, zmarłej w Wielkiej Brytanii, która oskarżała m.in. w procesie jednego z dowódców Armii Krajowej generała Emila Fieldorfa „Nila”, skazanego następnie na karę śmierci. ”Umierają ostatni stalinowscy zbrodniarze, którym z powodu braku skutecznych działań ze strony naszego wymiaru sprawiedliwości oraz większości ekip rządzących nie postawiono zarzutów i nie wymierzono (ze względu na podeszły wiek i zły stan zdrowia) choćby symbolicznej kary. Nigdy nie udała się ekstradycja Wolińskiej do Polski, tak jak nie powiodła się ekstradycja z Iraela innego stalinowskiego zbrodniarza, Salomona Morela” - czytamy.
Warto zauważyć, iż na łamach „Nowin...” od czasu do czasu pojawiają się również teksty krytyczne, poświęcone określonym problemom lokalnym – na okładce ostatniego numeru widnieje mocno zobowiązujący napis „bez cenzury”.

Niemałym zaskoczeniem podczas jubileuszowej uroczystości był znakomity koncert duetu Cezary Chmiel i Marek Stryszowski – otrzymaliśmy porządną dawkę znakomitego instrumentalnie i wokalnie wokółbluesowego grania i to przy znakomitym, ciepłym kontakcie z publicznością. Duet wkrótce wyjeżdża koncertować do USA.
Jubileusz jubileuszem, natomiast gminnemu czasopismu życzymy, aby w kolejnych latach rozwijał się, spełniając oczekiwania społeczności lokalnej, co jest tym istotniejsze, że media regionalne czy ogólnopolskie, raczej nie poświęcają wiele uwagi temu, czym żyje ludność „małych ojczyzn” – ludność, przyznać trzeba, mocniej się z nimi utożsamiająca właśnie dzięki tego rodzaju czasopismom.
MP

Foto: jubileuszowa uroczystość, autor: Grzegorz Golec (patrz także dział Fotorelacje)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 4)Dodaj komentarz
(01-02-2009) Radny Jakub Kwaśny :
Gratulacje dla czasopisma :-) Bardzo dobrze, że gmina za pomocą kwartalnika przekazuje informacje swoim mieszkańcom na temat podjętych działań. Mam nadzieje, że również miasto Tarnów swoim mieszkańcom - zaproponuje taki kwartalnik a co za tym idzie, że media tarnowskie będą równie przychylne takiej idei. Widać jest pozytywny klimat i dziennikarze tarnowscy - dostrzegają potrzebę kanału komunikacji na linii samorząd - mieszkańcy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-02-2009) czytelniczka :
co to radny pisze???? jeżeli miasto zaproponuje mieszkańcom własny kwartalnik, będzie on informował tylko o sukcesach włodarzy.... i to dopiero będzie kanał :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-02-2009) P :
Oszczednością i praca ludzie się bogacą . Kuba K niech tez to zrozumie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-02-2009) olo :
och a gdzie "hary" za jego czasów to było pismo sukcesu!!!!!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl